Pożyczki pozabankowe dla firm2018-04-05T13:39:45+00:00

Pożyczki pozabankowe dla firm

Każdy kto prowadzi lub prowadził własną firmę wie z jaką odpowiedzialnością to się wiąże. Całkowita odpowiedzialność za swoje zarobki jest ogromnym plusem, jednak wiąże się to też z ryzykiem. Utrata płynności finansowej przez nierzetelnych kontrachentów, mniejsza ilość zamówień związana z sezonem czy potrzeba dźwigni inwestycyjnej. Aby ubiegać się o kredyt na działalność gospodarczą w banku, należy prowadzić ją minimum 12 miesięcy, posiadać udokumentowane przychody na rachunku firmowym i czysty BIK. Wymogi te mogą być trudne dla przedsiębiorców którzy niektóre usługi wykonują bez umowy, lub potrzebują gotówki na start, żeby wnieść firmę na wyższy poziom. Na szczęście jest możliwość skorzystania z szybkich pożyczek pozabankowych dla firm. Plusem finansowania działalności pożyczką pozabankową jest błyskawiczny czas decyzji i mała ilość, lub całkowity brak zaświadczeń.

FirmaKwota pożyczkiCzas spłatyWniosek
gold kredytod 1000 do 20000 złod 1 do 36 miesięcyZobacz
assa dla biznesuod 1500 do 10000 złod 1 do 24 miesięcyZobacz
visset dla firmod 300 do 5000 zł30 dniZobacz
profi creditdo 500 do 6000 złod 6 do 36 miesięcyZobacz
afortiod 1000 do 150000 złod 6 do 24 miesięcyZobacz
Autokapital dla firmpożyczka pod zastaw autaod 12 do 36 miesięcyZobacz
speed cash polskapożyczka pod zastaw hipotekiod 3 miesięcy do 10 latZobacz

Którą z ofert pożyczek pozabankowych dla firm wybrać?

Inaczej niż w przypadku pożyczek dla konsumentów, rynek produktów pozabankowych dla firm nie rozwija się tak dynamicznie.  Jedynie kilka firm oferuje pożyczki dla przedsiębiorców. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że jest to zdecydowanie mniejszy rynek. Znaczna większość jednoosobowych działalności przy założeniu konta bankowego decyduje się na wnioskowanie również o kartę debetową, którą zwykle dostaje. Oprócz tego, coraz więcej banków wysuwa swoje propozycje do działalności gospodarczych. Jednak bardzo często wymogiem jest prowadzenie firmy conajmniej 12 miesięcy. Tak więc jaką pożyczkę pozabankową wybrać? Do wyboru są firmy udzielające pożyczek ratalnych, chwilówek do 30 dni, oraz pożyczek pod zastaw. Te ostatnie co prawda cieszą się najniższym oprocentowaniem, jednak wymagane zabezpieczenie może być zbyt dużym ryzykiem.

Czy pożyczki dla firm są drogie?

W przypadku braku zabezpieczenia koszty pożyczek udzielanych firmom i jednoosobowym działalnością często nie różnią się od pożyczek dla konsumentów. Oferty oprocentowania zazwyczaj są podobne, a możliwość negocjacji firmy dopuszczają dopiero przy wysokich kwotach. Niestety, na tym polu firma nie daje dodatkowych możliwości. Lepsze warunki przedsiębiorca może uzyskać jedynie gdy będzie starać się o pożyczkę lub kredyt w banku. Wtedy faktycznie, ma szansę na finansowanie na świetnych warunkach. Dobrym pomysłem może być też złożenie wniosku o kartę kredytową. Limit nawet do kilkunastu tysięcy pozwoli zachować płynność bez starania się o pożyczki.

Pożyczki pozabankowe dla firm
5 (100%) 4 głos[ów]