Pożyczki pozabankowe dla firm

Pożyczki dla firm bywają czasem koniecznością. Wie o tym każdy kto prowadzi lub prowadził własną firmę. Całkowita odpowiedzialność za swoje zarobki jest ogromnym plusem, jednak wiąże się to też z ryzykiem. Utrata płynności finansowej przez nierzetelnych kontrahentów, mniejsza ilość zamówień związana z sezonem czy potrzeba dźwigni inwestycyjnej. Aby ubiegać się o kredyt na działalność gospodarczą w banku, należy prowadzić ją minimum 12 miesięcy, posiadać udokumentowane przychody na rachunku firmowym i czysty BIK. Wymogi te mogą być trudne dla przedsiębiorców którzy niektóre usługi wykonują bez umowy, lub potrzebują gotówki na start, żeby wnieść firmę na wyższy poziom. Na szczęście jest możliwość skorzystania z szybkich pożyczek pozabankowych dla firm. Plusem finansowania działalności pożyczką pozabankową jest błyskawiczny czas decyzji i mała ilość, lub całkowity brak zaświadczeń.

Oferty pożyczek dla firm

Ostatnia aktualizacja: Luty 2020

Ranking tworzony według najczęściej udzielanych pożyczek

1-miejsce pozyczki

1.000 - 150.000 zł

Maks. pierwsza pożyczka

1 - 24 mies.

Termin płatności

1 dzień

Czas wypłaty

Zobacz
1-miejsce pozyczki

1.000 - 20.000 zł

Maks. pierwsza pożyczka

1 - 36 mies.

Termin płatności

1-3 dni

Czas wypłaty

Zobacz

500 - 25.000 zł

Maks. pierwsza pożyczka

6 - 36 mies.

Termin płatności

1-3 dni

Czas wypłaty

Zobacz
Pożyczka pod zastaw hipoteki

3 - 120 mies.

Termin płatności

1-7 dni

Czas wypłaty

Zobacz
ascot financePożyczka pod zastaw hipoteki

3 - 36 mies.

Termin płatności

1-7 dni

Czas wypłaty

Zobacz
finata

500 - 100.000 zł

Maks. pierwsza pożyczka

1 - 6 mies.

Termin płatności

15 minut

Czas wypłaty

Zobacz

2.000 - 5.000 zł

Maks. pierwsza pożyczka

1 - 1 mies.

Termin płatności

15 minut

Czas wypłaty

Zobacz
Pożyczka pomostowa na spłatę ZUS i US

1-7 dni

Czas wypłaty

Zobacz

Sprawdź też ranking najlepszych faktoringów!

Którą z ofert pożyczek pozabankowych dla firm wybrać?

Inaczej niż w przypadku pożyczek dla konsumentów, rynek produktów pozabankowych dla firm nie rozwija się tak dynamicznie.  Jedynie kilka firm oferuje pożyczki dla przedsiębiorców. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że jest to zdecydowanie mniejszy rynek. Znaczna większość jednoosobowych działalności przy założeniu konta bankowego decyduje się na wnioskowanie również o kartę debetową, którą zwykle dostaje. Oprócz tego, coraz więcej banków wysuwa swoje propozycje do działalności gospodarczych. Jednak bardzo często wymogiem jest prowadzenie firmy co najmniej 12 miesięcy. Tak więc jaką pożyczkę pozabankową wybrać? Do wyboru są firmy udzielające pożyczek ratalnych, chwilówek do 30 dni, oraz pożyczek pod zastaw. Te ostatnie co prawda cieszą się najniższym oprocentowaniem, jednak wymagane zabezpieczenie może być zbyt dużym ryzykiem.

pożyczki dla firm

Czy pożyczki dla firm są drogie?

W przypadku braku zabezpieczenia koszty pożyczek udzielanych firmom i jednoosobowym działalnością często nie różnią się od pożyczek dla konsumentów. Oferty oprocentowania zazwyczaj są podobne, a możliwość negocjacji firmy dopuszczają dopiero przy wysokich kwotach. Niestety, na tym polu firma nie daje dodatkowych możliwości. Lepsze warunki przedsiębiorca może uzyskać jedynie gdy będzie starać się o pożyczkę lub kredyt w banku. Wtedy faktycznie, ma szansę na finansowanie na świetnych warunkach. Dobrym pomysłem może być też złożenie wniosku o kartę kredytową. Limit nawet do kilkunastu tysięcy pozwoli zachować płynność bez starania się o pożyczki.

Każdy przedsiębiorca, który kiedykolwiek znalazł się w sytuacji zmuszającej go do natychmiastowego zdobycia środków finansowych, doskonale wie, że dobrym wyjściem z tego położenia będą pożyczki pozabankowe dla firm. Dzięki pożyczkom dla firm można nie tylko przystąpić do realizacji wszystkich planów, ale także zagwarantować przedsiębiorstwom płynność finansową.

Kredyt dla firm – jakie są wymagania?

Właściciele firm – niezależnie od ich wielkości – mogą bez problemów występować z wnioskiem o przyznanie pożyczki pozabankowej dla firm, o ile spełniają określone kryteria. Z pewnością nie są one tak rygorystyczne jak w przypadku stacjonarnych banków, a co więcej, pieniądze można otrzymać bardzo szybko, bez zbędnych procedur. Wystarczy wypełnić wniosek i oczekiwać na decyzję firmy pożyczkowej.

Pożyczki pozabankowe dla firm bez BIK

Niektóre firmy pozabankowe oferują pożyczki dla firm bez sprawdzania BIK. Oczywistym jest, że w dynamicznym środowisku niektórym firmom zdarzają się lub zdarzały w przeszłości problemy z płynnością finansową, które zakończyły się wpisem w BIK. Jest to przykra sytuacja, która często przekreśla szanse na bankowy kredyt dla firm. Pożyczki bez sprawdzania BIK udzielane są między innymi SpeedCash oraz Ascot Finance. Większość firm pożyczkowych nie wymaga także zaświadczeń z Urzędu Skarbowego, co sprawia że proces wnioskowania i rozpatrywania pożyczki jest bardzo szybki.

Pożyczki dla firm oraz ich rodzaje

Niektórzy pożyczkodawcy dysponują co najmniej kilkoma propozycjami kredytów dla firm, co jest równoznaczne z tym, że przedsiębiorcy mają zapewnioną możliwość wyboru. Do najpopularniejszych rodzajów pożyczek dla firm można zaliczyć między innymi pożyczkę inwestycyjną, pożyczkę obrotową, pożyczkę płatniczą, pożyczkę pomostową oraz pożyczkę technologiczną.

Pożyczka inwestycyjna – jak sama nazwa wskazuje – może być przeznaczona na zrealizowanie wszelkiego rodzaju projektów inwestycyjnych, które wymagają zaangażowania znacznego kapitału. Zadaniem pożyczki obrotowej jest zapewnienie środków finansowych potrzebnych na pokrywanie bieżących wydatków przedsiębiorstwa. Płynność finansową firma może zapewnić sobie dzięki pożyczce płatniczej, natomiast pożyczka pomostowa po uzyskaniu rekomendacji będzie służyła intensyfikacji działalności firmy. Rozwój technologii produkcji może być wspomagany za pomocą pożyczki technologicznej.

Dlaczego przedsiębiorcy się zadłużają?

Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. W przeciwieństwie do najczęściej zajmowanego stanowiska przez stacjonarne banki nawet ci przedsiębiorcy, którzy zamierzają rozpocząć własną działalność, mogą liczyć na finansowe wsparcie w postaci pożyczki dla firm. O ile banki konsekwentnie żądają od potencjalnych przedsiębiorców przedstawienia dokumentów poświadczających uzyskiwane dochody i skrupulatnie sprawdzają zdolność kredytową pożyczkobiorców, o tyle firmy pożyczkowe nie wymagają mnóstwa zaświadczeń, a obowiązujące procedury zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Jest to niezwykle ważny aspekt, ponieważ trudno wykazać dochody w przypadku firmy, która jest w fazie tworzenia.

Wszystkie rodzaje pożyczek pozabankowych dla firm posiadają różne parametry, co jest niezwykle pozytywnym zjawiskiem, ponieważ każdy przedsiębiorca ma szansę na dostosowanie swojego wyboru do indywidualnych potrzeb. Coraz częściej pojawia się możliwość zdobycia pożyczki pozabankowej dla firm pod zastaw, będącej jedną z najbardziej korzystnych form kredytowania, ponieważ ponoszone przez pożyczkodawcę ryzyko znacznie się zmniejsza.