Pożyczki pozabankowe dla firm2018-09-15T17:35:30+00:00

Pożyczki pozabankowe dla firm

Każdy kto prowadzi lub prowadził własną firmę wie z jaką odpowiedzialnością to się wiąże. Całkowita odpowiedzialność za swoje zarobki jest ogromnym plusem, jednak wiąże się to też z ryzykiem. Utrata płynności finansowej przez nierzetelnych kontrachentów, mniejsza ilość zamówień związana z sezonem czy potrzeba dźwigni inwestycyjnej. Aby ubiegać się o kredyt na działalność gospodarczą w banku, należy prowadzić ją minimum 12 miesięcy, posiadać udokumentowane przychody na rachunku firmowym i czysty BIK. Wymogi te mogą być trudne dla przedsiębiorców którzy niektóre usługi wykonują bez umowy, lub potrzebują gotówki na start, żeby wnieść firmę na wyższy poziom. Na szczęście jest możliwość skorzystania z szybkich pożyczek pozabankowych dla firm. Plusem finansowania działalności pożyczką pozabankową jest błyskawiczny czas decyzji i mała ilość, lub całkowity brak zaświadczeń.

FirmaKwota pożyczkiCzas spłatyWniosek
gold kredytod 1000 do 20000 złod 1 do 36 miesięcyZobacz
visset dla firmod 300 do 5000 zł30 dniZobacz
profi creditdo 500 do 6000 złod 6 do 36 miesięcyZobacz
afortiod 1000 do 150000 złod 6 do 24 miesięcyZobacz
speed cash polskapożyczka pod zastaw hipotekiod 3 miesięcy do 10 latZobacz

Którą z ofert pożyczek pozabankowych dla firm wybrać?

Inaczej niż w przypadku pożyczek dla konsumentów, rynek produktów pozabankowych dla firm nie rozwija się tak dynamicznie.  Jedynie kilka firm oferuje pożyczki dla przedsiębiorców. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że jest to zdecydowanie mniejszy rynek. Znaczna większość jednoosobowych działalności przy założeniu konta bankowego decyduje się na wnioskowanie również o kartę debetową, którą zwykle dostaje. Oprócz tego, coraz więcej banków wysuwa swoje propozycje do działalności gospodarczych. Jednak bardzo często wymogiem jest prowadzenie firmy conajmniej 12 miesięcy. Tak więc jaką pożyczkę pozabankową wybrać? Do wyboru są firmy udzielające pożyczek ratalnych, chwilówek do 30 dni, oraz pożyczek pod zastaw. Te ostatnie co prawda cieszą się najniższym oprocentowaniem, jednak wymagane zabezpieczenie może być zbyt dużym ryzykiem.

Czy pożyczki dla firm są drogie?

W przypadku braku zabezpieczenia koszty pożyczek udzielanych firmom i jednoosobowym działalnością często nie różnią się od pożyczek dla konsumentów. Oferty oprocentowania zazwyczaj są podobne, a możliwość negocjacji firmy dopuszczają dopiero przy wysokich kwotach. Niestety, na tym polu firma nie daje dodatkowych możliwości. Lepsze warunki przedsiębiorca może uzyskać jedynie gdy będzie starać się o pożyczkę lub kredyt w banku. Wtedy faktycznie, ma szansę na finansowanie na świetnych warunkach. Dobrym pomysłem może być też złożenie wniosku o kartę kredytową. Limit nawet do kilkunastu tysięcy pozwoli zachować płynność bez starania się o pożyczki.

Każdy przedsiębiorca, który kiedykolwiek znalazł się w sytuacji zmuszającej go do natychmiastowego zdobycia środków finansowych, doskonale wie, że dobrym wyjściem z tego położenia będą pożyczki pozabankowe dla firm. Dzięki pożyczkom dla firm można nie tylko przystąpić do realizacji wszystkich planów, ale także zagwarantować przedsiębiorstwom płynność finansową.

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby zapewnić sobie możliwość ubiegania się o kredyt dla firm?

Właściciele firm – niezależnie od ich wielkości – mogą bez problemów występować z wnioskiem o przyznanie pożyczki pozabankowej dla firm, o ile spełniają określone kryteria. Z pewnością nie są one tak rygorystyczne jak w przypadku stacjonarnych banków, a co więcej, pieniądze można otrzymać bardzo szybko, bez zbędnych procedur. Wystarczy wypełnić wniosek i oczekiwać na decyzję firmy pożyczkowej.

Pożyczki dla firm oraz ich rodzaje

Niektórzy pożyczkodawcy dysponują co najmniej kilkoma propozycjami kredytów dla firm, co jest równoznaczne z tym, że przedsiębiorcy mają zapewnioną możliwość wyboru. Do najpopularniejszych rodzajów pożyczek dla firm można zaliczyć między innymi pożyczkę inwestycyjną, pożyczkę obrotową, pożyczkę płatniczą, pożyczkę pomostową oraz pożyczkę technologiczną.

Pożyczka inwestycyjna – jak sama nazwa wskazuje – może być przeznaczona na zrealizowanie wszelkiego rodzaju projektów inwestycyjnych, które wymagają zaangażowania znacznego kapitału. Zadaniem pożyczki obrotowej jest zapewnienie środków finansowych potrzebnych na pokrywanie bieżących wydatków przedsiębiorstwa. Płynność finansową firma może zapewnić sobie dzięki pożyczce płatniczej, natomiast pożyczka pomostowa po uzyskaniu rekomendacji będzie służyła intensyfikacji działalności firmy. Rozwój technologii produkcji może być wspomagany za pomocą pożyczki technologicznej.

Dlaczego przedsiębiorcy się zadłużają?

Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. W przeciwieństwie do najczęściej zajmowanego stanowiska przez stacjonarne banki nawet ci przedsiębiorcy, którzy zamierzają rozpocząć własną działalność, mogą liczyć na finansowe wsparcie w postaci pożyczki dla firm. O ile banki konsekwentnie żądają od potencjalnych przedsiębiorców przedstawienia dokumentów poświadczających uzyskiwane dochody i skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową pożyczkobiorców, o tyle firmy pożyczkowe nie wymagają mnóstwa zaświadczeń, a obowiązujące procedury zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Jest to niezwykle ważny aspekt, ponieważ trudno wykazać dochody w przypadku firmy, która jest w fazie tworzenia.

Wszystkie rodzaje pożyczek pozabankowych dla firm posiadają różne parametry, co jest niezwykle pozytywnym zjawiskiem, ponieważ każdy przedsiębiorca ma szansę na dostosowanie swojego wyboru do indywidualnych potrzeb. Coraz częściej pojawia się możliwość zdobycia pożyczki pozabankowej dla firm pod zastaw, będącej jedną z najbardziej korzystnych form kredytowania, ponieważ ponoszone przez pożyczkodawcę ryzyko znacznie się zmniejsza.

Pożyczki pozabankowe dla firm
4.3 (86.67%) 6 głos[ów]