Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

Firmy pożyczkowe stale wprowadzają do swoich ofert alternatywne opcje, z których mogą skorzystać zadłużeni bez zdolności kredytowej. Jedną z nich jest karta z limitem kredytowym, dostępna niemalże od ręki dla każdej osoby pełnoletniej. Na czym polega takie rozwiązanie i czym różni się od klasycznej karty kredytowej z banku? Sprawdźmy.

W obecnych czasach mało kto jest w stanie pokryć z własnych dochodów wszystkie wydatki. Zdarza się, że potrzebujemy wsparcia finansowego w zupełnie niespodziewanych sytuacjach. Dodatkowe środki nie zawsze możemy jednak otrzymać w banku. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy pozabankowe, w których dostępna jest karta kredytowa dla zadłużonych. Jak sama nazwa wskazuje, taka opcja jest możliwa do pozyskania nawet przez osoby w ciężkiej sytuacji materialnej, spłacające długi i mające wpisy w rejestrach zadłużonych. Sprawdźmy, jak działają karty kredytowe dla zadłużonych, kto może się o nie ubiegać i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę. 

Czym jest karta kredytowa z limitem?

Karta kredytowa to rodzaj karty płatniczej, który umożliwia wykonywanie płatności za pomocą środków, przyznanych w ramach limitu kredytowego. Wysokość tego limitu określa instytucja finansowa, na podstawie danych we wniosku oraz zdolności kredytowej klienta. Limit ten to nic innego jak suma dodatkowych pieniędzy, który można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Czym różni się karta kredytowa dla zadłużonych od tej udzielanej przez banki?

O kartach kredytowych słyszymy niezwykle często, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę opcje oferowane przez banki. Z takich produktów korzystają osoby, które chcą nieco podreperować swój domowy budżet. Jednak, aby bank wydał pozytywną decyzję kredytową, a klient mógł korzystać z limitu finansowego, musimy wykazać się odpowiednią zdolność kredytową. Niestety, w przypadku osób zadłużonych, spełnienie tego warunku jest praktycznie niemożliwe. Wówczas warto zapoznać się z opcją, jaką jest karta kredytowa z limitem dla zadłużonych. Co to takiego i na czym dokładnie polega?

Karta z limitem kredytowym dla dłużników jest oferowana przez firmy pożyczkowe, które nieco łagodniej podchodzą do kwestii weryfikacji wnioskodawców. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomnianą zdolność kredytową, bez której nikt nie ma szans na pomoc ze strony instytucji bankowej. Z kolei w przypadku firm pozabankowych, nie musimy obawiać się restrykcyjnych warunków, które należy spełnić. Na otrzymanie tego typu pomocy mogą liczyć nawet osoby zadłużone z wpisami do KRD i innych rejestrów dłużników, czy też z komornikiem na koncie. Również w takiej sytuacji, jeśli mamy płynność finansową, firma może wydać pozytywną decyzję, a my otrzymamy pomoc w formie karty pozabankowej

Jak działają karty kredytowe dla zadłużonych?

Działanie karty kredytowej dla dłużników nie różni się niczym od tego, z którym mamy do czynienia w przypadku limitu kredytowego w bankach. Spłata takiego zobowiązania wygląda podobnie, gdyż uiszczamy ją w dowolnym momencie, który jest dla nas najbardziej dogodny. Musimy jednak wiedzieć, że co miesiąc w określonym terminie koniecznie należy spłacić ustaloną kwotę minimalną. 

Zobacz poradnik: Jak spłacić kartę kredytową?

Wysokość limitu na karcie kredytowej z firmy pozabankowej jest ustalana indywidualnie. Istotną rolę pełni tutaj regularność dochodów i wysokość wydatków potencjalnego pożyczkobiorcy. Zazwyczaj początkowo udziela się niewysokich limitów, które po upłynięciu jakiegoś czasu mogą zostać zwiększone.

Karta kredytowa bez limitu dla zadłużonych może być wykorzystywana do płatności w sklepach stacjonarnych oraz przez internet. Dodatkowo możemy wypłacać gotówkę z bankomatów i płacić nią za granicą, jednak nie każda firma umożliwia przewalutowanie środków. W niektórych instytucjach dostajemy także możliwość darmowych przelewów z karty kredytowej, które są traktowane jako transakcje bezgotówkowe. Dzięki temu firmy nie pobierają dodatkowych prowizji.

korzyści z pozabankowej karty kredytowej

Dla kogo dostępna jest karta z limitem kredytowym?

Tego typu produkt finansowy jest skierowany przede wszystkim do osób, które nie mają odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej i spłacają zaległości z tytułu zadłużeń. Musimy jednak spełnić podstawowe zasady, których wymaga od nas firma pożyczkowa. Najczęściej są to:

 • Minimalny wiek — 18 lat;
 • Obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej;
 • Ważny dowód osobisty;
 • Stały adres zamieszkania na terenie Polski;
 • Stabilne dochody — w większości instytucji pożyczkowych należy udokumentować płynność finansową, np. w formie wyciągów z konta;
 • Pełna zdolność do czynności prawnych;
 • Określony minimalny dochód — nie musimy wówczas obawiać się, że instytucja będzie wymagała od nas zarobków na wysokim poziomie. Najczęściej są to niewielkie kwoty, które pozwolą nam terminowo spłacić ustalony limit miesięczny;
 • Brak zobowiązań do spłaty u pożyczkodawcy, u którego chcemy wyrobić pozabankową kartę.

To, jakich konkretnie warunków będzie wymagała od nas firma, jest uzależnione od kwoty, o jaką się ubiegamy, naszej zdolności do spłaty zobowiązania oraz indywidualnych zasad wewnętrznych danej instytucji pozabankowej. Kluczową kwestią okazuje się jednak spełnienie takich podstaw jak wiek minimalny, brak długów u kredytodawcy i regularne dochody. 

Czy istnieje karta kredytowa bez BIK?

Karty kredytowe bez BIK stanowią ofertę instytucji pozabankowych. Są to karty z limitem kredytowym, które mogą zostać przyznane nawet osobom, które posiadają zaległości w spłacie zobowiązań, a co za tym idzie – negatywną historię w BIK. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że karty kredytowe bez BIK są często wyżej oprocentowane (w porównaniu do tradycyjnych kredytówek), co z kolei oznacza, że ich spłata będzie Cię więcej kosztować.

Czy dłużnik uzyska kartę kredytową w banku?

Banki oferują swoje produkty kredytowe tylko dla osób, z odpowiednią zdolnością kredytową. To oznacza, że wnioskujący może posiadać inne zobowiązania, ale nie mogą one być w żaden sposób przeterminowane. Dłużnik, a szczególnie ten, wobec którego toczy się postępowanie windykacyjne, powinien spłacić swoje wszystkie zobowiązania, a następnie może wnioskować o przyznanie karty kredytowej. Może też ubiegać się o kartę oferowaną przez instytucje pożyczkowe.

Jakie firmy pozabankowe oferują karty kredytowe z limitem dla zadłużonych?

 1. Axicard

Karta kredytowa dla zadłużonych Axicard jest możliwa do pozyskania przez osoby, które: ukończyły 21 lat, mają zdolność do czynności prawnych, osiągają minimalny dochód na poziomie 1200 zł miesięcznie i są w stanie potwierdzić płynność finansową. Jeśli chodzi o udokumentowanie zarobków, firma może wymagać udostępnienia wyciągów z konta (np. z ostatnich 3 czy 6 miesięcy) lub umowy o pracę. 

Wyrabiając kartę kredytową Axicard, możemy uzyskać od 500 do 6000 zł nawet na 36 miesięcy. Gotówkę przeznaczamy na dowolny cel, bez konieczności ujawniania wydatków. Pozabankowa karta kredytowa Axicard udzielana jest z RRSO 87,26% przez internet. Ważny jest fakt, iż możemy otrzymać ją nawet bez przejścia procesu weryfikacyjnego. Wówczas niekonieczne jest wykonywanie przelewów na symboliczną kwotę w celu potwierdzenia danych i numeru rachunku. 

2. Cardina 

Oprócz Axicard, jedną z najpopularniejszych kart kredytowych jest Cardina, którą mogą otrzymać osoby spełniające poniższe warunki:

 • Mają od 21 do 65 lat;
 • Posiadają obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania;
 • Mają pełną zdolność do czynności prawnych;
 • Są w posiadaniu telefonu komórkowego z aktywnym numerem telefonu;
 • Nie mają żadnych zaległości w spłacie i zobowiązań finansowych.

Limit na karcie kredytowej Cardina wynosi od 600 zł do 3000 zł z okresem spłaty do 12 miesięcy. RRSO limitu odnawialnego to 144%. Pieniądze możemy pozyskać bez wychodzenia z domu, składając wniosek przez internet. 

Jak wybrać najlepszą pozabankową kartę z limitem dla zadłużonych?

Chcąc skorzystać z pozabankowej karty kredytowej, przed wyborem oferty musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim absolutną podstawę stanowią warunki umowy, które mogą różnić się w zależności od instytucji oraz zasady dostępne w regulaminie. Należy również pamiętać, iż oprocentowanie tego typu karty nie powinno być większe niż 7,2%. 

Jakie elementy warto dodatkowo sprawdzić?

 • Koszty wydania karty kredytowej — na rynku istnieją instytucje, które wydają kartę kredytową dla zadłużonych zupełnie za darmo. Warto sprawdzić tę kwestię przed podpisaniem umowy, gdyż może zdarzyć się, że firma pobierze tzw. opłatę wstępną, czyli prowizję za udzielenie pożyczki. 
 • Opłaty związane z użytkowaniem karty — niektóre firmy pożyczkowe mogą pobierać stałe opłaty za korzystanie z karty kredytowej. 
 • Długość okresu bezodsetkowego — jest to czas na spłatę zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Najczęściej wynosi on maksymalnie 60 dni. Gdy przekroczymy czas spłaty, firma pożyczkowa nalicza odsetki. 
 • Minimalna comiesięczna kwota do spłaty — klient co miesiąc musi spłacać określoną w ofercie kwotę.

Czym różni się karta kredytowa od pożyczki?

Środki przyznane w ramach pożyczki gotówkowej, podobnie jak te, z których można korzystać w ramach karty, mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. To oznacza, że bank, podobnie jak instytucja pożyczkowa, nie będzie sprawdzać, na co zostały wydane przyznane środki. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Pożyczka przyznawana jest jednorazowo, często w większej kwocie, a spłatę zobowiązania należy rozpocząć od kolejnego miesiąca po przyznaniu finansowania. Karta z kolei stanowi dla klientów dodatkową poduszkę bezpieczeństwa, z której można co miesiąc korzystać. Wystarczy jedynie na bieżąco ją spłacać.

Zwykła czy wirtualna karta kredytowa – co wybrać?

Wirtualne karty cieszą się rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego. W odróżnieniu od plastikowego odpowiednika, tych kart nie można zgubić, co z kolei zwiększa poczucie bezpieczeństwa użytkowników. Wirtualna kredytówka dodatkowo w taki sam sposób pozwala kontrolować wydatki oraz umożliwia wykonywania płatności zbliżeniowych. Jedyną wadą używania karty wirtualnej jest konieczność posiadania smartfona. Jeśli jednak masz stały dostęp do telefonu, warto wybrać kartę cyfrową.

Karta z limited kredytowym — jak wnioskować?

Jeśli zdecydujemy się na zamówienie karty kredytowej z firmy pozabankowej, pozostaje jedynie złożenie wniosku. Możemy zrobić to podczas osobistej wizyty w placówce, telefonicznie lub przez internet. Aby złożyć wniosek online, należy wypełnić formularz na stronie www, wpisując w nim dane osobowe, najważniejsze informacje o dochodach i wydatkach. Następnie czekamy na wydanie decyzji pożyczkowej, którą otrzymamy drogą mailową lub telefoniczną. Gdy limit kredytowy zostanie nam przyznany, karta kredytowa dla zadłużonych dotrze do nas pocztą lub odbierzemy ją w punkcie.  

Karta kredytowa z limitem kredytowym – kluczowe informacje

 • Kartę kredytową z limitem może otrzymać nawet osoba zadłużona, z niskim scoringiem w BIK-u. Wystarczy, że skorzysta z oferty instytucji pożyczkowych.
 • Limit na karcie ustalany jest indywidualnie i zależy od sytuacji finansowej klienta.
 • Wnioskowanie o kartę jest niezwykle proste. Wystarczy, złożyć wniosek przez internet, podając swoje podstawowe dane. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, pożyczkodawca wyśle kartę tradycyjną pocztą.
 • Decydując się na kartę kredytową, zwróć uwagę na koszt jej wydania oraz na opłaty związane z jej użytkowaniem. Nie bez znaczenia pozostaje też długość okresu bezodsetkowego. Im jest dłuższy – tym lepiej.
 • Karta kredytowa z limitem to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć dodatkową poduszkę finansową. Regularne korzystanie z limitu nie jest obligatoryjne, dzięki temu można użyć jej tylko wtedy, gdy naprawdę się tego potrzebuje.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (14 votes)
Komentarze (13)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • T
  T

  Tomasz

  07.04.2022, 20:57

  Wyróżniający się komentarz

  Axi card to oszustwo, miał być 1 miesiąc bez odsetek, a naliczyli kilkaset złotych, chore oprocentowanie, wychodzi kilkanaście procent miesięcznie, 10 razy więcej niz w kartach bankowych. Dobrze, że uchwalili teraz ustawe antylichwiarską, to skończy sie ta patologia

 • A
  A

  Ania

  28.04.2022, 08:51

  Wyróżniający się komentarz

  Chciałabym taka karte

 • P
  P

  Piotr

  29.12.2021, 02:38

  Wyróżniający się komentarz

  Najprościej jest uzyskać kartę z limitem kredytowym w twisto od 500 zł do 3000 bez zaświadczeń. Korzystam codziennie. Teraz jest promocja 60 zł za założenie konta całkowicie za darmo

 • B
  B

  Beata 140577

  26.01.2023, 13:28

  Wyróżniający się komentarz

  Ja się starałam w axicard i nie dostałam bo nie pracuję w Polsce i mieszkam u chłopaka.

 • M
  M

  Marcysia77

  09.08.2022, 15:12

  Wyróżniający się komentarz

  Byłam w trudnej sytuacji i skorzystałam z karty axi. To był strzał w 10! otrzymałam aż 3000 zł.

 • M
  M

  Mrówka

  26.01.2022, 09:40

  Wyróżniający się komentarz

  Brałem kartę z limietm w Axi Card. Szybka decyzja, dobry kontakt i łatwy wniosek. Na plus!

 • T
  T

  Tanka12

  22.11.2021, 12:38

  Wyróżniający się komentarz

  Karta z limitem? ostatnio skorzystałam z okazji gotówka za 0 zł w Axi Card. Jestem pełna podziwu! szybko, bezpiecznie i wygodnie.

 • A
  A

  Anna

  17.10.2021, 13:53

  Wyróżniający się komentarz

  Jestem zainteresowana taka karta mam trudna sytuacja

 • B
  B

  Beata

  23.09.2021, 18:21

  Wyróżniający się komentarz

  Potrzebuje karty z limitem

  • A
   A

   Aniela

   24.10.2021, 14:07

   Wyróżniający się komentarz

   Jestem zainteresowana taka karta ponieważ mam ciężka sytuacje

 • Z
  Z

  Zofia

  29.05.2021, 22:08

  Wyróżniający się komentarz

  Ciekawa informacja. Ale czy realna w realizacji. Jestem zainteresowana

  • S
   S

   Sandra

   14.11.2021, 11:16

   Wyróżniający się komentarz

   ja mam karte axicard dostalam bez problemow,cennik jest ok!w sumie moge polecic.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie