Volkswagen Financial Services – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

3.1/5

Siedziba firmy

Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o
Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1
00-124 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000737500
NIP: 1070041157
REGON: 380646897

Największe i najpopularniejsze banki komercyjne o uniwersalnym profilu działalności potrafią dać złudzenie, że jest to dominująca forma usług finansowych. Tymczasem dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się także banki bardziej specjalistyczne, np. samochodowe. Dzisiaj przyglądamy się jednemu z najpopularniejszych – Volkswagen Financial Services.

Gwałtowny wzrost popularności samochodów, jaki obserwujemy w Polsce od połowy lat 90. przekłada się na prężnie rozwijającą się sieć punktów dealerskich, oficjalnych przedstawicielstw dużych firm i wreszcie – coraz bardziej urozmaiconych form finansowania nabycia auta. Na tym gruncie wyrosły banki samochodowe, które widząc w tym sektorze obiecujące perspektywy, coraz częściej otwierają się na klientów detalicznych – niekoniecznie posiadających prawo jazdy. Volkswagen Financial Services to najmłodsza nazwa na mapie samochodowo-konsumenckich banków.

Volkswagen Financial Services – historia i podstawowe informacje

Historia opisywanego dziś Banku rozpoczyna się w 1998 roku. Wtedy to polski oddział jednego z największych motoryzacyjnych koncernów świata, zdecydował się utworzyć w Polsce oddział oddelegowany do operacji finansowych. W tym celu w Warszawie powstała spółka akcyjna Volkswagen Bank Polska, która rozpoczęła działalność operacyjną na przełomie lipca i sierpnia 1998 roku. Wiążąca była tutaj decyzja wydana przez prezesa Narodowego Banku Polskiego, a także przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego.

Bank Volkswagen podlegał należącemu do niemieckiego Volkswagena, holdingu Volkswagen Financial Services. Jako klasyczny Bank, instytucja wchodziła w szeregi Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz była członkiem Związku Banków Polskich.

W początkowym okresie działalności, Volkswagen Bank Polska skupiał się na oferowaniu obszernych usług finansowych z zakresu kredytowania zakupu pojazdów marek: Audi, Skoda, Seat oraz Volkswagen. Jednak funkcjonowanie jako bank stricte samochodowy nie trwało długo. W 2001 roku podjęto decyzję o poszerzeniu oferty o produkty kierowane do klientów detalicznych, takie jak np. kredyty gotówkowe, lokaty czy ubezpieczenia komunikacyjne. Co ciekawe, Volkswagen Bank nie działał nigdy w obszarze placówek stacjonarnych, nie posiadał też oddziałów. Usługi funkcjonowały tylko w sferze punktów dealerskich marek Grupy Volkswagena.

Przełomowy moment w historii Banku nastąpił na początku 2018 roku. Wówczas Volkswagen podjął decyzję o ujednoliceniu prowadzenia swoich operacji bankowych w krajach Unii Europejskiej. W ten sposób Volkswagen Bank Polska z siedzibą w Warszawie został połączony z niemieckim Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Brunszwiku. Po uzyskaniu stosownych zgód od KNF, proces ten sfinalizowano z końcem września 2018 roku. Z kolei w marcu 2019 roku, Volkswagen Bank Polska został oficjalnie wykreślony z KRS.

Od wiosny 2019 roku, instytucja kontynuuje swoją działalność pod nową nazwą -Volkswagen Financial Services. Specjalizuje się w oferowaniu finansowania zakupu samochodów i ubezpieczeń, jak i produktów finansowych stworzonych z myślą o klientach prywatnych. W dalszej części tekstu obszernie analizujemy szczegóły oferty omawianej instytucji.

Volkswagen Financial Services opinie

W dobie internetu, konsumenci zainteresowani skorzystaniem z usług określonej instytucji finansowej chętnie decydują się na poszukiwanie niezbędnych informacji z domowego zacisza. Pozwala to przy minimalnych nakładach czasu, sprawnie pozyskać najważniejsze treści na temat określonej oferty bankowej. Porównywarki takie jak, Czerwona Skarbonka pozwalają nie tylko szybko pozyskać podstawowe dane o danym banku, ale i porównać ze sobą konkurencyjne propozycje.

Nie jest tajemnicą, że popularnym uzupełnieniem dla pozyskanej wiedzy jest także zapoznanie się z odczuciami dotychczasowych klientów danej instytucji. W ten sposób, wartościowe okazuje się hasło „Volkswagen Financial Services opinie” lub też „Volkswagen Bank opinie”. W ten sposób możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę instytucję za bogatą ofertę dostępnych produktów finansowych, nie tylko z myślą o finansowaniu zakupu samochodu, ale i pod kątem konsumenckich wymagań. Z drugiej strony, z narzekaniami spotyka się m.in. sposób obsługi portalu bankowości internetowej w tym niewygodne logowanie i skomplikowana zakładka z kontaktami.

Z czego składa się oferta tego banku?

Volkswagen Financial Services to instytucja o zaskakująco bogatej ofercie jak na bank, którego nazwa może sugerować bycie finansowym organem dużego producenta samochodów. Tymczasem gama rozwiązań jest znacznie szersza. Nakreślamy podstawowe elementy, które tworzą ofertę Banku Volkswagena.

 • Kredyty gotówkowe
 • Kredyty samochodowe
 • Ubezpieczenia komunikacyjne
 • Ubezpieczenia samochodowe
 • Leasing
 • Karty debetowe
 • Karty płatnicze
 • Lokaty oszczędnościowe
 • Konta osobiste
 • Limity kredytowe
Volkswagen Financial Services

Przegląd świadczonych usług – kierowcy i klienci indywidualni

W przypadku Volkswagen Financial Services, mamy do czynienia z ofertą o mieszanej grupie docelowej. Z tego względu, dokonując analizy świadczonych usług przedstawiamy sekcję opracowaną nie tylko z myślą o klientach indywidualnych, ale i o osobach prywatnych w charakterze kierowców. Informacje pozyskane są ze strony internetowej Banku.

 1. Usługi bankowe.
  – Kredyt gotówkowy (Limit Plus)
  – Rachunki płatnicze (Konto Plus Biznes)
  – Lokaty oszczędnościowe
  – Karty debetowe i zbliżeniowe
  – Limity kredytowe
 2. Usługi dla kierowców
  – Kredyty (na samochód nowy, na samochód używany, gotówkowy)
  – Ubezpieczenia (komunikacyjne, Car Protect, Polisa ONLINE, aplikacja InMobi)

Przegląd świadczonych usług – kierowcy i klienci biznesowi

Volkswagen Financial Services to nie tylko usługi dla osób prywatnych. To przede wszystkim produkty skrojone z myślą o przedsiębiorcach, klientach biznesowych i przedstawicielach różnej wielkości biznesów. Podobnie jak w powyższym akapicie – usługi dla opisywanego grona podzielone są na przedsiębiorców samych w sobie oraz kierowców.

 1. Strefa kierowcy
  – Przeglądy okresowe i naprawy
  – Wyjazd zagraniczny
  – Szkody komunikacyjne
  – Zwrot pojazdu
 2. Finansowanie zakupu pojazdów
  – Leasing pojazdów
  – Ubezpieczenia (komunikacyjne, Car Protect, Polisa ONLINE, aplikacja InMobi)

Volkswagen Financial Services – reprezentatywny przykład kredytu

Pora bliżej przyjrzeć się jednemu z podstawowych produktów kierowanych do klientów indywidualnych. Jest to oferta kredytu gotówkowego, która w Volkswagen Financial Services oferowana jest pod nazwą „Kredyt PLUS na dodatkowe marzenia”. W celu nakreślenia orientacyjnych parametrów tworzących koszty zobowiązania, poniżej przedstawiamy jego najważniejsze cechy, zaczerpnięte ze strony internetowej banku.

 • Produkt bankowy: Kredyt PLUS na dodatkowe marzenia
 • Wysokość kredytu: od 3 000 do 50 000 zł
 • Czas spłaty kredytu: od 3 do 72 miesięcy
 • Wysokość prowizji: 3%
 • Brak konieczności wskazania celu kredytu
 • Bez poręczycieli oraz dodatkowych zabezpieczeń
 • Deklarowany przez Bank przebieg procedur jest sprawny i zwięzły

Volkswagen Financial Services w liczbach

 • 71 600 000 – ponad tyle wyniosła wartość aktywów opisywanego Banku do końca 2018 roku.
 • 54 500 000 – tyle wyniósł kapitał własny spółki Volkswagen Bank tuż przed transformacją w Volkswagen Financial Services.
 • 51 000 000 – tyle wyniosła wartość kredytów i pożyczek udzielonych do końca 2018 roku.
 • 2019 – w tym roku doszło do fuzji z niemieckim Volkswagen Bank GmbH, kiedy to opisywana instytucja zmieniła nazwę i dotychczasową strukturę.
 • 1998 – w tym roku działalność rozpoczął Volkswagen Bank Polska, poprzednik opisywanej instytucji.
 • 255 – w tylu punktach sprzedaży wybranych marek Grupy Volkswagena (Audi, Skoda, Seat, Porsche, Volkswagen) można skorzystać także z usług Volkswagen Financial Services.
 • 6 – z oferty tylu marek nowych samochodów mogą korzystać klienci szukający finansowania na zakup nowych samochodów Grupy Volkswagena.

Volkswagen Financial Services – czym się wyróżnia?

Już po pobieżnym przyjrzeniu się obszernym informacjom na temat Banku nie da się ukryć, że jest to jeden z bardziej nietypowych banków działających w Polsce. Istotą jego oferty nie są usługi o charakterze banku komercyjnego, lecz przede wszystkim dodatek do usług sprzedaży samochodów najpopularniejszego koncernu samochodowego w Polsce – Grupy Volkswagena. Przyjrzyjmy się innym zagadnieniom, pod których względem opisywany Bank może się dodatkowo wyróżniać.

 • Przed marcem 2019 roku, Volkswagen Bank Polska funkcjonował jako oddzielna spółka akcyjna. Dziś jest spółką z o.o. podlegającą niemieckiemu Volkswagen Bank GmbH.
 • W ramach ogólnobranżowego konkursu „Innowacja Roku” organizowanego przez Wydział Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk, otrzymał nagrodę w 2013 roku.
 • Początkowo bank Volkswagena świadczył wyłącznie usługi dla klientów Grupy Volkswagena, a w 2001 roku poszerzył ofertę także z myślą o klientach detalicznych.
 • Usługi Volkswagen Financial Services nie są świadczone w oddzielnych placówkach, lecz wyłącznie w punktach dealerskich marek Grupy Volkswagena.
 • W 2013 roku Volkswagen Bank Polska – poprzednik opisywanego banku, został nagrodzony tytułem „Złoty Bankier” za ofertę Najlepszego kredytu samochodowego.
Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services – nasza opinia

Patrząc na niezwykle obszerną ofertę banków komercyjnych, Volkswagen Financial Services to wartościowa alternatywa charakteryzująca się usługami o bardziej sprecyzowanych potrzebach konsumentów. Jeżeli planujemy zakupić nowe lub używane Audi, Skodę, Seata, Porsche lub Volkswagena lub poszukujemy wartościowego i godnego zaufania sposobu na sfinansowanie tego przedsięwzięcia – bank Volkswagena przewiduje przemyślane rozwiązania w tym zakresie.

Co warto docenić, Volkswagen Financial Services przewiduje też popularne produkty finansowe dla klientów prywatnych. Mowa tutaj zarówno o kontach osobistych, jak i kartach debetowych, lokatach oszczędnościowych i kredytach gotówkowych. Opisywany Bank robi wiele, aby zachęcić do skorzystania ze swoich usług zarówno wobec konkurencyjnych banków samochodowych, jak i banków komercyjnych. Warto przyjrzeć się bliżej jego ofercie!

Sprawdź także:

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia do kont, lokat, leasingów oraz kredytów gotówkowych i samochodowych:

 • 800 103 301
 • +48 22 528 96 28

Zastrzeganie kart płatniczych:

 • 800 103 301 (z telefonów stacjonarnych)
 • +48 22 528 96 28 (z telefonów komórkowych lub z zagranicy)

Zarządzanie flotą:

 • +48 22 538 76 00
 • +48 22 538 78 00

Ubezpieczenia komunikacyjne:

 • +48 22 538 74 00

Informacje na temat spółki

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Bank GmbH

Oddział w Polsce

Sp. z o.o.

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank uniwersalny
Bank samochodowy
Utworzony:
2019
Numer REGON:
384356191
Numer KRS:
0000803746
Numer NIP:
5252800978
Adres siedziby:
Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 27 kwietnia 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.1/5 - (13 votes)
Komentarze (22)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • K
  K

  Krzysiek u

  20.03.2021, 11:14

  Wyróżniający się komentarz

  Co za banda pazernych ludzi i złośliwców. Chciałem nadpłacić leasing a skończyło się tym ze już nigdy nie kupię żadnego samochodu z koncernu VAG.

  • Z
   Z

   Zniesmaczony

   19.04.2021, 23:07

   Wyróżniający się komentarz

   Unikać jak ognia. Naliczają opłaty, niezgodnie z umową (a leasing spłacany regularnie, bez opóźnień), następnie naliczają windykację, licząc na to, że klient odpuści i zapłaci. W reklamacji wprost napisali: jak się Pan nie zgadza, to nas Pan pozwij. Normalnie powrót lat 90tych i reketierki na bazarku. Szkoda, bo ofertę mieli dobrą…

 • G
  G

  GRASZKA

  19.10.2022, 11:29

  Wyróżniający się komentarz

  Firma, której pracownicy nie potrafią wystawić poprawnej faktury zgodnej z faktyczną operacją, zatrudnia za mało pracowników i dodzwonić się do nich graniczy z cudem, za każdym razem problem zgłaszany jest innemu konsultantowi, brak kompetentnego opiekuna poszczególnego klienta. Ponieważ faktura sprzedaży wystawiona jest błędnie, korekta do niej jeszcze z gorszym błędem, brak możliwości zaksięgowania faktury na opłatę wstępną gdyż nie można uzyskać poprawnego dokumentu.

 • P
  P

  Paweł

  28.04.2022, 13:39

  Wyróżniający się komentarz

  NAJGORSZY LEASINGODAWCA W POLSCE. Zwlekanie z cesją leasingu ponad 3 tygodnie. Brak możliwości uzyskania konkretnych informacji dot. cesji i instrukcji jakie dokumenty należy wypełnić, kiedy, gdzie, itp. w efekcie wysyłanie tych samych papierów po 5 razy z powodu błędów i błędnych druków. Brak kontaktu telefonicznego z osobami odpowiedzialnymi za cesje leasingu. Kontakt mailowy opóźniony do granic możliwości. Zerowa organizacja pracy wewnątrz firmy – do podpisania umowy cesji wskazaliśmy salon w Łodzi a papiery zostały wysłane do salonu w Gdańsku… Nie polecam, omijać szerokim łukiem…

 • M
  M

  Marek

  26.01.2024, 19:11

  Wyróżniający się komentarz

  Leasing Audi. Wszystko pięknie do momentu jakiegokolwiek problemu. Naprawa po niewielkiej stłuczce trwa w serwisie audi pół roku, w tym czasie raty płatne w całości bez auta zastępczego, nikt nie jest zainteresowany w tym aby naprawić auto, bo priorytetem są klienci płacący, a nie ci z leasingu.
  Poważne problemy pojawiają się za to w momencie wykupu, gdzie „pieski gończe” z Dekry znajdą każdą ryskę czy wgniotę, po czym obciążą cię dodatkowymi znacznie zawyżonymi kosztami, odbiegającymi o ponad 50% od kosztorysu autoryzowanego serwisu Audi czy kalkulacji firmy ubezpieczeniowej. Zero dyskusji, przecież Dekra jest „niezależna”, jeśli chcesz dyskutować – możesz powołać własnych biegłych czy iść do sądu. Totalną grandą jest natomiast to, że oddajesz auto z przebiegiem np. 10k km, podczas gdy zgodnie z umową miałeś prawo do przejechania np. 60k km – więc ewidentna korzyść VWFS – a oni naliczają amortyzację wg rzeczywistego zużycia, zamiast wg dopuszczalnego, karząc ciebie za to że oddałeś im auto w stanie lepszym niż mogłeś.
  Nie polecam, to pierwsze i ostatnie auto Audi które brałem w leasingu przez VWFS, wcześniej brałem przynajmniej 10x auta matki BMW i 2x Toyota i nigdy nie było takiego podejścia firm leasingowych. Jestem zdegustowany.
  Nie polecam, jak chcecie uniknąć nerwów, problemów i naciągania na każdym kroku – omijajcie z daleka.

 • O
  O

  Oskar

  27.12.2023, 21:08

  Wyróżniający się komentarz

  Na zwykłą kopie umowy leasingowej (dodam, że to jest w zasadzie egzemplarz umowy dla klienta po podpisaniu umowy) czeka się dwa miesiące, a i to tylko po dwóch ponagleniach. Kontakt tylko poprzez serwis vWFS, na odpowiedź od konsultanta czeka się 5 dni (za każdym razem).

 • p
  p

  plandk

  07.11.2023, 14:33

  Wyróżniający się komentarz

  VW Leasing to najgorsza z możliwych opcji wyboru. Przy zakańczaniu leasingu mamy kolejny problem… Dostajemy kwoty do spłaty rat, kosztów manipulacyjnych oraz wykupu, płacimy… otrzymujemy kolejną fakturę na ponad 2 tyś a kolejnego dnia na ponad 5 tys. Nikt nie potrafi wytłumaczyć o co chodzi… ŻENADA NIE POLECAM. Tak było również w przypadku dwóch wcześniejszych aut.

 • W
  W

  Wojciech

  11.08.2023, 12:50

  Wyróżniający się komentarz

  Slabo to malo powiedziane. Podpisujesz bez problemu a pozniej DNO. Zmiana ubezpieczyviela i juz schody + prowizja ❗️❗️❗️
  Nie ugieci ze az wstyd. Graja na zwloke.
  Omylkowo polisa zostala wystawiona jeden dzien wczesniej i juz im nie pasuje 😡 Tlumacze ze jest ciaglosc w ubezpieczeniu lecz trzeba zmienic bo nie jest tak jak oni chca. I W TAKI SPOSÓB ZNIECHĘCAJA DO ZAKUPU AUTA VW ❗️❗️❗️ Chcialem kupic drugie auto lecz niestety musze isc do konkurencji 😡
  ❗️❗️❗️ WSTYD ❗️❗️❗️

 • N
  N

  NIGDY W ŻYCIU

  04.04.2023, 08:38

  Wyróżniający się komentarz

  Jak w tytule, po prostu NIE!!! Proste skrócenie i wykup leasingu ( które sprowadza się do zwykłej kalkulacji i wystawienia 3 faktur, bo jedna to 2% kary za to, że śmiesz się z nimi rozstawać) zajmuje 2 tygodnie… a to i tak tylko dzięki codziennym telefonom i naciskom, bo inaczej pewnie zajęłoby im to miesiąc… nikt absolutnie nie przejmuje się klientem, jego czasem i wnioskami… „instytucja” masakra, unikajcie jak ognia!!! Szkoda czasu, nerwów, zdrowia… I pieniędzy…

 • A
  A

  Adam

  27.01.2023, 10:50

  Wyróżniający się komentarz

  Miła ,szybka i profesionalna obsługa

 • V
  V

  VW NIE

  05.01.2023, 17:42

  Wyróżniający się komentarz

  Banda ludzi niekompetentnych, brak jakiegokolwiek kontaktu do interesującego działu. Pewnie sami stażści.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Volkswagen Bank
Sprawdź ofertę