Choć płynność finansowa to czynnik, na który mocny wpływ mają różne kwestie, to nie ulega wątpliwości, że w przypadku każdej działalności gospodarczej powinna być ona jednym z priorytetów w bliższej oraz dalszej perspektywie. O utrzymaniu tego wskaźnika w optymalnej kondycji mogą zadbać liczne firmy faktoringowe – jak spośród nich wyróżnia się Finea?
- Finea faktoring – podstawowe informacje
- Finea faktoring opinie
- Finea faktoring – na czym polegają te usługi?
- Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?
- Jakie bazy weryfikuje Finea faktoring?
- Finea faktoring – limit faktoringowy
- Czy Finea faktoring oferuje faktoring cichy i odwrotny?
- Faktoring w Finea – przykładowe parametry limitu i opłaty
- Finea faktoring – czym się wyróżnia?
- Finea faktoring – nasza opinia
- Dane kontaktowe dla klientów
- Informacje na temat spółki
W odpowiedzi na cieszący się dużą popularnością w ostatnich latach pomysł na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej, jak grzyby po deszczu w ostatniej dekadzie pojawiły się na rynku firmy specjalizujące się we wspieraniu finansowania płynności biznesów. Nie da się ukryć, że kluczowy wpływ na ten aspekt mają regularnie opłacane faktury, w czym pomagają tzw. firmy faktoringowe, jak Finea.
Finea faktoring – podstawowe informacje
Marka Finea powstała z inicjatywy spółki akcyjnej o takiej samej nazwie, która została założona stosunkowo niedawno – bo wczesnym latem 2018 roku w Warszawie. Jak sama mówi na swojej stronie internetowej, za tą marką stoi szereg profesjonalistów z dziedziny finansów, technologii i biznesu. W ten sposób, pomimo młodego wieku, Finea ma kształtować się jako godna uwagi alternatywa dla większych i bardziej doświadczonych firm finansujących płynność biznesów.
Profilem działalności Finei jest rzecz jasna faktoring, i to przyjmujący różne postaci w zależności od preferencji wnioskującego. O tym, że mamy do czynienia z firmą, którą tworzą ludzie doświadczeni i dobrze znający branżę może świadczyć strona internetowa. Zgodnie z panującymi w ostatnich latach realiami, utrzymano ją w estetycznej i czytelnej kolorystyce, zachowując jako priorytet zasady czytelności, intuicyjności i prostoty przekazu – informacje o ofercie powinno się w końcu znaleźć jak najszybciej.
Finea faktoring opinie
Na ostateczną decyzję co do tego, czy przedsiębiorca ostatecznie skorzysta z usług firmy faktoringowej, która zwróciła jego uwagę, wpływa szereg zróżnicowanych czynników. Niektórych przekonuje szybkie namierzenie niezbędnych informacji na temat oferty, które pokrywają się z oczekiwaniami. Jeszcze inni czują się zachęceni prostym kontaktem z firmą i czytelną witryną. Do tych czynników bardzo często dochodzi jeszcze jeden – informacje o odczuciach dotychczasowych klientów.
Za sprawą frazy “Finea opinie” możemy się zatem dowiedzieć, że konsumenci doceniają tę firmę za np. możliwość szybkiego poznania wszystkich kosztów związanych z usługami, a także szybkim kontaktem i niezajmującą dużej ilości czasu wypłatą środków przyznanych w ramach limitu faktoringowego. Z narzekaniem spotykają się z kolei ogólnie ujęte koszty usług, choć jak wiadomo – jest to kwestia wbrew pozorom dość subiektywna.

Finea faktoring – na czym polegają te usługi?
Usługi, w jakich specjalizuje się Finea, to szeroko pojęty faktoring. W ogólnym ujęciu, składając wniosek o przyznanie wsparcia finansowego w tego typu firmie, występujemy o wsparcie płynności finansowej poprzez sfinansowanie określonych faktur. To przedsiębiorca wybiera, które faktury chce objąć finansowaniem, na jak długo oraz wreszcie – w jakiej formie, np. powiadamiając kontrahenta o tym lub nie. Faktoring może też opłacać należności firmy w sytuacji, gdy to ona jest wierzycielem z tytułu faktury.
Faktoring w Finea można uznać zatem jako specyficzną odmianę pożyczki pozabankowej, która służy zachowaniu płynnej sytuacji finansowej w przedsiębiorstwie nawet wtedy, gdy do czynienia mamy z trudniejszymi miesiącami w danej branży lub szerzej – dla całej gospodarki, jak choćby ostatnia epidemia koronawirusa. Finansowanie należności faktoringiem umacnia też wizerunek firmy wśród kontrahentów, pokazując ją jako solidnego partnera, na którego można liczyć w biznesie.
Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?
Aby rozpocząć proces wnioskowania o limit faktoringowy w Finea, warto uprzednio zapoznać się z zakresem podstawowych wymagań. Wskazują one profil pożądanego klienta biznesowego, który składa wniosek i zarazem pokazują, co zwiększa diametralnie szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji.
- Należy być osobą co najmniej pełnoletnią.
- Niezbędne jest też posiadanie numeru telefonu komórkowego oraz adresu poczty e-mail.
- Trzeba przejść weryfikację sytuacji finansowej w rejestrach.
- Konieczne jest też scharakteryzowanie podstawowych informacji na temat przedsiębiorstwa i jego danych identyfikacyjnych.
- Każdy musi załączyć też wyciąg z rachunku bankowego oraz pliki JPK-VAT z ostatnich 6 miesięcy funkcjonowania działalności.
- Należy wskazać firmowy rachunek bankowy do dokonywania rozliczeń.
Jeżeli mowa z kolei o procesie wnioskowania o limit, Finea wychodzi naprzeciw potrzebom wielu klientów i w sposób czytelny oraz przyjazny przedstawia pełen schemat krok po kroku. Poniżej przedstawiamy kolejne etapy dotyczące wnioskowania o najpopularniejszy produkt – finansowanie faktur.
- Po wystawieniu faktury za sprzedaż określonego towaru, należy zgłosić ją do usługi faktoringu za pośrednictwem aplikacji Finea.
- Przy okazji składania wniosku należy wypełnić formularz i wskazać wszystkie niezbędne informacje na temat wnioskującego i firmy.
- Gdy wniosek jest gotowy, należy go zaakceptować i skierować do rozpatrzenia.
- Finea dokonuje weryfikacji wniosku, prosząc o potwierdzenie transakcji u odbiorcy faktury będącej przedmiotem faktoringu.
- Następnie opisywana firma faktoringowa wypłaca na konto przedsiębiorcy zaliczkę będący procentową wartością faktury.
- Na końcu odbiorca faktury spłaca należność Finei, a ta szybko rozlicza pozostałą kwotę.
Jakie bazy weryfikuje Finea faktoring?
Nawiązując jeszcze chwilowo do kwestii samego procesu wnioskowania o limit faktoringowy w Finea, warto przypomnieć, że do niezbędne jest przejście weryfikacji historii kredytowej. W tym celu, sprawdzone zostaną wpisy na temat dotychczasowego regulowania zobowiązań przez przedsiębiorstwo przede wszystkim w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Ponadto, firma ta w regulaminie zastrzega, że na ocenę mogą mieć wpływ też informacje z nieokreślonych bliżej “agencji. ds. zapobiegania nadużyciom finansowym”.
Finea faktoring – limit faktoringowy
Przyglądając się ofercie firmy faktoringowej, pomocnymi informacjami są często dane na temat minimalnych oraz parametrów limitu, jakie przewiduje ona wobec zainteresowanych wsparciem przedsiębiorców. Analizujemy dwa najważniejsze z nich w oparciu o kalkulator znajdujący się na głównej stronie Finei.
- Kwota brutto na fakturze.
Minimalna wartość faktury może wynieść nie mniej niż 500 złotych. Kolejne wartości można powiększać co złotówkę, aż do najwyższej przewidzianej sumy na fakturze w postaci 200 000 złotych. - Okres spłaty zobowiązania.
W Finea możesz sfinansować fakturę z terminem płatności od 7 do 90 dni przed terminem. Możesz dodać fakturę w dowolnym momencie przed terminem zapłaty. W Finea oprocentowanie jest dzienne, więc zapłacisz dokładnie za tyle dni, ile zostało do terminu płatności.
Czy Finea faktoring oferuje faktoring cichy i odwrotny?
Usługa faktoringu może przyjmować różne postaci, z czego coraz więcej firm specjalizujących się w usługach finansowania faktur doskonale zdaje sobie sprawę. Z tego powodu niczym rzadkim jest uwzględnianie w swojej ofercie możliwości skorzystania z różnych form faktoringu, co dobrze obrazuje Finea.
- Faktoring cichy.
Jako stosunkowo jedna z nielicznych firm faktoringowych, Finea przewiduje w swojej ofercie możliwość skorzystania z faktoringu cichego. W ten sposób, kontrahent nie jest informowany o dokonywanej cesji wierzytelności. - Faktoring odwrotny.
Finea przewiduje też możliwość skorzystania z usługi faktoringu odwrotnego pod postacią usługi zwanej “Finansowanie zakupów”. W ten sposób, faktor finansuje Twoje faktury zakupowe, a przedsiębiorca w późniejszym czasie zobowiązany jest spłacić wierzytelność Finei.
Faktoring w Finea – przykładowe parametry limitu i opłaty
Na koniec warto scharakteryzować przykładowy, reprezentatywny koszt limitu faktoringowego, z jakiego skorzystać można za pośrednictwem usług firmy Finea. Informacje te pozyskaliśmy wprost ze strony internetowej, przyglądając się dodatkowym informacjom pod wspomnianym kalkulatorem.
- Kwota finansowana z faktury: 30 000 zł
- Termin płatności: za 60 dni
- Koszt prowizji: 1 800 zł
- Koszt prowizji z podatkiem VAT: 2 214 zł
- Kwota, jaką otrzymamy na konto: 27 768 zł.
Finea faktoring – czym się wyróżnia?
Młody wiek i atrakcyjna wizualnie strona internetowa to nie wszystkie aspekty, pod których względem Finea się wyróżnia. Przyglądamy się niżej także innym zagadnieniom, które czynią tę firmę faktoringową ciekawą ofertą i godną uwagi alternatywą dla starszych i bardziej doświadczonych graczy w tej stale rozwijającej się branży.
- Finea oferuje ciekawą promocję polegającą na bonusie wynoszącą kilkaset złotych za polecenie jej usług innemu przedsiębiorcy.
- Wraz z kolejnymi wnioskami o finansowanie Faktur w Finea, firma obniża całkowity koszt usługi.
- Finea przewiduje tylko jedną stawkę prowizji za swoje usługi dla każdego z klientów i nalicza koszty na uproszczonych zasadach.
- Opisywana firma faktoringowa to jedna z nielicznych, która przewiduje w swoich usługach zarówno finansowanie ciche, jak i odwrotne oraz klasyczne. To uatrakcyjnia jej ofertę i wciąż jest dość rzadko spotykaną konfiguracją w porównaniu do konkurencji.
- Finea to jedna z najmłodszych inicjatyw w branży – powstała pod koniec czerwca 2018 roku.

Finea faktoring – nasza opinia
Choć pod względem wieku i stażu działalności w branży Finea jest jedną z najmłodszych inicjatyw na rynku usług faktoringowych, to jej oferta została przygotowana w sposób przemyślany, atrakcyjny dla potencjalnego odbiorcy i wreszcie – intuicyjny.
Poza ciekawą wizualnie stroną internetową, zawierającą praktycznie wszystkie niezbędne informacje z punktu widzenia klienta, otrzymujemy też obszerną ofertę, przewidująca różne dostępne odmiany faktoringu. Warto docenić szczególnie obecność faktoringu cichego, który wciąż nie jest upowszechniony w ofertach wielu konkurencyjnych faktorów. Faktoring cichy oferują także firmy Finces oraz Indos.
Co więcej, wszystko oparte jest na dość klarownych warunkach i przy sensownie rozplanowanym cenniku. Nie da się ukryć, że Finea może okazać się wartościowym partnerem do współpracy – być może, takiej rozplanowanej na znacznie dłużej niż tylko jedna umowa o limit!
Dane kontaktowe dla klientów
Telefon:
E-maile:
- Biuro: kontakt@finea.pl.
- Obsługa klienta: dok@finea.pl.
- Windykacja: windykacja@finea.pl.
- Współpraca biznesowa: partner@finea.pl.
- Marketing i media: marketing@finea.pl.
Informacje na temat spółki
![]() |
Finea SA |
380641871 | |
9512465149 | |
0000737710 | |
29 czerwca 2018 | |
Poniedziałek-piątek; 9:00-17:00 |
|
ul. Branickiego 15, 02-972 Warszawa |
Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 4 czerwca 2020 roku.
Kacpi
27.01.2023, 10:50
Rzetelna firma, dokumenty można bez problemu załatwić przez neta, a kasa za faktury jest szybko na koncie :-) Polecam
Łukasz Szymaniak
17.06.2022, 19:26
Oszuści naciągają na podpisywanie weksli do współpracy nie dochodzi i weksli też nie odesłali nie wart tracić na nich czasu Patola.