Bank Pocztowy kredyt gotówkowy – opinie i szczegóły oferty

Bank Pocztowy oferuje kilka kredytów gotówkowych, w tym kredyt dobrze policzony i kredyt w Porządku. Klienci mogą pożyczyć do 100 000 zł na okres do 10 lat. W przypadku kredytu dobrze policzonego nie ma prowizji i ubezpieczenia. Natomiast kredyt w Porządku ma stałe oprocentowanie i raty są rozłożone równomiernie na okres do 5 lat. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do naszej recenzji!

Kredyt gotówkowy to finansowanie udzielane przez bank. Można wykorzystać je na dowolny cel konsumpcyjny. Instytucja finansująca nie narzuca ograniczeń co do sposobu, w jaki postanowimy używać tego kapitału. Jest to ważna różnica w porównaniu np. z:

 • kredytem hipotecznym (przyznaje się go na zakup lub budowę nieruchomości).
 • inwestycyjnym (przyznawanym na uruchomienie lub rozwój przedsiębiorstwa),
 • konsolidacyjnym (jego celem jest spłata istniejących zobowiązań).

Z tego artykułu dowiesz się, że:

 • Kredyt gotówkowy możesz wykorzystać np. na kupno wymarzonego auta, organizację wesela czy wymarzony wyjazd wakacyjny.
 • Bank Pocztowy posiada w swojej ofercie kilka kredytów gotówkowych, w tym kredyt online lub kredyt przez telefon;
 • Swoją ofertę Bank Pocztowy kieruje nie tylko do klientów detalicznych, ale również klientów instytucjonalnych oraz firmowych;
 • Maksymalna kwota kredytu, o jaką możesz wnioskować, wynosi 100 tys. zł. Z kolei maksymalny okres kredytowania to 10 lat.

Kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym — oferta

Jeśli zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego, warto, byś przejrzał produkty dostępne w ofercie Banku Pocztowego S.A.

Na wstępie powiemy, że jest w czym wybierać, bo instytucja przygotowała dla nas kilka różnych form finansowania.

Kredyt dobrze policzony

Kredyt dobrze policzony w Banku Pocztowym to rozwiązanie, w ramach którego możesz pozyskać 100 000 złotych. Maksymalny okres spłaty w tym przypadku wynosi 10 lat. Długi okres kredytowania to ważna zaleta; sprawia ona, że nawet wysoką kwotę można rozłożyć na wiele rat.

Elastyczność co do warunków spłaty to duży atut… ale niejedyny. Oprócz tego warto pamiętać o czasie, w jakim są wypłacane środki. Z pewnością zainteresuje Cię informacja, że możliwe jest otrzymanie kapitału jeszcze w dniu podpisania umowy.

Dla kogo jest przeznaczony gotówkowy „Kredyt dobrze policzony”? Jeśli nie korzystałeś dotąd z usług Banku Pocztowego S.A., nic straconego! Oferta jest dostępna dla nowych oraz obecnych klientów.

W przypadku Kredytu dobrze policzonego, Bank Pocztowy nie nalicza prowizji oraz ubezpieczenia.

Kredyt w Porządku ze stałym oprocentowaniem, czyli kredyt spłacany w równych ratach

Kredyt w Porządku to kolejne rozwiązanie z oferty Banku Pocztowego. W tym przypadku możliwe jest zaciągnięcie finansowania na poziomie do 100 000 złotych. Maksymalny okres kredytowania wynosi do 5 lat.

Tym, na co warto szczególnie zwrócić uwagę, jest stałe oprocentowanie kredytu. Może być to decydujący czynnik w tak dynamicznych czasach, jak obecne. Spłaty w równych ratach w kwocie ustalonej na etapie zawierania umowy to rozwiązanie, które pozwoli Ci na zaplanowanie domowego budżetu i uniknięcie niemiłej niespodzianki, jaką byłby nagły wzrost kosztów kredytu.

Jeśli chodzi o prowizję, dopuszcza się dwa warianty:

 • dla klientów, którzy zakupią polisę np. na życie lub od utraty pracy. W przypadku ubezpieczenia całkowita kwota kredytu nie jest powiększana o prowizję (0%),
 • dla klientów, którzy nie zdecydowali się na polisę. W wariancie bez ubezpieczenia całkowita kwota kredytu jest powiększana o prowizję w wysokości 5%.

Kredyt online

W przypadku Banku Pocztowego S.A. możliwy jest również Kredyt online. Dzięki temu można uzyskać niezbędne finansowanie bez wychodzenia z domu i konieczności stania w korkach na mieście oraz kolejkach. Kredyt online to dla klientów m.in. takie zalety jak:

 • możliwość pozyskania środków w wysokości do nawet 50 000 zł (minimalna kwota kredytu to 300 złotych),
 • brak prowizji,
 • okres kredytowania od 3 do 60 miesięcy.

Zanim zdecydujesz się na kredyt udzielony online, musisz wiedzieć, że takie rozwiązanie jest przeznaczone wyłącznie dla osób:

 • będących obecnymi klientami,
 • korzystających z usług Banku Pocztowego S.A. w zakresie bankowości elektronicznej (bankowość internetowa Pocztowa24, bankowość mobilna). Cyfrowe konto w Banku Pocztowym zawiera platformę Market cyfrowy, czyli panel online do składania wniosków.

Przy okazji sprawdź ranking kredytów online na dowolny cel z ofertami różnych banków:

Prosty Kredyt bez prowizji

Kredyt bez prowizji to kolejne rozwiązanie, na które zwracamy uwagę. Jak sama nazwa wskazuje, Bank Pocztowy nie pobiera w takiej sytuacji prowizji.

Trzeba jednak liczyć się z wyższą minimalną kwotą finansowania; możliwe jest otrzymanie kredytu w wysokości od 20 000 zł do maksymalnie 60 000 zł, a najdłuższy możliwy czas spłaty to 10 lat. Jedyny koszt tego kredytu to odsetki.


Porównaj też inne kredyty bez prowizji!

Kredyt przez telefon

Ciekawym rozwiązaniem z oferty, jeśli chodzi o bankowość dla klientów detalicznych, jest kredyt dostępny przez telefon. Dzięki tej opcji wniosek wypełnia się z pomocą pracownika infolinii — przedstawiciel banku pomaga w przejściu przez cały proces.

W ramach kredytu telefonicznego można uzyskać do 50 000 zł.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy Bank Pocztowy S.A.?

To, ile łącznie kosztuje kredyt gotówkowy, określa Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Jej poziom jest odmienny w przypadku różnych rodzajów finansowania; łączne koszty kredytowania zależą od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Zastanówmy się zatem, ile przykładowo kosztuje „Kredyt w Porządku ze stałym oprocentowaniem”. Załóżmy następujące warunki:

 • kwota finansowania: 50 000 zł,
 • czas spłaty: 24 miesiące.

W takiej sytuacji miesięczna rata to ok. 2 501,96 zł.

przykład kosztów kredytu w banku pocztowym
Koszty kredytu zaciągniętego na 50 tys. zł z 2-letnim okresem spłaty. Wyliczenia mają charakter podglądowy. Analiza własna

Co się stanie, jeśli dla tego rodzaju kredytu zmienimy warunki? Załóżmy, że:

 • kwota finansowania: 50 000 zł,
 • czas spłaty: 60 miesięcy.

W tym przypadku miesięczna rata wyniesie ok. 1197,27 zł.

koszty kredyty gotówkowego - przykład
Koszty kredytu zaciągniętego na kwotę 50 tys. zł i 5-letni okres kredytowania. Wyliczenia mają charakter podglądowy. Analiza własna.

Jak złożyć wniosek o kredyt w Banku Pocztowym?

Zasadniczo o finansowanie z Banku pocztowego S.A., możesz wnioskować na różne sposoby:

 • osobiście,
 • telefoniczne (+52 349 599),
 • przez internet.

Zanim jeszcze złożysz wniosek o przyznanie środków, zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na stronie banku, draftem umowy, a wszelkie wątpliwości skonsultuj z doradcą. Wyjaśni Ci on, co wiąże się z zobowiązaniami kredytowymi Banku Pocztowego S.A.

Kto może dostać kredyt gotówkowy Bank Pocztowy?

Rzecz jasna, bankowość dla klientów indywidualnych to nie jedyna kategoria produktów, która jest dostępna w ofercie Banku Pocztowego S.A w zakresie finansowania. Oprócz tego bank kieruje swoje rozwiązania do:

 • klientów instytucjonalnych i wspólnot mieszkaniowych (bankowość dla klientów instytucjonalnych),
 • klientów detalicznych małych firm i agrobiznesu.

Opinie o kredycie gotówkowym Bank Pocztowy S.A.

Opinie na temat kredytów gotówkowych Banku Pocztowego S.A. są podzielone. Na portalach, które są poświęcone ocenie poszczególnych banków oraz ich ofert, pozytywne opinie dotyczą np. takich kwestii jak:

 • długi dostępny okres kredytowania,
 • wysokie kwoty finansowania.

Nie braknie jednak również głosów krytyki, a za słabość uznaje się m.in. fakt, że podczas scoringu kredytowego nie zawsze bierze się pod uwagę dochody zagraniczne. Ponadto małe są szanse na uzyskanie kredytu, jeśli w momencie planowanego zakończenia jego spłaty wiek wnioskodawcy przekroczy 65 r.ż.

Jakie zalety i wady ma kredyt gotówkowy w Banku Pocztowym?

Zalety:

 • długi okres kredytowania;
 • kredyt z opcją bez prowizji;
 • o kredyt online w Banku Pocztowym można wnioskować już od 300 zł;

Wady:

 • niska maksymalna kwota kredytu (100 tys. zł) w porównaniu do innych banków;
 • brak rozwiniętego kanału online.

FAQ: Bank Pocztowy kredyt gotówkowy

Na jaką kwotę można pożyczyć w Banku Pocztowym?

Takie kwestie, jak np. czas trwania umowy czy maksymalna kwota kredytowania, zależą od indywidualnej oceny zdolności kredytowej oraz rodzaju kredytu. Przykładowo, w przypadku „Kredytu dobrze policzonego” jest to nawet 100 000 zł. Tak pozyskane środki można wykorzystać na dowolny cel konsumpcyjny.

Jaka jest maksymalna liczba kredytów w Banku Pocztowym?

Co do zasady, możliwe jest posiadanie jednocześnie max. 1 kredytu w Banku Pocztowym. Rzecz jasna, decyzja i warunki kredytowania zależą od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Czy Bank Pocztowy zwraca prowizję?

Tak, w przypadku nadpłaty klient otrzyma zwrot prowizji w części za okres liczony od rzeczywistego uregulowania kredytu do określonego w umowie terminu spłaty zobowiązania.

Czy Bank Pocztowy sprawdza BIK?

Tak. Podobnie jak inne instytucje bankowe, Bank Pocztowy również sprawdza dane wnioskodawcy w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Weryfikacja w BIK to niezbędny element oceny zdolności kredytowej.

Jak nadpłata kredytu wpływa na ratę?

Nadpłacanie kredytu pozwala na zmniejszenie kosztów finansowania w takiej proporcji, w jakiej dokonano nadpłaty. Sama rata kapitałowa nie zmniejsza się, ale obniżeniu ulega wartość prowizji — bank zazwyczaj zwraca jej część w momencie spłaty kredytu.

Aby poznać szczegółowe informacje, skonsultuj się z pracownikiem banku. Udzieli Ci on informacji, jaka jest decyzja i warunki kredytowania.

Na czym polegają wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe to nic innego jak tymczasowe zawieszenie spłaty zobowiązania, które nie narusza umowy zawartej z bankiem. Dzięki temu kredytobiorca może zebrać środki, które umożliwią mu spłatę zobowiązania w przyszłości. W ramach polityki ochronnej prowadzonej przez rząd możliwa jest przesunięcie w czasie max. 8 rat w okresie 2022-2023.

Zawarte w tym tekście informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.

Źródła:

1. https://www.pocztowy.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki (dostęp: 2023-03-19).

 • Dobosiewicz Z., Bankowość, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa, 2011.
 • Głuchowski J. (red.), Leksykon Finansów, Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, Warszawa, 2001.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.7/5 - (12 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie