Pożyczki społecznościowe 2017-09-10T01:45:42+00:00

Czym są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe wykluczają pośrednictwo instytucji finansowych i są zawierane przez osoby fizyczne. Ten szczególny typ pożyczek ma swoje zalety, zarówno z punktu widzenia pożyczkobiorcy, jak i inwestującego.
Zaciągnięcie pożyczki przy pomocy serwisu typu social lending jest przedstawiane jako korzystniejsza alternatywa dla chwilówek. Przede wszystkim nie ma tu limitu kwoty, na którą może opiewać pożyczka. Osoba udzielająca jej nie sprawdza też historii BIK, a termin spłaty jest kwestią umowy. Koszty pożyczek społecznościowych są też o wiele niższe od chwilówek.W tym od dawna już znanym obszarze, jaki stanowią pożyczki społecznościowe opinie pozytywne dotyczą również inwestycji. Ten rynek, obecny w Polsce od roku 2008, ciągle się rozwija. Dlatego też wielu profesjonalistów, jak i amatorów zainteresowanych inwestowaniem pieniędzy widzi tutaj dobre, nowe pole do działania.

Gdzie pożyczyć?

Na Polskim rynku działają dwa największe portale pożyczek społecznościowych. Pierwszym z nich jest Finansowo, a drugim Kokos. Obydwie firmy charakteryzują się dosyć podobnymi warunkami warunkami przydzielania pożyczek, więc śmiało można porównać dwa portale i wybrać najbardziej przyjazny.

finansowo.pl pozyczki spolecznosciowe
kokos pozyczki spolecznosciowe