Pożyczka z komornikiem dla zadłużonych. Czy jest możliwa i jak ją otrzymać?

pozyczki z komornikiem

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na te kluczowe pytanie w dzisiejszym artykule, na początku ustalmy co dzieje się jeśli dłużnikowi zostaje przydzielony komornik sądowy? Otóż oprócz zwykłych wpisów za opóźnienie pożyczki w BIK, które są tam umieszczane po 60 dniach od planowanej daty spłaty, nie dzieje się nic. Fakt że został przydzielony komornik nie jest odnotowana w żadnym rejestrze dłużników. A więc czy możliwe jest uzyskanie pożyczki z komornikiem? Tak, jest możliwe. Firma udzielająca pożyczki musi spełniać jednak kilka wymogów. Po pierwsze nie może sprawdzać bazy BIK. Jeśli nasz raport w Biurze Informacji Kredytowej zostanie sprawdzony, pożyczkodawca odrzuci nasz wniosek. Następnym wymogiem jest inna metoda wypłaty pożyczki niż rachunek bankowy. Zwykle zostaje on zablokowany przez komornika, więc pożyczone pieniądze natychmiast byłyby zajęte. Ostatnim warunkiem jest możliwość spłaty poprzez przelew pocztowy lub inny, bez używania banków. Firmy pożyczkowe które spełniają te warunki i pożyczają osobom z komornikiem zebraliśmy poniżej.

 

PożyczkodawcaMaksymalna kwotaCzas spłatyMetoda wypłatyWniosek
provident15000 zł3 - 36 miesięcyPrzedstawiciel, w domuZobacz
profi credit25000 zł6 - 36 miesięcyPrzedstawiciel, w domuWniosek
kredyt dla zadluzonych25000 zł1 - 12 miesięcyBezpośrednio w oddzialeWniosek
kredytok15000 zł6 - 23 miesiąceBezpośrednio w oddzialeZobacz

 

Którą pożyczkę z komornikiem wybrać?

Którą firmę wybrać? Wybór jest ułatwiony ponieważ firm udzielających pożyczek osobom z zajęciami komorniczymi nie jest dużo. Pięć z nich to pożyczki ratalne i jedna chwilówka. W firmie Łatwy Kredyt warto pożyczyć jeśli wcześniej tego nie robiliśmy, ponieważ można otrzymać pierwszą pożyczkę za darmo. Jest to nawet 1500 złotych bez żadnych kosztów. Jednak jeśli chcemy pożyczać większe kwoty warto zwrócić uwagę na firmy udzielające pożyczek z przedstawicielem, w domu. Atrakcyjną ofertę ma Provident, gdzie można pożyczyć nawet 15 tyś złotych na 24 raty, w całkiem niezłej ofercie cenowej. Pożyczki w domu mają ten plus, że zazwyczaj jest wymagana o wiele niższa zdolność kredytowa niż przy tradycyjnych firmach udzielających pożyczek przez internet. Dlatego warto będzie też sprawdzić ofertę Optimy, oraz KredytOK, który oferuje pożyczki w oddziale.

 

Czym jest czek GIRO?

Wypłatę gotówki poprzez czek GIRO oferują takie firmy jak Łatwy Kredyt i AS Kredyt. Wypłata pożyczki poprzez czek GIRO pozwala na ominięcie tradycyjnego przelewu bankowego i weryfikacji przelewem 1 grosz. Podczas składania wniosku, wystarczy zaznaczyć opcję wypłaty “GIRO” oraz złożyć wniosek w tradycyjny sposób. Jeśli decyzja będzie pozytywna, na SMS podany podczas składania wniosku, dostaniemy specjalny kod transakcji, z którym należy udać się na pocztę. Trzeba pamiętać żeby zabrać ze sobą dowód osobisty, ponieważ kasjerka będzie będzie musiała go zweryfikować przed wypłaceniem nam pieniędzy. Jest to całkiem wygodna metoda, ponieważ pieniądze na poczcie możemy odebrać już w ciągu godziny od pozytywnej decyzji. Minusem może być to, że pewna część osób mieszka na terenach wiejskich gdzie poczta położona jest nawet kilkanaście kilometrów dalej.

 

Czy komornik nie zajmie mi pożyczonych pieniędzy?

Jeśli przelejesz pożyczkę bezpośrednio na swoje konto bankowe – to tak. Komornik ma pełne prawo wyegzekwować należność. Podobnie jak podczas wizyty domowej. Komornik ma całkowite prawo zatrzymać rzecz która jest twoją własnością, a może być spieniężona na cel spłaty zobowiązania. Dlatego właśnie nie zaleca się przelewania pożyczek na konto bankowe, no chyba że kwota zaległości jest niewielka, i pożyczka całkowicie ją pokryje. Wtedy oczywiście warto spłacić komornika i starać się wyjść na prostą. Jeśli jednak potrzebujemy gotówki na takie sprawy jak rachunki, czynsz i inne podstawowe rzeczy to są one priorytetem. Wtedy można skorzystać pożyczki z przedstawicielem w domu, z którym podpiszemy umowę, oraz dostaniemy pieniądze bezpośrednio “do ręki”. Podobnie działa też czek GIRO. Gotówkę otrzymujemy za pośrednictwem poczty polskiej, omijając tradycyjne kanały bankowości.

Artykuły które mogą być przydatne:

 

Pożyczka z komornikiem dla zadłużonych. Czy jest możliwa i jak ją otrzymać?
4.6 (91.43%) 21 głos[ów]
2018-05-14T03:14:23+00:00 16.10.2017|Blog finansowy|
Pożyczka z komornikiem dla zadłużonych. Czy jest możliwa i jak ją otrzymać?
  • Mi pożyczono 1000 z Profilicredit z komornikiem. Na sprawdzanie!

  • ja dostałem w proficredit pozyczke, ale ogolnie ciezko jest bo firmy nie chca pozyczac z komornikiem. wczesniej złożyłem chyba w 10 firmach i nic.

    • A ile dostałeś jeśli można wiedzieć?