Gdzie zdobyć pieniądze bez przedpłat weryfikacyjnych? Pożyczki niewymagające wcześniejszego wykonania przelewu są dostępne na polskim rynku. Czasem promuje się je jako dobre rozwiązanie dla osób zadłużonych. Czy jednak rzeczywiście warto z nich skorzystać i na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?
Oferty pożyczek dla zadłużonych ze złą historią kredytową bez przedpłat weryfikacyjnych

5294 osób
wybrało ofertę
8832 osób
wybrało ofertę
6874 osób
wybrało ofertę
2770 osób
wybrało ofertę
6969 osób
wybrało ofertę
3910 osób
wybrało ofertę
3623 osób
wybrało ofertę
2977 osób
wybrało ofertę
2124 osób
wybrało ofertę
9992 osób
wybrało ofertę
3313 osób
wybrało ofertę
2570 osób
wybrało ofertę
7584 osób
wybrało ofertę
3812 osób
wybrało ofertę
2692 osób
wybrało ofertę
9678 osób
wybrało ofertę
3587 osób
wybrało ofertę
2736 osób
wybrało ofertę
3150 osób
wybrało ofertę
3564 osób
wybrało ofertę
2397 osób
wybrało ofertę
3518 osób
wybrało ofertę
2368 osób
wybrało ofertę
2060 osób
wybrało ofertę
1779 osób
wybrało ofertę
2060 osób
wybrało ofertę
2449 osób
wybrało ofertę
2006 osób
wybrało ofertę
2040 osób
wybrało ofertę
412 osób
wybrało ofertę
2622 osób
wybrało ofertę
2055 osób
wybrało ofertę
1938 osób
wybrało ofertę
1942 osób
wybrało ofertę- Oferty pożyczek dla zadłużonych ze złą historią kredytową bez przedpłat weryfikacyjnych
- Czym są przedpłaty weryfikacyjne?
- Dlaczego banki nie dają kredytów dla zadłużonych ze złą historią?
- Warunki uzyskania pożyczki dla zadłużonych
- Jak zła historia kredytowa wpływa na udzielenie pożyczki?
- Skąd wziąć pieniądze na spłatę długów?
- Czy warto brać pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych?
Ciekawy raport przedstawił ostatnio ERIF Biuro Informacji Gospodarczej. Zgodnie z nim, liczba zaciągniętych zobowiązań w III kwartale 2022 roku (z wykorzystaniem tej bazy) wyniosła 154,5 mln. Oznacza to wzrost z poziomu 126,6 mln, odnotowanego rok wcześniej w analogicznym okresie 1.
Nie chcemy być prorokami, ale w połączeniu ze stale rosnącą inflacją może skończyć się to u wielu osób kłopotami ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Czy pożyczki pozabankowe bez przedpłaty weryfikacyjnej mogą okazać się rozwiązaniem tego typu problemów?
Czym są przedpłaty weryfikacyjne?
Wiele firm oferujących pożyczkę pozabankową wymaga od nas przelewu weryfikacyjnego. Do czego jest on potrzebny? W ten sposób instytucja może sprawdzić, czy dane na naszym rachunku bankowym zgadzają się z tymi, które podaliśmy we wniosku. Co jednak istotne, opiewa on zawsze na niewielką, a wręcz symboliczną kwotę. Zazwyczaj jest to 1 zł lub nawet 1 gr.
W internecie spotkać możesz również inne oferty, pozornie przypominające te z opłatami weryfikacyjnymi. Nazywane są one pożyczkami z przedpłatą. Powinniśmy jednak podchodzić do nich z rezerwą, bo często nie oferują ich wiarygodne firmy pożyczkowe. W ich przypadku wstępna opłata jest zazwyczaj znacząco wyższa. Wynosić może nawet kilkaset lub ponad 1000 zł. Wyłudzana jest pod różnymi pretekstami, z uwagi np. na:
- koszty przygotowawcze,
- weryfikację tożsamości,
- opłatę ubezpieczenia pożyczki.
Uważaj:
Wykonanie takiego przelewu może skończyć się dla Ciebie tak, że nie tylko stracisz pieniądze, ale też w ogóle nie dostaniesz pożyczki! Właśnie dlatego zawsze warto upewnić się, że przelew weryfikacyjny jest wiarygodny i wysyłany na odpowiedni numer konta rzetelnej firmy finansowej.
Dlaczego banki nie dają kredytów dla zadłużonych ze złą historią?
Banki zawsze weryfikują swoich klientów. Sprawdzają naszą zdolność kredytową m.in. w Biurze Informacji Kredytowej. Oceniają, jak radziliśmy sobie ze wcześniejszymi zobowiązaniami, biorąc pod uwagę to, czy spłacaliśmy je terminowo. Na tej podstawie określani jesteśmy jako rzetelni (lub nie) przyszli pożyczkobiorcy.
Jeśli jednak nasza historia kredytowa nie jest dobra, bank może odmówić pożyczenia nam pieniędzy. Ryzyko tego, że nie spłacimy zaciągniętego zobowiązania, jest dla nich zbyt wysokie. Instytucja finansowa nie chce doprowadzić do powstania zadłużenia, którego nie uregulujemy. W praktyce może ona stracić swoje pieniądze na dłuższy czas.
Jak zwiększyć szanse na pozytywną decyzję kredytową?
Zdolność kredytowa oceniana jest na bazie wielu rozmaitych zmiennych. Dzięki temu możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pieniędzy na różne sposoby. Najskuteczniejsze metody to:
- poprawienie historii kredytowej pożyczkami spłacanymi terminowo,
- minimalizowanie aktualnych obciążeń i wydatków,
- stały dochód i wiarygodne zatrudnienie (najlepiej sprawdza się umowa o pracę),
- dłuższy okres kredytowania, przekładający się na niższe raty,
- uzyskanie pożyczki z drugą osobą (np. z partnerem czy rodzicem).
Sprawdź, jak jeszcze zwiększyć zdolność kredytową!
Warunki uzyskania pożyczki dla zadłużonych
Pożyczki gotówkowe dla osób zadłużonych zwykle mają dość przystępne warunki. Mogą one się różnić w zależności od konkretnej firmy. Najczęściej musimy tylko:
- potwierdzić dane tożsamości,
- posiadać konto w banku,
- wypełnić oświadczenie o swojej sytuacji materialnej lub przedstawić zaświadczenie o zarobkach.
Większość pożyczkodawców dokonuje oceny zdolności kredytowej na podstawie danych z Biura Informacji Gospodarczej. W odróżnieniu od banków, negatywne wpisy nie dyskwalifikują jednak naszego wniosku. Mogą natomiast wpłynąć na oferty pożyczki, które zostaną nam przedstawione.
Jeśli zdecydujemy się na ofertę bez przelewu weryfikacyjnego, to potwierdzamy swoją tożsamość w inny sposób. Zwykle jest na to kilka opcji:
- wysłanie zdjęcia lub skanu dowodu osobistego,
- osobista wizyta w oddziale firmy,
- spotkanie z przedstawicielem,
- podpisanie umowy w obecności kuriera sprawdzającego dane z dowodu osobistego.
Jak zła historia kredytowa wpływa na udzielenie pożyczki?
Jeśli widniejemy w bazach dłużników, stanowimy potencjalne ryzyko dla pożyczkodawcy. Musi on się dodatkowo zabezpieczyć, aby nie stracić swoich pieniędzy. Zwykle przez to wyższy może okazać się całkowity koszt pożyczki, o którą się ubiegamy.
Firmy pozabankowe zwykle naliczają premię za ryzyko i zwiększają oprocentowanie klientom zadłużonym. W rezultacie Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania staje się dość wysoka. Całkowita kwota pożyczki z kolei może nie wynosić tyle, ile oczekiwaliśmy. Ponadto zastosowane mogą zostać dodatkowe zabezpieczenia:
czasem jest to obowiązek złożenia dodatkowych dokumentów, takich jak np. PIT za ostatni rok. W skrajnych przypadkach może być konieczne znalezienie poręczyciela.
Skąd wziąć pieniądze na spłatę długów?
Wiele osób, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, sięga po pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych. Czasem jednak warto najpierw poszukać alternatyw. Z uwagi na wysokie koszty zobowiązania, taki krok może przynieść nam kolejne kłopoty.
W pierwszej kolejności polecane jest szukanie pomocy u bliskich. Pożyczki od rodziny często zupełnie nic nas nie kosztują. Rodzice i rodzeństwo nie sprawdzą też naszej zdolności kredytowej. W wielu sytuacjach jest to najlepsza opcja, pozwalająca spłacić najcięższe zobowiązania.
Dobrą strategią jest zwiększenie dochodów. Może pomóc w tym np. znalezienie dodatkowej pracy lub nadgodziny. Warto z ich pomocą najpierw uregulować długi, od których naliczane są odsetki i te o najbliższym terminie ważności. Następnie powoli spłacać inne, mniej groźne zobowiązania.
Polecamy: Skąd wziąć pieniądze? 8 pomysłów
Jak wyjść z długów bez zdolności kredytowej?
Jeśli nie mamy zdolności kredytowej, pozwalającej na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, warto spróbować poradzić sobie z problemem w inny sposób. To rozsądne, bo zatrzymamy spiralę zadłużenia.
Przede wszystkim powinniśmy zapanować nad naszym budżetem. Ograniczmy niepotrzebne wydatki i poszukajmy dodatkowych źródeł dochodu. Warto też skontaktować się z wierzycielami i ułożyć wspólnie realny plan spłaty zaciągniętych zobowiązań.
Dobrym rozwiązaniem są też pożyczki konsolidacyjne. Z ich pomocą wszystkie nasze długi złączą się w jedną, regularną ratę. W ten sposób szybciej wyjdziemy z zaległości, nawet jeśli nie mamy zdolności kredytowej. Nauczymy się także panować nad naszym budżetem i planować wydatki.
Więcej sposobów na to, jak wyjść z długów.
Jak rozpoznać nieuczciwych pożyczkodawców?
Na rynku nie brak nieuczciwych ofert pożyczkowych, dlatego musimy zachować czujność. Przede wszystkim trzeba być bardzo ostrożnym, biorąc pożyczkę prywatną. Uważaj na oferty typu: załatwię kredyt każdemu!
Zaciągając zobowiązanie, zawsze sprawdź:
- dane pożyczkodawcy,
- legalność działania pożyczkodawcy,
- opinie o firmie,
- warunki udzielanej pożyczki.
Można wyróżnić też kilka sygnałów alarmujących. Powinniśmy być szczególnie uważni, jeśli pożyczkodawca:
- za wszelką cenę dąży do jak najszybszego podpisania umowy,
- oferuje kontakt przez kosztowną infolinię,
- domaga się wysokiej przedpłaty,
- wymaga wysłania kosztownego SMS-a, by zobaczyć ofertę,
- znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych KNF.

Uważaj:
Jeśli chcesz uniknąć problemów, korzystaj ze sprawdzonych rankingów pożyczek dla zadłużonych online! Znajdziesz je u nas, bo zawierają oferty wyłącznie rzetelnych i legalnie działających firm.
Czy warto brać pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych?
Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych często są ostatnią deskę ratunku. Niestety są stosunkowo drogie i często niezbyt opłacalne. Musimy mieć w ich przypadku świadomość, że spłacimy o wiele większą kwotę niż ta, którą otrzymamy. Często instytucje finansowe proponują przy tym niewielkie sumy, by zminimalizować ponoszone ryzyko. W praktyce więc łatwo możemy sprowadzić na siebie kłopoty i nakręcać niekończącą się spiralę zadłużenia.
Dodatkowa kwestia to liczne oszustwa i próby wyłudzenia. Na rynku nie brak firm, które usiłują zarobić na desperacji i trudnym położeniu zadłużonych osób. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy czytajmy ją bardzo uważnie! Korzystajmy tylko z usług sprawdzonych pożyczkodawców i weryfikujmy legalność ich działania. To pomoże nam uniknąć problemów.
Przed wzięciem pożyczki warto najpierw poprosić o pomoc rodzinę i bliskie osoby. Być może dostaniesz od nich potrzebną kwotę, bez konieczności spłaty wysokich odsetek. Zapanuj także nad budżetem i ustal realny harmonogram spłat wszystkich zobowiązań. Dobrze sprawdzają się tu konsolidacje.
Czasem jednak nie ma wyjścia i rzeczywiście pożyczki dla zadłużonych ze złą historią kredytową bez przedpłaty weryfikacyjnej są najlepszą opcją. Wybierając je, skorzystajmy natomiast z rzetelnych rankingów i upewnijmy się, że wybieramy najlepszą opcję. Sięgnijmy po możliwie najniższe RRSO i opłaty dodatkowe. Zróbmy wszystko, by zobowiązanie kosztowało nas jak najmniej ponad kwotę, którą pożyczamy.
Porady dla osób zadłużonych
Co powinno być dla Ciebie ważne, gdy masz zadłużenie, a zdolności kredytowej praktycznie nie masz i musisz wziąć pożyczkę? Przede wszystkim:
- szukaj ofert o najniższym oprocentowaniu, prowizjach i innych kosztach dodatkowych. Im niższe RRSO, tym lepiej;
- korzystaj wyłącznie z usług rzetelnych i sprawdzonych firm, cieszących się dobrą opinią wśród klientów;
- przed podpisaniem umowy zawsze dokładnie zapoznaj się z warunkami. Zwróć szczególną uwagę na termin spłaty, ewentualne kary za jego przekroczenie i sposób weryfikacji tożsamości;
- unikaj firm wymagających podejrzanie wysokich przedpłat różnego typu. Często usiłują one wyłudzić pieniądze od potencjalnych klientów;
- pamiętaj, że na pożyczkodawcy ciąży ryzyko związane z przyznaniem pieniędzy. Biorąc to pod uwagę, realnie oceniaj oferty, wybierając te najatrakcyjniejsze;
- jeszcze przed otrzymaniem pieniędzy zaplanuj spłatę zaległych zobowiązań i zapanuj nad budżetem. Pożyczki dla osób zadłużonych zwykle nie są zbyt wysokie i otrzymać je można na stosunkowo krótki czas. Trzeba więc właściwie je spożytkować, by się opłaciły.
Źródła:
1. https://raportkwartalny.erif.pl/