Vindix wzywa do zapłaty długu? Zobacz, jak się bronić!

Vindix jak sobie poradzic

Vindix – co to jest?

Vindix jako firma windykacyjna skupia się przede wszystkim na zakupach portfeli wierzytelności na własny rachunek. Dlatego też, jak możemy przeczytać na stronie firmowej Vindix, spółka oferuje kompleksowe usługi windykacyjne na każdym etapie prowadzenia postępowania. Do usług znajdujących się w portfolio Vindix zalicza się także budowa strategii windykacyjnej, wycena wierzytelności oraz doradztwo prawne.

Vindix Sp. z o.o. nabywa zarówno wierzytelności detaliczne, jak i niedetaliczne z sektora bankowego i telekomunikacyjnego. Dlatego też jeśli otrzymałeś pismo od tej firmy, to bardzo możliwe, że powodem tego, iż trafiło ono właśnie do Ciebie, jest brak płatności za usługi telekomunikacyjne.

Źródłem zadłużenia może być także kredyt lub pożyczka, które przestałeś spłacać w instytucji finansowej. Ponadto, przedsiębiorstwo Vindix skupuje także należności z sektora publicznego. Dodatkowo, przedmiotem działalności spółki poza wspomnianą już kompleksową obsługą w zakresie windykacji, jest również windykacja na zlecenie w oparciu o umowy o świadczenie usług windykacyjnych.

Spółka deklaruje, że jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) przestrzega Zespołu Dobrych Praktyk, które oparte są na ogólnych normach moralnych, zgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej prawem, przyjętych do stosowania przez przedsiębiorstwa działające na rynku finansowym, w szczególności związane z rynkiem finansów konsumenckich.

Dane firmy

Adres:Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa
KRS: 0000601513
NIP: 5213722636
Nazwa spółki: Vindix S.A.

Dane kontaktowe

Adres mailowy: biuro@vindix.pl
Strona www:www.vindix.pl
Telefon: 800 703 088
Kontakt dla dłużników: www.vindix.pl/dla-zadluzonych/sprawdz-zadluzenie

Zadzwonili do Ciebie z Vindix? Sprawdź, co możesz zrobić

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty zobowiązania od Vindix, o którym już dawno zapomniałeś? Dostajesz SMS-owe powiadomienia o istnieniu długu, który obciąża Twoje konto? A może pracownicy firmy kontaktują się z Tobą telefonicznie, wzywając Cię do natychmiastowej spłaty należności?

Niezależnie od tego, która z tych sytuacji dotyczy Ciebie, pamiętaj, że nie jesteś bezradny, a Vindix jak każda firma windykacyjna musi działać zgodnie z zasadami obowiązującego prawa i normami pożycia społecznego. Co zatem możesz zrobić?

Upewnij się, że rzeczywiście jesteś dłużnikiem.

Podczas rozmowy telefonicznej dowiedz się, z czego wynika Twoje zadłużenie i ile aktualnie wynosi. Nim uznasz istnienie długu, sprawdź także, czy to na pewno dzwoni do Ciebie pracownik firmy Vindix i czy kwota do spłaty, wynosi dokładnie tyle, ile podaje Ci miły głos w słuchawce.

Po drugie, jeśli podmiot, który twierdzi, że np. odkupił Twój dług, prosi Cię o podanie danych osobowych, w tym danych wrażliwych, to… pod żadnym pozorem tego nie rób. Rzetelna firma windykacyjna powinna wiedzieć, do kogo dzwoni i od kogo chce dochodzić spłaty roszczenia.

Jeśli nie wiesz, czy istotnie jesteś dłużnikiem, nie potwierdzaj istnienia zaległego zobowiązania w rozmowie telefonicznej. Podmioty trudniące się windykacją mają prawo je nagrywać (o czym oczywiście muszą Cię poinformować), dlatego uważaj na to, co mówisz.

Po trzecie, jeśli ktokolwiek straszy Cię egzekucją komorniczą, jeśli zignorujesz dług, o który toczy się cały spór, nie traktuj tego poważnie. Jeśli natomiast firma windykacja skontaktowała się z właściwą osobą, to obciążające Twoje finansowe sumienie roszczenie będziesz musiał spłacić.

Czy grozi Ci egzekucja komornicza, jeśli zignorujesz roszczenia Vindix?

Przed tym nim dojdzie do egzekucji komorniczej, to Vindix ma obowiązek korzystać z miękkich metod windykacji. Gdy te nie przyniosą rezultatu i gdy dłużnik nadal będzie „migał się” od spłaty, wówczas firma ma prawo skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.

Ponadto, musi takie powództwo wygrać, co również nie musi być oczywiste, bo np. Twoje roszczenie może być przedawnione. Ponieważ droga od wezwania do zapłaty czy pierwszego telefonu od windykatora, do postępowania sądowego, wcale nie jest tak krótka i prosta, jak próbuje przedstawić to firma windykacyjna – znaj swoje prawa i nie daj się zastraszyć!

Jeśli nie wiesz, czy poradzisz sobie z sytuacją, w której się znalazłeś, skorzystaj z porady prawnej lub poszukaj informacji o Vindix w sieci.

Gdy istotnie jesteś dłużnikiem, a telefon czy list od firmy Vindix nie są pomyłką, skontaktuj się jak najszybciej z wierzycielem. Gdy razem ustalicie harmonogram spłaty zaległej należności, będziesz miał pewność, że miesięczna rata nie stanie się zbytnim obciążeniem dla Twojego budżetu. Nie chowaj głowy w piasek i nie „migaj się” od zapłaty, jeśli tylko okażesz dobrą wolę, to Vindix z pewnością pójdzie Ci na rękę.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
2.8/5 - (13 votes)
Komentarze (20)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Agnieszka

  19.01.2021, 13:19

  Wyróżniający się komentarz

  Vindix dzwoni średnio co pół roku szukając osoby o innym imieniu niż ja (za każdym razem inne imię) i wypytuje czy znam, czy może w rodzinie ktoś taki jest, od kiedy korzystam z telefonu, nagle wiedzą na kogo jest zarejestrowany telefon (jak już zaczynam się burzyć)!!!. Dzisiaj rozmowa przebiła już wszelkie możliwe zasady z konsultantką. Mam ich serdecznie dosyć. Nie mam żadnych długów. Kazałam im wysłać pismo do dłużnika a nie nękać niewinne osoby wiecznymi telefonami – „Pańcia” się rozłączyła po stwierdzeniu, że „nie będę jej kazała co ona ma robić”. w telefonie mam co najmniej 15 ich numerów zablokowanych. Dzwonią z Białegostoku, Szczecina, Rzeszowa. Co mogę z nimi zrobić??

  • J
   J

   Jolanta

   23.04.2021, 19:04

   Wyróżniający się komentarz

   Ja mam ochotę dobrać się tym oszustą do D…y,analogiczna sytuacja. Co na to Pan Ziobro? Chyba w gestii P.G jest ściganie tego typu gangsterskich firm,które łamią obowiązujące normy prawne. A nie osób którzy przestrzegają najwyższej w Polsce normy prawnej,czyli konstytucji

  • E
   E

   Ewa

   20.12.2021, 23:58

   Wyróżniający się komentarz

   Ja też mam problem, ponieważ,moje niby zadłużenie zwiedza świat, wysyłają pisma z wezwaniem do zapłaty na adres moich znajomych.To już podchodzi pod nękanie,nawet nie są w stanie się wysilić i znaleźć właściwy adres.

 • P
  P

  Piotr

  13.05.2021, 11:36

  Wyróżniający się komentarz

  Firma Vindyx jest wyjątkowo podła, nie płaćcie tylko, walczcie w sądzie. Nawet po wyroku sadu potrafią nękać, wysyłać windykatora terenowego. Czyli wszystko niezgodnie z prawem. To zwyczajne sępy i warto pokazać im gdzie ich miejsce.
  Ktoś napisał, że dzwonią co pół roku. Potrafią dzwonić codziennie, wysyłać sms czy maile. Dzwonią po sąsiadach wypytując czy znają. Konsultanci to zwykłe chamstwo. Chyba trzeba mieć taki charakter, bo normalny człowiek na taka pracę by się nie zgodził. Faktycznie dzwonią z całej Polski i ja ich mam chyba ponad 100

 • A
  A

  Agatka

  26.05.2021, 04:23

  Wyróżniający się komentarz

  Niemam pojęcia co mam robic do mnie dzwonili wczoraj i mówili że mam jakieś zadłużenie ponad 2 tys o których nawet niewiem z 2017 . Zastanawia mnie jedno bo w tamtych latach nie mialam obecnego numeru , a także zmieniony mam adres e-mail. Może ktoś za mnie się podaje . Zna moje imię nazwisko i stary adres meldunku ,a nr i e-mail niemam pojęcia! Poradźcie cos.

  • P
   P

   Paulina Krupa

   26.05.2021, 12:04

   Wyróżniający się komentarz

   Na początku warto sprawdzić, czego tyczy się wspomniane zadłużenie i kto jest jego wierzycielem – wtedy też odpowie sobie Pani na pytanie, czy w ogóle dług należy do Pani. Może się też zdarzyć, że zadłużenie już dawno uległo przedawnieniu, a mimo to firma nadal stara się je ściągnąć. Informacje o swoich zobowiązaniach zaległych i aktualnych odnajdzie Pani w BIKu oraz KRD.

 • R
  R

  Rafał

  28.01.2024, 05:55

  Wyróżniający się komentarz

  Kiedy przedawnia się roszczenie długu?

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   29.01.2024, 10:30

   Wyróżniający się komentarz

   Panie Rafale, termin przedawnienia roszczenia wg przepisów wynosi 6 lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe lub związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 3 lata.

 • D
  D

  Dorota

  28.12.2023, 22:20

  Wyróżniający się komentarz

  Vindix usiłuje wyegzekwować ode mnie kwotę 2080 zł. Kilka razy zawiadamiałam ich że usiłuję co do wysokości tego dlugu skontaktować się z firmą Netia. Firmie tej jestem winna 400 zł. Zaległość powstała ponieważ z powodów trudności finansowych nie byłam w stanie spłacić tej sumy od razu w całości. W rozmowie z konsultantem poprosiłam o możliwość rozłożenia mi tego długu na raty. Konsultant powiedział że nie wyraża na to zgody i że jeżeli nie zapłacę to zostaną mi wyłączone usługi internetowe. Usługi wyłączono ale dodatkowo obciążono mnie karą za zerwanie umowy. Kolejny konsultant na moją prośbę wysłał wniosek do Netii z prośbą o udostępnienie mi kopii umowy gdyż ja z powodu remontu mam wszystko poprzekładane i kopii mojej umowy nie mogę znaleźć. Kopię mi przysłano emailem ale w rormie zip. Ja tego dokumentu nie mogę otworzyć bo potrzebne jest hasło. Wysałam emaila do Netii prosząc o przesłanie mi kopii umowy drogą tradycyjną na mój adres pocztowy – tradycyjny. Dotąd jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi. O swoich krokach informuję firmę Vindix ale oni nie przyjmują tego do wiadomości i nękają mnie telefonami, smsami i emailami. Ja nie migam się od zapłaty, tylko chcę dojść do porozumienia w dwóch sprawach: 1. rozłożenie mi kwoty którą rzeczywiście jestem winna czyli 400 zł na raty, 2. Wyjaśnienie, dlaczego dodatkowo obciążają mnie karą, 3. podanie mi adresu w Warszawie gdzie mogę zwrócić sprzęt.

 • M
  M

  Mikołaj

  11.08.2023, 12:29

  Wyróżniający się komentarz

  Ciągle dzwoni mi od nich nr 664768681 i ciągle pytaja o inne osoby dziś się wkurzyłem i powiedziałem… żeby sobie poszli

 • o
  o

  olo

  27.09.2022, 10:58

  Wyróżniający się komentarz

  ja mam na nich sposob. Jak juz sie dodzwonia , odbieram a jakze i na informacje ze rozmowa jest nagrywana mowie – nie wyrazam zgody na nagrywanie. Prosye ? ano proste i działa ! polecam bo sie sami wyłaczaja.

 • M
  M

  Marian

  11.08.2022, 14:02

  Wyróżniający się komentarz

  Vindix to firma która chce wyłudzić pieniądze od starych ludzi, nie metodą na wnuczka tylko bezczelnie non stop mnie nękając. Myślą że trafili na starego i głupiego ale się pomylili. Ja sprawę nękania zgłaszam do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz do innych instytucji prawnych. Tak trzeba postępować z przestępcami.

 • g
  g

  gosc

  17.06.2022, 08:34

  Wyróżniający się komentarz

  vindix to sciema firma, ktora wyludza pieniadze . Dzwonia o kazdej porze dnia i nocy, wysylaja emaile, esemey. Zatrudnia ludzi ze wschodu, ktorzy nie znaja tematu. Skandal, nie placic im zadnej zlotowki. Przejmuja sprawy z cyfrowego polsatu, ktory takze wyludza pieniadze za zerwanie umow, ktore nie powinny nastapic. 2 firmy, ktore nastawione sa na oszustwo!!!!!

 • M
  M

  Monika

  31.05.2022, 14:43

  Wyróżniający się komentarz

  Witam serdecznie potrzebuje numer konta bankowego firmy vindix investments

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie