neoBANK – recenzja i opinie klientów

neoBANK to skrót handlowy Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, który zadebiutował na rynku bankowym w 2008 roku. W swojej ofercie posiada klasyczne produkty i usługi bankowe dla osób fizycznych i klientów firmowych – w tym deweloperów oraz pośredników. Sprawdzamy szczegóły i opinie klientów na jego temat.

Jeśliby zebrać wszystkie banki spółdzielcze pod jednym szyldem, byłoby to najczęściej spotykane na ulicach logo wśród polskich banków. Niestety pomimo swojej liczebności te instytucje nadal uznawane są przez wiele osób za niszowe i mało postępowe.

Wiele osób – szczególnie z dużych aglomeracji kojarzy banki spółdzielcze z małymi miasteczkami, archaiczną bankowością i formalnościami, które załatwimy wyłącznie w oddziale. Taki wizerunek nie do końca odpowiada prawdzie. Spójrzmy, co w tym temacie ma do zaoferowania poznański neoBANK.

neoBANK – co to za bank?

neoBANK to inaczej Wielkopolski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Poznaniu. Jest to jeden z niewielu niezrzeszonych banków spółdzielczych, który zadebiutował na rynku w 2008 roku. Jego początki sięgają jednak 1961 roku, kiedy to został założony w Łubowie jako spółdzielnia pod nazwą: Bank Spółdzielczy w Łubowie.

Od 2004 roku neoBANK funkcjonuje pod aktualną nazwą, która początkowo odnosiła się jedynie do bankowości elektronicznej Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego (obecnie jest to neobank24). Jednak pozytywne przyjęcie przez konsumentów i kontrahentów nazwy neoBANK pozwoliło na skojarzenie jej z całą ofertą wielkopolskiego oddziału. Instytucja obecnie posiada sporą sieć placówek, oferując swoje usługi na terenie całego kraju.

strona internetowa neobank
neobank.pl

Oferta dla klientów indywidualnych neoBANKU

Podobnie, jak w tradycyjnych bankach odnajdziemy w tej ofercie:

Konta osobiste:

 • neoKONTO (m.in. brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta),
 • neoKONTO Profit (całkowicie darmowe konto i 12 bezpłatnych przelewów/poleceń przelewów wewnętrznych w ciągu roku),
 • podstawowy rachunek płatniczy.

Kredyty:

 • Kredyt gotówkowy dla Ciebie,
 • kredyt w rachunku płatniczym,
 • pożyczka hipoteczna,
 • kredyt hipoteczny.

Lokaty dla klientów indywidualnych

W neoBANKU możemy też otworzyć lokatę. Zresztą ich oferta jest bardzo rozbudowana i do wyboru mamy kilkadziesiąt różnych lokat krótko- i długoterminowych – niektóre z nich bez problemu założymy przez internet, a inne dostępne są wyłącznie w oddziale banku.

Spójrzmy na przykładowe lokaty dostępne w ofercie neoBANKU.

Oferta dla klientów biznesowych neoBANKU

Jeśli chodzi o ofertę biznesową, bank również proponuje wachlarz produktów. Możemy korzystać, m.in. z rachunków i lokat.

Konta firmowe:

 • neoKONTO BIZNES,
 • neoKONTO e-BIZNES,
 • rachunek VAT (rachunek pomocniczy do ewidencjonowania rozliczeń podatku VAT),
 • neoKONTO AGRO (rachunek dla rolników),
 • rachunki wirtualne.

Kredyty:

 • kredyt deweloperski,
 • kredyt inwestycyjny,
 • pożyczka hipoteczna,
 • kredyt operacyjny,
 • kredyt w rachunku rozliczeniowym.

Lokaty:

 • neoLOKATA BIZNES (lokata 1M, 3M lub 6M),
 • lokaty w rachunku firmowym (na 7,14 dni oraz 1,3 lub 6 miesięcy),
 • standardowe lokaty terminowe (na 7,14 dni oraz 1,3 lub 6 miesięcy),
 • lokaty specjalne w rachunku rolniczym (lokata 1M, 3M lub 6M).

Dla deweloperów i pośredników

Instytucja nie zapomniała także o specjalnej grupie deweloperów i pośredników. Dla tych pierwszych oferuje kompleksową obsługę inwestycji deweloperskich (m.in. kredyt deweloperski) i rachunków MRP.

LokataOprocentowanieOkresSposób otwarcia
energoLOKATA WYSOKI PROCENT2%2 miesiąceprzez internet
energoLOKATA 3M GWARANTOWANA1,3%3 miesiąceprzez internet
neoLOKATA ZYSK1,1%3 miesiąceprzez internet
Lokata lawendowa1,2%3-miesięcznaw oddziale
Lokata miodowa0,2%12 miesięcyw oddziale
Przykładowe oferty lokat dostępnych na stronie neobank.pl na dzień 21 września 2021 r.

Z kolei dla pośredników przygotowała tzw. platformę obsługi pośredników, za pomocą której można złożyć wniosek kredytowy, przesłać dokumenty oraz sprawdzić stopień zaawansowania procesu kredytowego.

Bezpłatna usługa doładowania telefonu

Jeśli mamy dowolne konto w neoBANKU i uruchomioną usługę internetową, możemy bezpłatnie doładować telefon poprzez serwis internetowy neoBANK24.

Natomiast, gdy posiadamy neoKONTO wraz z kartą płatniczą, bezpłatnie doładujemy telefon w dowolnym bankomacie.

Bankowość elektroniczna neoBANK24

W kwietniu 2021 roku instytucja wprowadziła nową wersję serwisu neoBANK24, dostosowując ją do obecnie panujących standardów w zakresie bankowości elektronicznej. Logowanie do niego odbywa się poprzez stronę neobank.pl (przycisk „Logowanie” znajduje się w prawym górnym rogu). Następnie wpisując swój login i klikając „Przejdź dalej”, otrzymujemy dostęp do naszych otwartych produktów w banku.

Czym wyróżnia się neoBANK?

 • W listopadzie 2014 roku dołączył do grona banków korzystających z KIR (Krajowej Izby Rozliczeniowej), czyli m.in. z przelewów natychmiastowych i Express Elixir.
 • Znajduje się na liście banków objętych ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, widniejąc pod nazwą „Wielkopolski Bank Spółdzielczy”.
 • W instytucji dostępna jest opcja restrukturyzacji zadłużenia (dla osób opóźniających się ze spłatą kredytu/pożyczki).
 • Placówki rozlokowane są w różnych miastach (Poznań, Warszawa, Gdynia, Szczecin, Kraków, Wrocław) podobnie zresztą, jak bankomaty, które rozmieszczone są w kilkunastu miastach w całej Polsce.

Opinie klientów

Przeszukując informacje nt. neoBANKU i podejścia konsumentów do jego usług, możemy odnaleźć wiele pozytywnych opinii. neoBANK doceniany jest przede wszystkim za ogólne dobre warunki lokat, przejrzystą bankowość oraz szybki kontakt z infolinią. Poza tym same warunki ofert kredytów są porównywalne, a nawet i lepsze niż te proponowane przez banki komercyjne.

Oczywiście wśród wielu pozytywnych głosów, odnajdą się też i takie, które zarzucają instytucji brak innowacyjności. Na próżno szukać w nim, m.in. usługi Google Pay, Apple Pay, nie wspominając już o samym BLIKu. Aplikacja mobilna banku również nie jest dostępna.

neoBANK – dane kontaktowe

Pełna nazwa:Wielkopolski Bank Spółdzielczy
Adres:ul. Grochowe Łąki 4,
61-752 Poznań
Telefon:618-512-118
E-mail:neobank@neobank.pl
NIP:784-00-41-401
REGON:630012490
KRS:0000087833

Źródło:

1. neobank.pl

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.2/5 - (38 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie