Karta kredytowa z limitem dla zadłużonych

Firmy pożyczkowe stale wprowadzają do swoich ofert alternatywne opcje, z których mogą skorzystać zadłużeni bez zdolności kredytowej. Jedną z nich jest karta z limitem kredytowym, dostępna niemalże od ręki dla każdej osoby pełnoletniej. Na czym polega takie rozwiązanie i czym różni się od klasycznej karty kredytowej z banku?

W obecnych czasach mało kto jest w stanie pokryć z własnych dochodów wszystkie wydatki. Zdarza się, że potrzebujemy wsparcia finansowego, które niestety nie zawsze możemy otrzymać w bankach. Z pomocą przychodzą firmy pozabankowe, w których dostępna jest karta kredytowa dla zadłużonych. Jak sama nazwa wskazuje, taka opcja jest możliwa do pozyskania nawet przez osoby w ciężkiej sytuacji materialnej, spłacające długi i mające wpisy w rejestrach zadłużonych. Sprawdźmy, jak działają pozabankowe karty kredytowe, kto może się o nie ubiegać i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę. 

Czym różni się karta kredytowa dla zadłużonych od tej udzielanej przez banki?

O kartach kredytowych słyszymy niezwykle często, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę opcje oferowane przez banki. Z takich produktów korzystają osoby, które chcą nieco podreperować swój domowy budżet. Jednak, aby bank wydał pozytywną decyzję kredytową, a klient mógł korzystać z limitu finansowego, musimy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Niestety, w przypadku osób zadłużonych, praktycznie niemożliwe jest, by bank był skory udzielić jakiejkolwiek pomocy finansowej. Wówczas warto zapoznać się z opcją, jaką jest pozabankowa karta kredytowa. Co to takiego i na czym dokładnie polega?

Karta z limitem kredytowym dla dłużników jest oferowana przez firmy pożyczkowe, które nieco łagodniej podchodzą do kwestii weryfikacji wnioskodawców. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspomnianą zdolność kredytową, bez której nikt nie ma szans na pomoc ze strony instytucji bankowej. Z kolei w przypadku firm pozabankowych, nie musimy obawiać się restrykcyjnych warunków, które należy spełnić. Na otrzymanie tego typu pomocy mogą liczyć nawet osoby zadłużone z wpisami do KRD i innych rejestrów dłużników, czy też z komornikiem na koncie. Również w takiej sytuacji, jeśli mamy płynność finansową, firma może wydać pozytywną decyzję, a my otrzymamy pomoc w formie karty pozabankowej

Jak działają pozabankowe karty kredytowe?

Działanie karty kredytowej dla dłużników nie różni się niczym od tego, z którym mamy do czynienia w przypadku limitu kredytowego w bankach. Spłata takiego zobowiązania wygląda podobnie, gdyż uiszczamy ją w dowolnym momencie, który jest dla nas najbardziej dogodny. Musimy jednak wiedzieć, że co miesiąc w określonym terminie koniecznie należy spłacić ustaloną kwotę minimalną. 

Wysokość limitu na karcie kredytowej z firmy pozabankowej jest ustalana indywidualnie. Istotną rolę pełni tutaj regularność dochodów i wysokość wydatków potencjalnego pożyczkobiorcy. Zazwyczaj początkowo udziela się niewysokich limitów, które po upłynięciu jakiegoś czasu mogą zostać zwiększone.

Pozabankowa karta kredytowa może być wykorzystywana do płatności w sklepach stacjonarnych oraz przez internet. Dodatkowo możemy wypłacać gotówkę z bankomatów i płacić nią za granicą, jednak nie każda firma umożliwia przewalutowanie środków. W niektórych instytucjach dostajemy także możliwość darmowych przelewów z karty kredytowej, które są traktowane jako transakcje bezgotówkowe. Dzięki temu firmy nie pobierają dodatkowych prowizji.

korzyści z karty

Dla kogo dostępna jest pozabankowa karta z limitem kredytowym?

Tego typu produkt finansowy jest skierowany przede wszystkim do osób, które nie mają odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej i spłacają zaległości z tytułu zadłużeń. Musimy jednak spełnić podstawowe zasady, których wymaga od nas firma pożyczkowa. Najczęściej są to:

 • Minimalny wiek — 21 lub 22 lata;
 • Obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej;
 • Ważny dowód osobisty;
 • Stały adres zamieszkania na terenie Polski;
 • Stabilne dochody — w większości instytucji pożyczkowych należy udokumentować płynność finansową, np. w formie wyciągów z konta;
 • Pełna zdolność do czynności prawnych;
 • Określony minimalny dochód — nie musimy wówczas obawiać się, że instytucja będzie wymagała od nas zarobków na wysokim poziomie. Najczęściej są to niewielkie kwoty, które pozwolą nam terminowo spłacić ustalony limit miesięczny;
 • Brak zobowiązań do spłaty u pożyczkodawcy, u którego chcemy wyrobić pozabankową kartę.

To, jakich konkretnie warunków będzie wymagała od nas firma, jest uzależnione od kwoty, o jaką się ubiegamy, naszej zdolności do spłaty zobowiązania oraz indywidualnych zasad wewnętrznych danej instytucji pozabankowej. Kluczową kwestią okazuje się jednak spełnienie takich podstaw jak wiek minimalny, brak długów u kredytodawcy i regularne dochody. 

Najpopularniejsze pozabankowe karty kredytowe

 1. Axicard

Karta kredytowa dla zadłużonych Axicard jest możliwa do pozyskania przez osoby, które: ukończyły 21 lat, mają zdolność do czynności prawnych, osiągają minimalny dochód na poziomie 1200 zł miesięcznie i są w stanie potwierdzić płynność finansową. Jeśli chodzi o udokumentowanie zarobków, firma może wymagać udostępnienia wyciągów z konta (np. z ostatnich 3 czy 6 miesięcy) lub umowy o pracę. 

Wyrabiając kartę kredytową Axicard, możemy uzyskać od 500 do 6000 zł nawet na 36 miesięcy. Gotówkę przeznaczamy na dowolny cel, bez konieczności ujawniania wydatków. Pozabankowa karta kredytowa Axicard udzielana jest z RRSO 87,26% przez internet. Ważny jest fakt, iż możemy otrzymać ją nawet bez przejścia procesu weryfikacyjnego. Wówczas niekonieczne jest wykonywanie przelewów na symboliczną kwotę w celu potwierdzenia danych i numeru rachunku. 

2. Cardina 

Oprócz Axicard, jedną z najpopularniejszych kart kredytowych jest Cardina, którą mogą otrzymać osoby spełniające poniższe warunki:

 • Mają od 21 do 65 lat;
 • Posiadają obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania;
 • Mają pełną zdolność do czynności prawnych;
 • Są w posiadaniu telefonu komórkowego z aktywnym numerem telefonu;
 • Nie mają żadnych zaległości w spłacie i zobowiązań finansowych.

Limit na karcie kredytowej Cardina wynosi od 600 zł do 3000 zł z okresem spłaty do 12 miesięcy. RRSO limitu odnawialnego to 144%. Pieniądze możemy pozyskać bez wychodzenia z domu, składając wniosek przez internet. 

Jaka karta z limitem kredytowym jest najlepsza?

Chcąc skorzystać z pozabankowej karty kredytowej, przed wyborem oferty musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim absolutną podstawę stanowią warunki umowy, które mogą różnić się w zależności od instytucji oraz zasady dostępne w regulaminie. Należy również pamiętać, iż oprocentowanie tego typu karty nie powinno być większe niż 7,2%. 

Jakie elementy warto dodatkowo sprawdzić?

 • Koszty wydania karty kredytowej — na rynku istnieją instytucje, które wydają pozabankową kartę zupełnie za darmo. Warto sprawdzić tę kwestię przed podpisaniem umowy, gdyż może zdarzyć się, że firma pobierze tzw. opłatę wstępną, czyli prowizję za udzielenie pożyczki. 
 • Opłaty związane z użytkowaniem karty — niektóre firmy pożyczkowe mogą pobierać stałe opłaty za korzystanie z karty kredytowej. 
 • Długość okresu bezodsetkowego — jest to czas na spłatę zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Najczęściej wynosi on maksymalnie 60 dni. Gdy przekroczymy czas spłaty, firma pożyczkowa nalicza odsetki. 
 • Minimalna comiesięczna kwota do spłaty — klient co miesiąc musi spłacać określoną w ofercie kwotę.

Karta z limited kredytowym — Jak wnioskować?

Jeśli zdecydujemy się na zamówienie karty kredytowej z firmy pozabankowej, pozostaje jedynie złożenie wniosku. Możemy zrobić to podczas osobistej wizyty w placówce, telefonicznie lub przez internet. Aby złożyć wniosek online, należy wypełnić formularz na stronie www, wpisując w nim dane osobowe, najważniejsze informacje o dochodach i wydatkach. Następnie czekamy na wydanie decyzji pożyczkowej, którą otrzymamy drogą mailową lub telefoniczną. Gdy limit kredytowy zostanie nam przyznany, karta kredytowa dla zadłużonych dotrze do nas pocztą lub odbierzemy ją w punkcie.  

4.4/5 - (7 votes)
Komentarze (11)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • P
  P
  Piotr
  29.12.2021, 02:38

  Najprościej jest uzyskać kartę z limitem kredytowym w twisto od 500 zł do 3000 bez zaświadczeń. Korzystam codziennie. Teraz jest promocja 60 zł za założenie konta całkowicie za darmo

 • A
  A
  Anna
  17.10.2021, 13:53

  Jestem zainteresowana taka karta mam trudna sytuacja

 • A
  A
  Ania
  28.04.2022, 08:51

  Chciałabym taka karte

 • T
  T
  Tomasz
  07.04.2022, 20:57

  Axi card to oszustwo, miał być 1 miesiąc bez odsetek, a naliczyli kilkaset złotych, chore oprocentowanie, wychodzi kilkanaście procent miesięcznie, 10 razy więcej niz w kartach bankowych. Dobrze, że uchwalili teraz ustawe antylichwiarską, to skończy sie ta patologia

 • M
  M
  Mrówka
  26.01.2022, 09:40

  Brałem kartę z limietm w Axi Card. Szybka decyzja, dobry kontakt i łatwy wniosek. Na plus!

 • T
  T
  Tanka12
  22.11.2021, 12:38

  Karta z limitem? ostatnio skorzystałam z okazji gotówka za 0 zł w Axi Card. Jestem pełna podziwu! szybko, bezpiecznie i wygodnie.

 • B
  B
  Beata
  23.09.2021, 18:21

  Potrzebuje karty z limitem

  • A
   A
   Aniela
   24.10.2021, 14:07

   Jestem zainteresowana taka karta ponieważ mam ciężka sytuacje

 • Z
  Z
  Zofia
  29.05.2021, 22:08

  Ciekawa informacja. Ale czy realna w realizacji. Jestem zainteresowana

  • S
   S
   Sandra
   14.11.2021, 11:16

   ja mam karte axicard dostalam bez problemow,cennik jest ok!w sumie moge polecic.

 • M
  M
  Marzena
  24.04.2021, 19:43

  Potrzebuję kartę z limitem

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x