Kasa Stefczyka sesje przychodzące i wychodzące

Od czego zależą godziny księgowania w Kasie Stefczyka?

W obrębie danego banku przelewy realizowane są niemal natychmiastowo. Inaczej jest w przypadku przelewów realizowanych pomiędzy różnymi bankami. Proces ten odbywa się z udziałem Krajowej Izby Rozliczeniowej. W ramach działającego w Polsce systemu ELIXIR umożliwia ona przekazywanie środków pieniężnych między bankami.

Przelewy te nie są realizowane pojedynczo, ale w większych sesjach. Dodatkowo, każdy bank ma swoje indywidualne sesje przychodzące i wychodzące obowiązujące od poniedziałku do piątku.  Tym samym przelewy wysłane w piątek po południu lub wieczorem, u odbiorcy nie pojawią się w sobotę czy niedzielę, ale  w czasie pierwszej sesji ELIXIR w kolejny poniedziałek.

Sesje przychodzące:

13:00

I Sesja przychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów w godzinach 11:00-13:00

16:30

II Sesja przychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów w godzinach 15:00-16:30

18:00

III Sesja przychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów godzinach 17:00-18:00

Sesje wychodzące:

07:15

I Sesja wychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów po godzinie 07:15

11:15

II Sesja wychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów po godzinie 11:15

13:45

III Sesja wychodząca ELIXIR

Księgowanie przelewów po godzinie 13:45

Kasa Stefczyka – krótka historia

Kasa Stefczyka to Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa imienia Franciszka Stefczyka. Powstała w roku 1993. Początkowo kierowała swoje usługi do pracowników przedsiębiorstw morskich działających na Wybrzeżu Gdańskim. Z czasem przekształciła się w instytucję, która obsługiwała osoby związane ze Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej.

Kasa Stefczyka nawiązuje do tradycji polskiej spółdzielczości finansowej z końca wieku XIX i początku wieku XX. Ideę finansowej samopomocy rozwinął właśnie doktor Franciszek Stefczyk, który jest patronem instytucji. W okresie międzywojennym spółdzielczość była w Polsce bardzo popularna. Istniało sporo spółdzielczych kas łączących Polaków. Były one powszechnie zwane właśnie Kasami Stefczyka. Rozwiązano je dopiero po roku 1947.

Kasa Stefczyka cały czas się rozwija. Obecnie stanowi największą instytucję tego typu w kraju. Od roku 2012 prowadzi dodatkowo Fundację Stefczyka, która ma na celu kontynuowanie pomocowej misji Kasy.

Kiedy dojdzie przelew w Kasie Stefczyka?

Czas dojścia przelewu uzależniony jest od godzin księgowania, a więc sesji ELIXIR zarówno w banku nadawcy oraz odbiorcy. Warto tutaj skorzystać z kalkulatora czasu przelewu.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.9/5 - (9 votes)
Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Kamila

  09.12.2020, 16:26

  Wyróżniający się komentarz

  A to ciekawe …bo jak mops wysyła mi np dzisiaj przelew to dostaje zawsze po 3 dniach, tyle przetrzymują pieniądze. Najgorszy bank.!!!

 • W
  W

  Wiesława

  03.02.2021, 07:31

  Wyróżniający się komentarz

  Nie no cudowna firma po prostu.
  Szkoda tylko, że pracownicy są tam tacy nieuprzejmi i nigdy nie mogą pomóc.
  W Bydgoszczy na Kapusciskach w oddziale są bardzo nie miłe panie. Szczególnie jedna taka p. Joanna. Jak tylko spłacę pożyczkę to zaraz zamykam konto. I idę do innego banku.

 • P
  P

  Paula

  16.12.2021, 11:35

  Wyróżniający się komentarz

  W poniedziałek babcia złożyła wniosek o pożyczke online. Przyznali jej podpisała umowę, która dostała dziś mamy czwartek a pieniędzy na koncie jeszcze nie ma. Człowiek potrzebuje na szybko gotówki to akurat w tym banku „szybko” nie sprawdza się .

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie