Vindix wzywa do zapłaty długu? Zobacz, jak się bronić!

Vindix – co to jest?

Vindix jako firma windykacyjna skupia się przede wszystkim na zakupach portfeli wierzytelności na własny rachunek. Dlatego też, jak możemy przeczytać na stronie firmowej Vindix, spółka oferuje kompleksowe usługi windykacyjne na każdym etapie prowadzenia postępowania. Do usług znajdujących się w portfolio Vindix zalicza się także budowa strategii windykacyjnej, wycena wierzytelności oraz doradztwo prawne.

Vindix Sp. z o.o. nabywa zarówno wierzytelności detaliczne, jak i niedetaliczne z sektora bankowego i telekomunikacyjnego. Dlatego też jeśli otrzymałeś pismo od tej firmy, to bardzo możliwe, że powodem tego, iż trafiło ono właśnie do Ciebie, jest brak płatności za usługi telekomunikacyjne.

Źródłem zadłużenia może być także kredyt lub pożyczka, które przestałeś spłacać w instytucji finansowej. Ponadto, przedsiębiorstwo Vindix skupuje także należności z sektora publicznego. Dodatkowo, przedmiotem działalności spółki poza wspomnianą już kompleksową obsługą w zakresie windykacji, jest również windykacja na zlecenie w oparciu o umowy o świadczenie usług windykacyjnych.

Spółka deklaruje, że jako członek Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) przestrzega Zespołu Dobrych Praktyk, które oparte są na ogólnych normach moralnych, zgodnych z obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej prawem, przyjętych do stosowania przez przedsiębiorstwa działające na rynku finansowym, w szczególności związane z rynkiem finansów konsumenckich.

Dane firmy

Adres:Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa
KRS: 0000601513
NIP: 5213722636
Nazwa spółki: Vindix S.A.

Dane kontaktowe

Adres mailowy: biuro@vindix.pl
Strona www:www.vindix.pl
Telefon: 800 703 088
Kontakt dla dłużników: www.vindix.pl/dla-zadluzonych/sprawdz-zadluzenie

Zadzwonili do Ciebie z Vindix? Sprawdź, co możesz zrobić

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty zobowiązania od Vindix, o którym już dawno zapomniałeś? Dostajesz SMS-owe powiadomienia o istnieniu długu, który obciąża Twoje konto? A może pracownicy firmy kontaktują się z Tobą telefonicznie, wzywając Cię do natychmiastowej spłaty należności?

Niezależnie od tego, która z tych sytuacji dotyczy Ciebie, pamiętaj, że nie jesteś bezradny, a Vindix jak każda firma windykacyjna musi działać zgodnie z zasadami obowiązującego prawa i normami pożycia społecznego. Co zatem możesz zrobić?

Upewnij się, że rzeczywiście jesteś dłużnikiem.

Podczas rozmowy telefonicznej dowiedz się, z czego wynika Twoje zadłużenie i ile aktualnie wynosi. Nim uznasz istnienie długu, sprawdź także, czy to na pewno dzwoni do Ciebie pracownik firmy Vindix i czy kwota do spłaty, wynosi dokładnie tyle, ile podaje Ci miły głos w słuchawce.

Po drugie, jeśli podmiot, który twierdzi, że np. odkupił Twój dług, prosi Cię o podanie danych osobowych, w tym danych wrażliwych, to… pod żadnym pozorem tego nie rób. Rzetelna firma windykacyjna powinna wiedzieć, do kogo dzwoni i od kogo chce dochodzić spłaty roszczenia.

Jeśli nie wiesz, czy istotnie jesteś dłużnikiem, nie potwierdzaj istnienia zaległego zobowiązania w rozmowie telefonicznej. Podmioty trudniące się windykacją mają prawo je nagrywać (o czym oczywiście muszą Cię poinformować), dlatego uważaj na to, co mówisz.

Po trzecie, jeśli ktokolwiek straszy Cię egzekucją komorniczą, jeśli zignorujesz dług, o który toczy się cały spór, nie traktuj tego poważnie. Jeśli natomiast firma windykacja skontaktowała się z właściwą osobą, to obciążające Twoje finansowe sumienie roszczenie będziesz musiał spłacić.

Czy grozi Ci egzekucja komornicza, jeśli zignorujesz roszczenia Vindix?

Przed tym nim dojdzie do egzekucji komorniczej, to Vindix ma obowiązek korzystać z miękkich metod windykacji. Gdy te nie przyniosą rezultatu i gdy dłużnik nadal będzie „migał się” od spłaty, wówczas firma ma prawo skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.

Ponadto, musi takie powództwo wygrać, co również nie musi być oczywiste, bo np. Twoje roszczenie może być przedawnione. Ponieważ droga od wezwania do zapłaty czy pierwszego telefonu od windykatora, do postępowania sądowego, wcale nie jest tak krótka i prosta, jak próbuje przedstawić to firma windykacyjna – znaj swoje prawa i nie daj się zastraszyć!

Jeśli nie wiesz, czy poradzisz sobie z sytuacją, w której się znalazłeś, skorzystaj z porady prawnej lub poszukaj informacji o Vindix w sieci.

Gdy istotnie jesteś dłużnikiem, a telefon czy list od firmy Vindix nie są pomyłką, skontaktuj się jak najszybciej z wierzycielem. Gdy razem ustalicie harmonogram spłaty zaległej należności, będziesz miał pewność, że miesięczna rata nie stanie się zbytnim obciążeniem dla Twojego budżetu. Nie chowaj głowy w piasek i nie „migaj się” od zapłaty, jeśli tylko okażesz dobrą wolę, to Vindix z pewnością pójdzie Ci na rękę.

Komentarze (8)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • A
  A
  Agnieszka
  19.01.2021, 13:19

  Vindix dzwoni średnio co pół roku szukając osoby o innym imieniu niż ja (za każdym razem inne imię) i wypytuje czy znam, czy może w rodzinie ktoś taki jest, od kiedy korzystam z telefonu, nagle wiedzą na kogo jest zarejestrowany telefon (jak już zaczynam się burzyć)!!!. Dzisiaj rozmowa przebiła już wszelkie możliwe zasady z konsultantką. Mam ich serdecznie dosyć. Nie mam żadnych długów. Kazałam im wysłać pismo do dłużnika a nie nękać niewinne osoby wiecznymi telefonami – „Pańcia” się rozłączyła po stwierdzeniu, że „nie będę jej kazała co ona ma robić”. w telefonie mam co najmniej 15 ich numerów zablokowanych. Dzwonią z Białegostoku, Szczecina, Rzeszowa. Co mogę z nimi zrobić??

  • J
   J
   Jolanta
   23.04.2021, 19:04

   Ja mam ochotę dobrać się tym oszustą do D…y,analogiczna sytuacja. Co na to Pan Ziobro? Chyba w gestii P.G jest ściganie tego typu gangsterskich firm,które łamią obowiązujące normy prawne. A nie osób którzy przestrzegają najwyższej w Polsce normy prawnej,czyli konstytucji

 • P
  P
  Piotr
  13.05.2021, 11:36

  Firma Vindyx jest wyjątkowo podła, nie płaćcie tylko, walczcie w sądzie. Nawet po wyroku sadu potrafią nękać, wysyłać windykatora terenowego. Czyli wszystko niezgodnie z prawem. To zwyczajne sępy i warto pokazać im gdzie ich miejsce.
  Ktoś napisał, że dzwonią co pół roku. Potrafią dzwonić codziennie, wysyłać sms czy maile. Dzwonią po sąsiadach wypytując czy znają. Konsultanci to zwykłe chamstwo. Chyba trzeba mieć taki charakter, bo normalny człowiek na taka pracę by się nie zgodził. Faktycznie dzwonią z całej Polski i ja ich mam chyba ponad 100

 • z
  z
  zzz
  28.02.2021, 13:02

  konsultanci nie douczeni znerwicowani , baba oderwana od pługa dzwoni i wrzeszczy do słuchawki mimo iż to nie mój dług – ktoś podpisał umowę na korzystanie z sieci komórkowej na mój skradziony wcześniej dowód osobisty – firma nie przyjmuje tego do wiadomości , i każe spłacić szybko zobowiązanie. poinformowali nawet soltysa wsi o mojej sprawie . totalny brak profeski .

 • A
  A
  Agatka
  26.05.2021, 04:23

  Niemam pojęcia co mam robic do mnie dzwonili wczoraj i mówili że mam jakieś zadłużenie ponad 2 tys o których nawet niewiem z 2017 . Zastanawia mnie jedno bo w tamtych latach nie mialam obecnego numeru , a także zmieniony mam adres e-mail. Może ktoś za mnie się podaje . Zna moje imię nazwisko i stary adres meldunku ,a nr i e-mail niemam pojęcia! Poradźcie cos.

  • P
   P
   Paulina Krupa
   26.05.2021, 12:04

   Na początku warto sprawdzić, czego tyczy się wspomniane zadłużenie i kto jest jego wierzycielem – wtedy też odpowie sobie Pani na pytanie, czy w ogóle dług należy do Pani. Może się też zdarzyć, że zadłużenie już dawno uległo przedawnieniu, a mimo to firma nadal stara się je ściągnąć. Informacje o swoich zobowiązaniach zaległych i aktualnych odnajdzie Pani w BIKu oraz KRD.

 • m
  m
  maria
  22.04.2021, 10:17

  Mam problem z firmą vindix dzwonią nie tylko do mnie ale nawet do rodziny zagranicą wyszukują ich przez portale

 • e
  e
  ewug
  09.04.2021, 14:46

  Vindix: pracownicy zza wschodniej granicy nie maja pojęcia o czym mówią. Odsyłają do wierzyiela, który odsyła do nich. Żenujące.

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x