Kredyt Dla Nowych Firm – Ranking 2023

Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
2 000 - 60 000 zł

5579 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,7/5
Okres spłaty
7 - 120 dni
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
100 000 - 15 mln zł

529 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG i spółki
Wiek firmy
3 miesięcy
Kwota
15 000 - 200 000 zł

543 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
1 - 48 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
Wiek firmy
0 miesięcy
? od pierwszego dnia działalności
Kwota
1 000 - 30 000 zł

2324 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
7 - 30 dni
Forma prawna firmy
wszystkie formy
Wiek firmy
0 miesięcy
? brak min. wymagań co do stażu i kondycji finansowej – także dla start-up’ów
Kwota
1 - 300 000 zł

473 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
3 - 18 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG oraz spółki
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
20 000 - 1 mln zł

238 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
1 - 96 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG oraz spółki
? przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółki, których właścicielami są wyłącznie osoby fizyczne: cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne
Wiek firmy
10 miesięcy
Kwota
1 000 - 3 mln zł

241 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 96 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
Wiek firmy
24 miesięcy
Kwota
10 000 - 650 000 zł

282 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
1 - 84 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
? Oferta jest skierowana do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, prowadzących nieprzerwanie działalność od co najmniej 24 miesięcy i rozliczających się w formie Książki Przychodów i Rozchodów.
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
5 000 - 300 000 zł

114 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
10.
Pożyczka Inwestycyjna dla firm Capitalko
Okres spłaty
3 - 36 miesięcy
Forma prawna firmy
dowolna
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
5 000 - 300 000 zł

201 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 18 miesięcy
Forma prawna firmy
JDG
Wiek firmy
12 miesięcy
Kwota
10 000 - 150 000 zł

265 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Kluczem do sukcesu firmy jest nie tylko posiadanie świetnego biznesplanu, ale również zdobycie kapitału, który pomoże w realizacji misji działalności. Dla wielu przedsiębiorców najlepszym rozwiązaniem okazuje się kredyt dla nowych firm online, który stanie się paliwem dla planowanych inwestycji. Zamiast żmudnego przeglądania ofert poszczególnych instytucji bankowych, o wiele lepszą opcją jest sięgnięcie po ranking kredytów dla firm. Które banki aktualnie proponują najlepszą ofertę na rynku?

Współcześnie funkcjonujący rynek kredytowy jest o wiele bardziej rozbudowany niż jeszcze kilka lat temu. Dzięki większemu otwarciu się banków na udzielanie pomocy finansowej nowym przedsiębiorcom, możliwe jest uzyskanie środków, które pomogą w realizacji założeń biznesplanu. Wówczas wejście na rynek przebiega o wiele łatwiej. Wśród rozwiązań, które cieszą się szczególną popularnością, są kredyty dla firm. Pod tym pojęciem kryje się taki rodzaj dofinansowania, który udzielany jest biznesom na start, a także na dalszy rozwój działalności.

W celu znalezienia najkorzystniejszej oferty kredytu dla firmy warto sięgnąć po nasz ranking. Jest to narzędzie przygotowane właśnie w celu szybkiego porównania warunków kredytowych w poszczególnych bankach. Zestawienie porównuje m.in. oprocentowanie, RRSO, prowizje, maksymalną kwotę kredytu, czas spłaty i wszystkie inne czynniki istotne przy wyborze oferty. 

Czy warto sięgnąć po kredyt dla nowych firm?

Poszukiwania kredytu dla firmy uzależnione są od wielu elementów. Przede wszystkim istotne jest, czy kredyt jest zaciągany w celu rozpoczęcia działalności nowo powstałej firmy, czy też ma służy modernizacji już istniejącego przedsiębiorstwa. Jeśli naszym celem jest uzyskanie zastrzyku gotówki, który umożliwi nam uruchomienie nowego biznesu, doskonałym opcją będzie kredyt dla firmy na start. Czym wyróżnia się tego typu zobowiązanie?

Przede wszystkim jest ono dostępne nawet dla początkujących biznesmenów, posiadających odpowiednią zdolność kredytową (np. w postaci przychodów i aktywów). Pomimo że osoba dopiero zakładająca działalność gospodarczą może mieć trudność z odpowiednim przedstawieniem pełnej dokumentacji, może zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu, jeśli tylko udzieli bankowi dostępu do wszystkich niezbędnych dokumentów. Są to zazwyczaj:

 • Wpis do rejestru działalności gospodarczej bądź aktualny odpis KRS;
 • NIP i REGON firmy;
 • Biznesplan — im dokładniejszy, tym lepiej;
 • Zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami;
 • Zaświadczenie o możliwości zabezpieczenia kredytu np. w formie hipoteki na nieruchomości, poręczenia osoby trzeciej bądź cesji wierzytelności.

Czy kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń jest możliwy? Warunki stawiane przez banki

W większości przypadków banki wymagają prowadzenia działalności co najmniej przez 6 czy 12 miesięcy, w zależności od kwoty, o jaką się ubiegamy. Dzięki takiemu stażowi firma ma stabilniejszą pozycję i może skorzystać z pełnej gamy usług bankowych.  Jednak coraz częściej można spotkać się z ofertami kredytowymi dla firm, które dostępne są już od pierwszego dnia jej prowadzenia. 

Dla młodych przedsiębiorstw stawiane są nieco inne warunki udzielenia kredytu. Są to:

 1. Przede wszystkim konieczne jest przedstawienie specjalnego sposobu zabezpieczenia. Może to być zastaw, przewłaszczenie lub hipoteka na określonym przedmiocie z cesją praw, ale i nawet gwarancja de minimis BGK.
 2. Dodatkowa opinia banku, jeśli nie posiadamy konta w instytucji, w której składamy wniosek o kredyt.
nowe polskie firmy w latach 2013-2022
W „covidowym” 2020 roku Polacy niezbyt chętnie otwierali nowe przedsiębiorstwa. W 2022 roku sprawa także nie wygląda zbyt kolorowo – poza mniejszą chęcią rozpoczynania swojej działalności wśród rodaków, niepokojąca jest także skala zamykania się małych przedsiębiorstw. Kilkaset tysięcy działalności zostało zamkniętych lub zawieszonych w 2022 roku.

Koszty kredytów dla małych firm

Należy pamiętać o tym, że zaciąganie kredytów dla małych firm wiąże się również z określonymi kosztami, które nie występują w przypadku klientów indywidualnych. W sytuacji, gdy staramy się o odpowiednie dofinansowanie, koniecznie należy przyjrzeć się opłacalności kredytu. Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów:

 • Oprocentowanie kredytu — najkorzystniejszym rozwiązaniem jest znalezienie takiej oferty, która zawierać będzie w sobie jak najniższe oprocentowanie. Dzięki temu zdołamy obniżyć wysokość odsetek, co jest szczególnie przydatne przy zaciąganiu wyższych kwot. Oprocentowanie kredytu podlega negocjacji jedynie w zakresie marży, którą indywidualnie ustala bank. Oprócz tego czynnik ten określany jest przez stawkę WIBOR®, czyli wysokość stopy procentowej na polskim rynku międzybankowym.
 • Prowizja za udzielenie kredytu — jest to jednorazowa opłata pobierana przez bank. Aktualnie niektóre instytucje udzielają kredytów z prowizją 0%. Jest to jednak uzależnione od kwoty, o jaką się ubiegamy oraz wybranego czasu spłaty.
 • Koszty stałe oraz jednorazowe — kredyt dla nowych firm może uwzględniać koszty za wcześniejszą spłatę zobowiązania, czy też złożenie wniosku. Warto więc wcześniej zorientować się, czy konkretna instytucja bankowa przewiduje takie opłaty.
 • Zabezpieczenie zobowiązania — opłaty związane z zabezpieczeniem udzielanego zobowiązania mogą przyjąć np. formę hipoteki na nieruchomość.
 • Ubezpieczenie nieruchomości od powodzi, pożaru i innych zdarzeń losowych.
 • Usługa wirtualnego biura księgowego.
 • Prowadzenie konta firmowego w danej instytucji bankowej.
 • Zarządzanie środkami finansowymi w funduszu inwestycyjnym.
 • Polisa na życie.
 • Karencja w spłacie zatrudnienia – warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ przydaje się w trudniejszych chwilach prowadzenia przedsiębiorstwa.

Nowe firmy często mają problem z uzyskaniem kredytu w banku. Alternatywą może wtedy okazać się pożyczka dla firm oferowana przez sektor pozabankowy.

Szybki kredyt dla nowych firm — gdzie znajdziemy najlepsze oferty?

Szybki kredyt dla nowych firm jest przede wszystkim dla przedsiębiorców dopiero rozpoczynających swoją działalność gospodarczą. Rynek kredytowy w Polsce ulega coraz większej poprawie i obecnie możemy znaleźć wiele interesujących ofert, które będą szczególnie przydatne dla początkujących właścicieli firm. Gdzie możemy znaleźć korzystne oferty? Aktualnie najlepsze propozycje mają: mBank, Citi Handlowy, Nest Bank, Alior Bank i Bank BNP Paribas.

Z jakimi ofertami możemy się spotkać. Nawet do 3 milionów złotych z 8-letnim okresem spłaty w przypadku Alior Banku czy kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń (ING Bank Śląski). Nest Bank proponuje za to, że środki na koncie pojawią się w ciągu 24 godzin w ramach usługi BIZnest Kredyt dla firm.

Na jakich zasadach działa kredyt inwestycyjny dla nowych firm?

W wielu sytuacjach nowo powstałe przedsiębiorstwo powinno skorzystać z dedykowanego mu produktu bankowego, jakim jest kredyt inwestycyjny dla nowych firm. W tym rodzaju zobowiązania banki zazwyczaj nie ustalają górnej granicy kredytu, dzięki czemu nieraz można pokryć nawet pełną wartość inwestycji. Co więcej, kredyt inwestycyjny nie wymaga posiadania wkładu własnego, a okres kredytowania może zostać rozłożony nawet na 20 lat. Otrzymanie takiego kredytowania wbrew pozorom jest niezwykle proste. 

Poza koniecznością spełnienia wymogów charakterystycznych dla każdego rodzaju kredytu, podstawowym warunkiem jest udostępnienie następującej dokumentacji:

 • Dokumentów rejestrowych;
 • Dokumentów finansowych, a przede wszystkim biznesplanu. To właśnie dzięki niemu możliwe jest przekonanie banku, że udzielenie kredytu jest opłacalne.

Kredyt inwestycyjny dla nowych firm można otrzymać już w pierwszym dniu prowadzenia działalności i może być on przeznaczony na zakup:

 • Maszyn i urządzeń niezbędnych do produkcji towarów;
 • Środków transportu;
 • Sprzętu komputerowego oraz innych przedmiotów, dzięki którym możliwe będzie zarówno świadczenie usług, jak i produkcja dóbr;
 • Nieruchomości będących własnością firmy;
 • Patentów, praw autorskich oraz licencji, które są niezbędne do prowadzenia biznesu;
 • Papierów wartościowych,
 • Udziału w innej firmie – jeśli będzie to korzystne z punktu widzenia stworzonego biznesu.

Kredyt dla nowych firm – korzyści

Choć najkorzystniejszą sytuacją jest posiadanie własnych środków, mało która firma jest w stanie w pełni wejść na rynek, jeśli nie zdecyduje się na kredyt na start. Jest to produkt bankowy, który szczególnie przydaje się młodym przedsiębiorcom. 

Kredyt dla nowych firm daje nam wiele korzyści, m.in:

 • Wniosek o kredyt dla nowych firm online można złożyć potrzeby odwiedzania stacjonarnych placówek bankowych;
 • Jeśli składamy wniosek w banku, w którym posiadamy konto firmowe, sytuacja okazuje się o wiele prostsza. Nie musimy wypełniać dodatkowych formalności, gdyż instytucja posiada już wszelkie niezbędne informacje.
 • Nie musimy mieć wkładu własnego lub zabezpieczenia;
 • Zarówno kwota kredytu, jak i okres jego spłaty są dopasowane do potrzeb i możliwości firmy;
 • Wniosek rozpatrywany jest błyskawicznie, a gotówka może trafić na konto nawet tego samego dnia;
 • W sytuacji kłopotów finansowych istnieje możliwość skorzystania z karencji w spłacie zadłużenia.

Ranking kredytów dla nowych firm – jak korzystać z porównywarki?

Wiemy już, że szybki kredyt dla nowych firm online jest korzystną opcją, dzięki której rozwiniemy działalność. Kluczowe jest jednak umiejętne skorzystanie z narzędzia, jakim jest ranking kredytów dla firm.

Porównywarka dostępnych ofert bankowych w prosty sposób przedstawia warunki proponowane przez poszczególne instytucje. Jesteśmy w stanie w łatwy i przystępny sposób sprawdzić, w jakim zakresie dopuszczany jest okres spłaty kredytu, a także jaka jest minimalna i maksymalna kwota zobowiązania.

Co więcej, ranking kredytów dla nowych firm wskazuje także wysokość oprocentowania i RRSO, więc szybko zweryfikujemy, gdzie otrzymamy najkorzystniejszą ofertę. Możemy również zapoznać się z opiniami na temat konkretnych instytucji bankowych, a jeśli zdecydujemy się na to, aby skorzystać z usługi konkretnego banku, wystarczy wybrać opcję „sprawdź”, aby przejść na stronę główną danego kredytodawcy.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (9 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Porównywarka ofert
Porównaj ()