Lista ostrzeżeń Czerwona Skarbonka

Lista ostrzeżeń Czerwona Skarbonka

Lista ostrzeżeń przed firmami, które wyłudzają dane, zdjęcia dowodu osobistego lub przedpłaty.

Firmy, które zostały przedstawione poniżej, nie zajmują się udzielaniem pożyczek. Ich metodą zarobku jest wyłudzanie przedpłat, zdjęć dowodu osobistego lub innych danych prywatnych. Wszystkie osoby, które zostały oszukane przez firmy znajdujące się na naszej liście, zapraszamy do kontaktu z UOKiK w celu złożenia zawiadomienia.


Jeśli mamy sprawdzić jakieś witryny – prosimy o dodanie ich w komentarzu lub wysłanie zgłoszenia na zgloszenia@czerwona-skarbonka.pl. Dzięki temu unikną Państwo straty pieniędzy oraz stresu.


Jeśli szukasz firm, które faktycznie udzielają pożyczek bez wyłudzania przedpłat lub danych osobowych, sprawdź nasz ranking chwilówek i ranking pożyczek ratalnych. Wszystkie te firmy sprawdzaliśmy na sobie.

Zestawienie będzie aktualizowana na bieżąco:

Lista firm, na które trzeba uważać:

 • XULOCK sp. z o.o. sp. k (NIP: 7252200707) –  Kancelaria Kredytowa “MONEY” Korneliusz Zagórski– firma, która za możliwość złożenia wniosku na swojej stronie wymaga wysłania SMS za 30 złotych. Po wysłaniu nie otrzymujemy żadnych informacji o pożyczce. W decyzji (Decyzja nr RWR-10/2020) UOKiK stwierdził stosowanie przez firmę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Lista domen należących do spółki:
  • dampozyczke.pl
  • finansowapomoc.net
  • Pozyczki-prywatne.com
 • NET MEDIA SERWIS SP. Z O.O. (NEW MEDIA SERWIS, NIP: 7822665396) – pośrednik który wprowadza w błąd klienta zachęcając do wysłania płatnego SMS lub zadzwonienia na płatną infolinię. W regulaminie na jednej ze stron znajdziemy punkt: „Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że zdjęcia, nagrania jak i opisy obsługujących rozmowy SMS oraz połączenia telefoniczne, które zamieszczone są na stronie, reklamach serwisu, jak i podczas prowadzonej rozmowy mogą być nieprawdziwe. Ponadto treść prowadzonych rozmów nie ma charakteru wiążącego.” Koszt takiej usługi to 7,69 zł brutto za minutę połączenia.
 • Ascanet Group Patryk Balicki, NIP: 7773345118 i serwisy wskazujące ten podmiot jako administratora stosujące praktyki noszące znamiona missellingu:
  • Concash.pl – pośrednik, który pobierał opłatę 7,69 za minutę połączenia z biurem obsługi klienta. Przeprowadzenie rozmowy jest konieczne do złożenia wniosku. Aktualnie formularz na stronie przekierowuje do serwisu ->
  • wygodnepozyczki[.]pl, który działa na zasadzie giełdy ogłoszeń. Według regulaminu na stronie użytkownik, składając formularz o pożyczkę, otrzymuje decyzję, która „nie jest decyzją otrzymania pożyczki, a jedynie zgodą na skorzystanie z usług Serwisu, w szczególności na zamieszczenie Ogłoszenia.„. Aby zamieścić ogłoszenie, użytkownik musi dokonać wcześniej opłaty w wysokości 79 zł.
  • na podobnej zasadzie działa też strona gotowkowe-pozyczki[.]pl należąca do Ascanet
 • Kredyty-Leasingi Bartosz Szumiński Strzegom (NIP: 884-22-90-379, REGON: 385269710, ul. Parkowa 1/1, 58-150 Strzegom) – firma wyłudzająca przedpłaty (zgłoszone przez czytelników). Po opłaceniu prowizji kontakt z firmą urywa się.
 • creditron.org, cashbro.net – pośrednik pożyczkowy, który po podaniu danych z karty pobiera 19,99 euro co 15 dni. Po wypełnieniu danych nie oferuje nic oprócz rankingu pożyczek, który jest dostępny na każdej innej porównywarce. Według regulaminu firma dalej wymaga przedpłaty za usługi, które normalnie są darmowe: „Operator świadczy wszystkie usługi na zasadzie 100% przedpłaty. Podczas rejestracji w Serwisie użytkownik musi wpłacić 100% zaliczki.
 • oferta.org.pl (na Facebooku „Całodobowa pomoc finansowa„), tel. „537 766 609” – firma wyłudzająca 300 złotych pod pozorem oferowania pożyczek.
 • TNN Finance – to niewielka instytucja płatnicza z siedzibą w Sosnowcu, która jest właścicielem serwisu wymiany walut kantoronline.pl (strona aktualnie nie działa). Firma trafiła pod lupę KNF wz. z rażącym naruszeniem warunków do prowadzenia działalności o charakterze małej instytucji płatniczej oraz obowiązków związanych z prowadzeniem tej działalności.
 • FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA KRYSTIAN KOMOTAJTYS (NIP: 7352514003) – wyłudza przedpłaty pod pozorem udzielania pożyczek. Firma nie widnieje w Rejestrze Pośredników Kredytowych prowadzonym przez KNF.
 • Kviku.com – firma pobiera pieniądze z karty pod pozorem wniosku pożyczkowego. W rzeczywistości nie udziela pożyczek.
 • pozyczka.help – umowa pożyczki niezgodna z ustawą o kredycie konsumenckim. Pod pozorem oferowania bezpłatnych pożyczek firma pozyskuje dane osobowe klientów na rzecz spółki OS Pomoc Prawna sp. z o.o.
 • kurcz-pozyczka.com – brak danych firmy na stronie, brak wzoru umowy, brak polityki prywatności
 • orange-finansow-polska[.]net strona zgłoszona przez użytkowników. Serwis wyłudza dane i wymaga wykonania przelewu na wysoką kwotę (np. 570 zł) przed uzyskaniem pożyczki. Na stronie znajdziemy regulamin, który kieruje do innej strony: finantous[.]com. Obie strony są dynamicznie tłumaczone na język polski, co powinno wzbudzić czujność użytkowników, co do ich wiarygodności.
 • makura-usluga[.]com – strona zgłoszona przez użytkowników. W formularzu wniosku o pożyczkę brakuje informacji komu powierzane są nasze dane, brakuje też zgód RODO. Po wysłaniu zapytania otrzymujemy prośbę o założenie konta w „peekao bank”. Po założeniu konta w panelu „banku” pojawia się kwota, o którą wnioskowaliśmy. Jednak aby wysłać przelew z peekao banku, wymagany jest kod aktywacyjny. Żeby go otrzymać, należy zrobić przelew na wysoką kwotę.
 • kredytznajomego[.]pl (Creditperfect, S.L.U. CIF: B-02633733 z siedzibą w Paseo de la Castellana, 171 Planta 18, 28004 Madrid HISZPANIA) – serwis zgłoszony przez użytkowników, którzy informują, że pomimo wycofania subskrypcji z ich karty pobierane są dalej środki. Serwis nie odpowiada na próby kontaktu.
 • Finanse MN Monika Naramowska – (z siedzibą w Łękach 10, 32-823 Łęki, NIP: 8681921721) – wprowadza klienta w błąd, sprawiając wrażenie firmy pożyczkowej, wyłudza przedpłaty od klientów.
  • ofertanajuz[.]pl
  • finansemn[.]pl
  • w1dzien-gotowka[.]pl
 • Petank Line (strona: petankline.com.pl). Właścicielem serwisu jest PETANK LINE® – pl. Orląt Lwowskich 1 53-605 Wrocław. Jego wiarygodność podważa brak jakichkolwiek informacji o formach zabezpieczenia danych klientów. Nie jest także wpisany w rejestrze instytucji KNF legalnie działających na terenie naszego kraju. Petankline.com ogłasza się w internecie jako bank, jednak przed udzieleniem pomocy finansowej wymaga opłaty transferowej. Strona zgłoszona przez użytkowników.
 • Strony: actryt-bank.co.uk/ oraz danzi-holding.com. Ze zgłoszeń naszych czytelników wynika, że przed udzieleniem pożyczki obie strony wyłudzają przedpłaty za aktywację konta bankowego (np. w wysokości 890 zł) oraz kolejne dodatkowe opłaty za dalsze uruchomienie rachunku. Na obu witrynach odnajdziemy również ten sam nr telefonu: +48 (0)609 569 256, z którego może się kontaktować jeden z oszustów. Strona Danzi Holding (osoba do kontaktu: Michael Makurat) pośredniczy w udzielaniu finansowania i przekierowuje klientów do otwarcia rachunku w ACTRYT Banku. Przedpłaty kierowane są na dane: Agata Halina Przegalińska, nr konta: 97 1240 3057 1111 0011 1687 0116 (bank polska kasa opieki spółka akcyjna). Ostrzegamy: Aktualnie oszuści działają pod nazwą: Kosmala Inwestycji! (numer telefonu i sposób działania pozostał taki sam).
 • ulgaoddlugu.pl i kancelaria Certo (certo-kancelaria.pl) – choć nie funkcjonują jako firmy pożyczkowe, to ich działanie możemy uznać za typowo lichwiarskie. Ich głównym zadaniem jest pomoc w oddłużaniu osób najbardziej potrzebujących. W rzeczywistości, po współpracy z tymi firmami, klienci mają na swoim koncie jeszcze większy dług, niż wnioskując o pomoc. Odradzamy jakikolwiek kontakt! (Polecamy nasz szczery tekst na temat tej instytucji -> Ulga od długu – opinie klientów i recenzja.)
 • moon-credit.net – firma podszywała się pod legalnie działającą spółkę Ubezpieczenia i Kredyty sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Niccolo Paganiniego 3A, numer NIP: 7123360159. Jedyne co ją wyróżniało, to inny numer konta bankowego. Firma wyłudzała dane osobowe klientów + po wstępnej weryfikacji wniosku żądała dodatkowych opłat w postaci ubezpieczenia pożyczki. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.
 • Prime Credit i Vitacredit PL – obie firmy nie są wpisane ani do Rejestru Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych KNF, nie mają REGON, NIP, KRS, nie widnieją też w CEiDG. Vitacredit (lub zamiennie Vita Credit) nie ma nawet swojej strony internetowej, odsyła jedynie do witryny -> /flavio.pl/3356/vitacredit-pl/ i primedk.pl/. Z kolei Prime Credit również odsyła do dwóch powyższych stronek + ma swoje dodatkowe strony na Facebooku, na których oferuje „szybkie pożyczki dla zadłużonych z komornikiem” (www.facebook.com/profile.php?id=100078232774773). Ich aktualny nr tel: 730 258 943 (ma same negatywne opinie o wyłudzaniu danych, oferowaniu pożyczek, podawali się też za firmę elektryczną). Wcześniej posługiwali się nr tel: 690117758 (wyłudzali dane + zachęcali, m.in. do zakupu akcji na giełdzie).
 • Centralna Agencja Pożyczkowa – (ul. Długa 29, 00-238 Warszawa, KRS: 0000997166, telefon do kontaktu: 519348116). Nie widnieje na Liście Pośredników KNF. Współpracuje ona z ubezpieczycielem Capital sp. z o.o. Wspomniany pożyczkodawca ogłasza się głównie na portalach społecznościowych (m.in. na OLX), oferując pożyczki bez baz, bik, krd z komornikiem do 100 tys. zł. W ogłoszeniach brak kluczowych informacji, kto udziela pożyczki, a kto zabezpiecza (te informacje wychodzą dopiero przy podpisaniu umowy). Żądają poręczenia pożyczki (np. w wysokości 8 tys. zł) – kwota ta jest bezzwrotna, chyba że kredyt zostanie spłacony w ciągu 14 dni. Później brak wypłaty kredytu pod pretekstem, że wspomniana wyżej kwota to jedynie kaucja i dodatkowo klient musi opłacić koszty ubezpieczenia kredytu. Wpłaconych pieniędzy nie chcą zwrócić. Polecamy zachować czujność!
 • Logeh24h – (logeh24h.com/, adres: Rablstrasse 39, 81669 Monachium, / Floriana Straszewskiego 43, 31-113 Kraków, nr telefonu: +4915219490862). Ze zgłoszeń użytkowników wynika, że jest to oszust z Warszawy, który kontaktuje się głównie przez WhatsApp. Nie ma zarejestrowanej działalności w Polsce (brak NIP, REGON, KRS, CEiDG). Brak kapitału zakładowego. Nie widnieje też na Liście Pośredników KNF. Oferuje pożyczki w zamian za przedpłaty, o które prosi jeszcze przed podpisaniem umowy. Dodatkowo posługuje się drugim adresem: ul. Piękna 19, Warszawa. Do podpisania umowy wykorzystuje spreparowane dokumenty wystawione przez Komisję Europejską. Sama strona internetowa, jak i umowa pożyczki są nieudolnie przetłumaczone na język polski. Odradzamy wszelkich kontaktów i wysyłania swoich danych!

Według naszej opinii wyżej wymienione firmy są jedynie pośrednikami pożyczkowymi lub wyłudzają przedpłaty i dane. Zdecydowanie odradzamy wnioskowanie w tych firmach o pożyczki, ponieważ szansa na ich uzyskanie wynosi 0%.

Jak rozpoznać nieuczciwego pożyczkodawcę? 5 wskazówek!

 1. Wymaga wniesienia opłaty przed uzyskaniem pożyczki
 2. Wymaga wysyłki drogiego SMSa premium lub kosztownego połączenia telefonicznego
 3. Nie widnieje w rejestrze KNF (https://rpkip.knf.gov.pl/index.html)
 4. Jest na liście ostrzeżeń
 5. Na stronie firmy brakuje regulaminu lub informacji o administratorze serwisu

Polecamy też artykuł: Jak zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu?

Archiwalna lista ostrzeżeń Czerwonej Skarbonki

Poniżej zamieszczamy też zestawienie podmiotów, których strony już nie działają, ale znajdowały się na liście ostrzeżeń:

Geldor Artur Karwot (NIP: 6422479442) – Na wszystkich niżej wymienionych stronach, należących do tego przedsiębiorcy, żeby złożyć wniosek, trzeba wysłać SMS za 25 złotych. Po wysłaniu SMS nasz wniosek pożyczkowy jest procesowany w nieskończoność. Żeby ponowić wniosek, trzeba wysłać kolejnego SMS-a. Nie ma możliwości skontaktowania się z biurem obsługi klienta. Lista stron należących do firmy i działających w ten sam sposób:

 • kirchbaum.pl 
 • Fresh-finance.pl
 • Cedino.pl
 • Pozyczkanatelefon24.pl
 • Colorcredit.pl
 • Viskon.pl 
 • Alfapro.pl
 • Grumman.pl
 • As-chwilowka.pl
 • Zebrapozyczki.pl
 • stopkomornikowi.pl
 • Wraplo.pl
 • kredyt-na-pesel.pl
 • euresco.pl
 • gotowkanadzis.pl
 • eksolon.pl
 • rozsadnapozyczka.pl
 • 3000-od-reki.pl
 • pozyczka.click
 • szybka-wyplata.pl
 • pomocnapozyczka.pro
 • alisto-pozyczki.pl
 • onerqe-kredyt.pl
 • tysiaczek.pl
 • bezbiku.pro
 • pełną listę 81 domen należących do firmy wraz z ostrzeżeniem konsumenckim UOKiK znajdziemy pod tym linkiem. Według danych pochodzących z Bazy Internetowej REGON opisywany podmiot ma zawieszoną działalność od 1 września 2021 roku.

NA2 SP. Z O. O. (NIP: 7010446706) – pośrednik, który za minutę połączenia z biurem obsługi klienta pobierał opłatę 7,69 zł. Do złożenia wniosku była wymagana rozmowa, która mogła trwać nawet 30 minut. Decyzją Prezesa UOKiK firma została uznana za stosowanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów (Decyzja nr RŁO-1/2020). Z dniem 7 lutego 2020 roku zaniechał stosowania nieuczciwych praktyk. Lista stron należących do spółki:

 • Szybka-pozyczka.com
 • twoja-pozyczka.com

ROS-HAN Hanna Rosiak – firma wymagała wysłania SMS na 30 zł przed złożeniem wniosku. W regulaminie widnieje zapis, który mówi: „Po wysłaniu dwóch SMS użytkownik otrzymuje dostęp do porównywarki firm pożyczkowych dostępnych na rynku.” – czyli płacimy za coś, co jest za darmo. Oprócz tego po wysłaniu SMS wyrażamy zgodę na otrzymywanie 4 razy w tygodniu płatanych SMS-ów po 8zł każdy. Do tej firmy należy do niej kilka serwisów (aktualnie strony nie działają):

 • tapozyczkabezbik.pl
 • udzielam-pozyczki.pl
 • credofinanse.pl
 • 25tys.pl
 • udzielepozyczki.com.pl

International-free-bank.com IF bank – przed wypłatą kredytu prosi o opłacenia opłaty za transfer w wysokości kilkuset euro. Po opłaceniu kontakt urywa się, a środki nie są wypłacane (strona aktualnie nie działa).

 • finance-dorchi.com – strona działająca na tej samej zasadzie co IF bank.

mangopozyczki pl – płatna infolinia 7,69 zł/min. (708 870 880) na stronie brak podstawowych danych takich jak nazwa firmy, adres, KRS, kontakt mailowy itd. Jedyna informacja jest taka, że firma istnieje od 2003 roku – domena jednak została zarejestrowana dopiero w sierpniu 2018 roku. Aktualnie strona nie działa.mrowkakredyt.com – po wypełnieniu wniosku wysyłany jest mail z informacją, że do uzyskania pożyczki wymagana jest przedpłata na ubezpieczenie. Lista podobnie funkcjonujących stron (aktualnie nieaktywnych) poniżej. W sprawie wymienionych stron toczyło się postępowanie (dokument):

 • pomocnyinwestor.net
 • Taniapozyczka.info
 • bizneskredytparnter.com
 • acreditofinance.pl (firma wyłudza przedpłatę 149 lub 199 zł za wyszukanie pożyczki, a następnie kontakt się urywa)
 • 123kredyt.com

Bezbaz.net (PC Pożyczki S.p. z.o.o NIP 5862297621) – wyłudzanie pieniędzy na ubezpieczenie przed podpisaniem umowy (zgłoszone przez użytkowników). Strona obecnie nie działa.

abckredyt.net – firma wyłudzała przedpłaty (aktualnie strona nie działa); crediqa.pl – pośrednik podszywający się pod firmę pożyczkową w celu wyłudzenia danych. Strona już nie działa; pomockredytowa.net – firma wyłudzająca przedpłaty (zgłoszone przez czytelników). Firma używa na swojej stronie danych Pieniążek Pożyczki Sp. z o. o. (strona nieaktywna); omegakredyt.com, prostykredyt.net – firma wyłudzająca przedpłaty na ubezpieczenie (zgłoszone przez czytelników). Po opłaceniu ubezpieczenia kontakt się urywa. (strony już nie działają); protelfinanse.pl – pośrednik kredytowy wyłudzający przedpłaty. Strona obecnie nie działa; allianzloans.com – oszustwo polegające na wyciąganiu od klientów zainteresowanych pożyczką opłaty za przelew i podatki do Nigerii. Strona już nie działa.

Fullkasa.pl – infolinia płatna 7,69 zł za minutę; taniapozyczka24.pl – firma żąda przelewu 800 zł za potwierdzenie konta; Mosess Usługi Pożyczki – firma oszukuje pożyczkobiorców żądając opłaty za złożenie wniosku pożyczkowego; Kredite-seppo.com – firma podszywająca się pod bank i wyłudzająca opłaty za złożenie wniosku. W przypadku braku wpłaty, firma grozi komornikiem oraz więzieniem (oczywiście nie ma do tego prawa); topcash.pl – infolinia płatna 7,69 zł za minutę, brak danych firmy na stronie; maxpozyczka.pl – płatna infolinia 7,69 zł za minutę, brak danych firmy na stronie (strony już nie są aktywne).

Szukasz bezpiecznej pożyczki? Sprawdź poniższe oferty:

Ostatnia aktualizacja: 31 Stycznia 2023
1 000 - 12 500 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
Pierwsza pożyczka gratis
15000 zł
Maks. kolejna pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Super Promocja z RRSO od 31,31%

100% online!
3 000 - 60 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Nie
? darmowy zwrot do 60 dni
Pierwsza pożyczka gratis
60000 zł
Maks. kolejna pożyczka
30 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
200 - 5 000 zł
? do 3000 zł darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? od 200 zł do 3000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
15000 zł
Maks. kolejna pożyczka
od 15 minut
? Jest to uzależnione od banku, w którym jest rachunek oraz od godzin sesji księgowania
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Pierwsza pożyczka do 3 000 zł ZA DARMO - RRSO 0%, a do 5 000 zł z RABATEM -50%

200 - 3 000 zł
? do 3000 zł pierwsza darmowa
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
? do 3 000 zł
Pierwsza pożyczka gratis
15000 zł
Maks. kolejna pożyczka
od 15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
PROMOCJA:

Pierwsza pożyczka do 3 000 zł ZA DARMO - RRSO 0%, a do 5 000 zł z RABATEM -50%

100 - 10 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
Tak
Pierwsza pożyczka gratis
10000 zł
Maks. kolejna pożyczka
15 minut
Czas wypłaty
» SPRAWDŹ «
Dodaj do porównania
Usuń z porównania
Komentarze (2016)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • D
  D
  Danuta
  18.09.2018, 13:41

  Do Pani Ilony ws FM Bank- nie mam jak się z Panią skontaktować( nie mam e-maila do Pani). Ja w każdym razie byłam z tym na policji. Jeśli wysłała Pani im wszystkie swoje dane włącznie ze skanem dowodu to proszę też pójść na policję. Może zabiorą się za te osoby które oszukują. Jak byłam na policji to powiedzieli mi że jeszcze nie mieli zgłoszeń ws tego niby banku, ale jak już Pani tam pójdzie to moje zgłoszenie tam jest – może się coś ruszy w sprawie tego oszustwa.

  • X
   X
   Xxxx
   09.11.2021, 14:56

   Czy ktos otrzymal pozyczke od firmy
   Office Funds Pro ??

 • M
  M
  Milena
  17.09.2018, 00:46

  Czy powerkredyt to też oszuści wie ktoś na temat tej firmy

  • S
   S
   Stanisław
   18.09.2018, 10:37

   Tak, oszukują ludzi na ubezpieczenie kredytu.

  • A
   A
   Adrian
   02.03.2020, 20:58

   Kazdego oszukanego przez Bartosza szuminskiego proszę o pilny kontakt.
   Ja również dałem się zrobić nie możemy im tego podarować!

  • A
   A
   Agata
   13.11.2018, 10:17

   Osoby poszkodowane przez Power-Kredyt proszone są o kontakt z Toruńską Prokuraturą (Toruń Centrum Zachód) -złożenie zawiadomienia o przestępstwie lub zgłoszenie tego na Komisariacie Policji (Toruń, ul. PCK).

 • D
  D
  Danuta
  11.09.2018, 22:57

  Dziękuję. Wcześniej nie zauważyłam jej w rankingu.

 • D
  D
  Danuta
  08.09.2018, 22:42

  Witam. Proszę o sprawdzenie Centrum – Kredytowe.net. Przysłali mi umowę pożyczki z przeniesieniem prawa własności na zabezpieczenie do podpisania . Środki będą wg. umowy przelane w ciągu 14 dni gdy zostanie przeze mnie opłacona 1 składka na polisę ubezpieczeniową. Wniosek na polisę też otrzymałam do podpisania. Nic nie wpłaciłam i nie podpisałam bo boję się że to jakieś oszustwo. Proszę o sprawdzenie. Ich strona wygląda w porządku ale wolę mieć pewność.

  • S
   S
   Stanisław
   09.09.2018, 13:36

   Nikt nie ma prawa żądać od Pani wpłacenia żadnych pieniędzy przed otrzymaniem pożyczki. W przypadku ubezpieczenia pożyczki – w normalnej sytuacji opłata na rzecz ubezpieczenia doliczana jest do całkowitej kwoty do spłaty i pożyczkobiorca nic nie musi płacić przed otrzymaniem pieniędzy.
   Proszę absolutnie nie przelewać żadnych pieniędzy. Firma została dopisana do rankingu.

   Na tym forum można znaleźć opinie osób którzy dali się oszukać w podobne „pożyczki”, warto przeczytać cały wątek: https://www.forum-kredytowe.pl/f124/promesa-kredytowa-od-prywatnego-inwestora-82352.html

  • E
   E
   Edyta
   01.07.2020, 15:25

   Witam. Złożyłam wniosek w firmie Arka kredyt… Chcą wpłaty 1200 zł ubezpieczenia… Dostałam umowę, harmonogram spłat… I jest napisane że kwota ubezpieczenia będzie odjęta od całości spłaty czyli nie wpłacam 48 rat tylko 45…czy mam się obawiać ze to oszustwo?

  • K
   K
   Kam.
   14.07.2020, 20:16

   Ja mam to samo. Tez u nich.Kasy nie ma. Nikt nie odbiera. Jakto teraz prawnie ugryzc? Prosze o pomoc, zebym nie musial placic rat bo nie dostalem nic! Prosze o pomoc

  • Y
   Y
   Yennefer 74
   23.07.2020, 08:25

   Mam dokładnie to samo, wpłaciłam 1200zl na ubezpieczenie i wysłałam podpisane dokumenty. Nie mam zamiaru niczego spłacać złodziejom. Chciałabym tylko wiedzieć jak odzyskać stracone pieniądze i jak dorwać ich prawnie. Mam kopie dokumentów, strony i emaili jakie z nimi pisałam. Proszę o pomoc w tej sprawie

  • V
   V
   Viola
   28.07.2020, 12:32

   Proszę o kontakt na maila violetta.filipczak@gmail

  • M
   M
   Mariusz
   29.07.2020, 15:39

   Mam tą samą sytuację i jeszcze przysłali aneks z nowym nr konta.

  • M
   M
   Małgorzata
   29.07.2020, 18:54

   No cóż, typowe przestępstwo z kodeksu karnego, Art.286.§1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,podlega karze pozbawienia wolności od 6miesięcy do lat 8. Skoro zatem aby uzyskać 1200 zł obiecywano kredyt którego nie dano proponuję zgłoszenie na policję i przedłożenie całej posiadanej dokumentacji. Poza tym, skoro 1200 zł miało iść na ubezpieczenie i klient miał otrzymać polisę a te pieniądze nie poszły na ten cel to mamy też do czynienia z kodeksem karnym Art.284.§1. Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§2.Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą,podlega karze pozbawienia wolności od 3miesięcy do lat 5 ..bo przecież nie ma polisy a pieniądze przywłaszczono bo nie poszły na polisę więc też policja.

  • A
   A
   Arkadiusz
   24.07.2020, 13:12

   Tak to jest oszustwo sam się o tym przekonałem

  • M
   M
   Marcin
   06.08.2020, 19:55

   Nic nie wpłacać absolutnie. Jak wpłacisz poinformują, że pożyczkodawca zmienił bank, licząc pewnie na to że ktoś jeszcze raz wpłaci. Otrzymasz aneks do umowy. To oszustwo, a pożyczkodawca jest podstawiony prawdopodobnie z danych wyłudzonych wcześniej od innej osoby. Tym się powinna już dawno zająć prokuratura, bo tylu oszukanych już pisze na forach i ponoć zgłaszali na policję. Brak słów na to że ci ludzie działają nadal w najlepsze.

  • t
   t
   tet
   21.09.2020, 04:55

   Tak

  • F
   F
   FUP
   15.07.2020, 21:56

   Witam moze mi ktos pomoc mieszkam w holandii I mam sytuacje w ktorej potrzebowalem pozyczki w wysokosci 7000 euro na juz. Zglosil sie do mnie nijaki tadekgromal@gmail, ktory powiedzial ze jest prywatnym inwestorem I bierze tylko 3 procent za 7000 tysiecy wezmie 7120 plus 188 euro za rozpoczecie procedury. Sytuacja doszla do tego stopnia ze w obecnej chwili zaplacilem mu już 3500 euro I teraz musze zaplacic jeszcze 625 euro aby otrzymac pieniadze. Co oznacza ze za 4125 euro dostane 7000 euro I splacic musze 7125 euro….. Czyli 4157 euro zaplacilem za 7000 kredytu w czym 7120 do oddania podsumowujac 2843 a biore pozyczki a splacic musze 7120 LOL…… Poprosilem o zwrot pieniedzy powiedzial ze to bedzie trwalo bardzo dlugo. I ze jesli chce zwrot musze utworzyc Nowe konto w polskim ING I podac mi do niego haslo…..na co sie nie zgodzilem wiec teraz musze jeszcze 625 euro zaplacic zeby dostac ta pozyczke….

  • A
   A
   Asia
   16.07.2020, 22:47

   Niezly przekręt!

  • r
   r
   rr
   13.09.2020, 13:23

   Płacić żeby dostać pożyczke?a na końcu podaj mi pan hasło do konta bankowego? what the fuck. Niech ci Bóg błogosławi :)

  • G
   G
   Grzegorz
   04.01.2021, 00:15

   Witam. Korzystał ktoś z firmy Langer Financier.

  • P
   P
   Przemek
   20.11.2018, 19:19

   Pani Danuto Jak wygląda pani sprawa też dałem się oszukać lecz ja nie wpłaciłem na ich konto żadnych proszę o odpowiedź na maila

  • M
   M
   Maria
   06.03.2020, 09:46

   Szumski to oszust, ja tego tak nie zostawie

  • P
   P
   Pawlas 81
   12.10.2021, 20:40

   Extrakassa.pl oszukują przez SMS. Straciłem około 150 zł. Prowadzi to Nowogrodzki Marcin z Facebooka.

 • D
  D
  Danuta
  07.09.2018, 20:55

  Witam. Właśnie dałam się oszukać IF International free bank poprzez ogłoszenie od Hilbert Stefane – wyłudzanie danych i próba wyłudzenia pieniędzy 95euro. Sprawa zgłoszona na policji. Ostrzegam wszystkich . Szkoda że wcześniej nie widziałam tego ostrzeżenia na czerwona- skarbonka.

  • I
   I
   Ilona
   17.09.2018, 19:27

   Pani Danuto prosze o wiadomosc do mnie rowniez pisal ktos do mnie o pozyczke przez IF International free bank. Prosze do mnie napisac, nie wiem co z tym teraz zrobic.

  • R
   R
   Rafał
   13.11.2018, 08:40

   Zostałem oszukany przez ifbank nie wiem co robic, niby pieniądze sa ale wypłacić się nieda ale chcą 390 eruo abym mógł je wypłacić

  • T
   T
   Tina
   14.11.2018, 20:06

   Witam dostał Pan ten kredyt przez bank?bo mi kazano założyć darmowe konto po wniosku

  • S
   S
   Sandra
   19.11.2018, 17:04

   I musi PAN to spłacić?

  • D
   D
   Damian
   18.12.2018, 05:48

   Ja mam taki sam problem.co pan zrobił,musi pan to spłacać

  • S
   S
   Sandra
   19.11.2018, 17:03

   Też padłam ofiarą oszusta nazywa się Alexande Berger, podałam mu dane dowód itd, na szczęście bez peselu, założyłam konto na tej stronie. Wysłał mi e-mail, bym mu wysłała zdjęcie dowodu osobistego Nie wysłałam i napisałam, że zgłaszam sprawę policji o wyłudzenie danych itd. Bez pełnych danych nic nie mogą zrobić. Co za de•bil, nie, znam typa, a ten, że mam mu wysłać zdjęcie dowodu itd. Powaliło go, nie dajcie się nabrać.

  • A
   A
   Anna
   05.03.2019, 19:56

   Witam. Prosze o opinie na temat firmy bezbaz. Dostalem umowe ale pozyczki i chca zebym wplacil 1900 skladki ubezpieczeniowej a oni uruchomia mi kredyt. Prosze czy ktos cos wie na ten temat?

  • W
   W
   Wiktoria
   25.12.2018, 20:06

   Ja również teraz mam do czynienia z HILBERT STEFANE ,na konto Ifbank przelano mi 20 tys a teraz każe mi przelać im 513 zł za kod transferu by pieniądze znalazły się na moim Polskim koncie. Szkoda że nic mi wczesnej nie mówili to bym sobie głowy nimi nie zawracała.
   Ktoś wie co teraz ? Ktoś miał tak samo?

  • J
   J
   Ja
   10.04.2020, 17:49

   Mnie kazali założyć konto na Europa Uba Bank i też opłacić za kod 387 zł, tylko z email banck marcinfinanse@gmail

  • d
   d
   dorota
   11.01.2019, 18:19

   nie wie Pani czy ktoś im wpłacił?

  • D
   D
   Dariusz
   24.01.2019, 19:11

   Witam. Ja wpłaciłem i tam nie ma jednej opłaty jest tych opłat aż trzy transfer ubezpieczenie i jakiś tam podatek. Jeśli się spóźni z płaceniem wymyślają kary. Jak już wszystko opłaciłem zamilkli i po jakimś czasie się odezwali żeby przez transfer internetowy dostanę te kasę ale muszę założyć w tym transferze kartę i wymyślili sobie kolejna opłatę za tę kartę. I z tą kartą wymyślają że muszę im ja wysłać żeby mogli na nią kasę wpłacić. I żadnych uzasadnienie. I tylko kasę straciłem i to nie małą. I wątpię że ja odzyskam..

  • N
   N
   Natasha
   03.03.2020, 06:38

   Witam
   Proszę o sprawdzenie firmy Kredyty-leasingi Bartosz Szumiński

 • J
  J
  Justyna
  21.08.2020, 15:39

  Proszę o kontakt

Podobne artykuły