PragmaGO®: Sfinansuj fakturę Twojej firmy w 100% online

Szczegóły

Sprawdź ofertę
Szczegóły
Czas wypłaty
do 120 minut
Faktoring odwrotny
Tak
? dostępny w ofercie
Cichy faktoring
Nie
Wiek firmy
0 miesięcy
Wartość faktury
100 %
? do 100%, zależnie od wybranego produktu
Okres spłaty
8 - 120 dni
Kwota
500 - 250 000 zł
Limit finansowania
250 tys zł
Opłaty i prowizje
od 0,06%
? za każdy dzień finansowania *cena uzależniona od oceny kondycji kredytowej klienta
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

4.0/5

Siedziba firmy

PRAGMAGO S.A
Brynowska 72
40-584 Katowice

Dane firmy

Wielu polskich przedsiębiorców boryka się z brakiem płynności finansowej. Najczęstszym powodem tego zjawiska są odległe terminy płatności na wystawianych przez nich fakturach, które przyczyniają się do powstawania zatorów. Rozwiązań jest kilka. Jednym z nich, wartym szczególnej uwagi, jest finansowanie faktur od PragmaGO®. Na czym polega ta usługa i dlaczego warto z niej skorzystać?

Proste i wygodne finansowanie faktur od czasu do czasu

Pandemia COVID-19 pokazała, że kłopoty finansowe niektórych branż negatywnie wpływają na inne sektory gospodarki. I choć popularne są transakcje z odroczonym terminem płatności, wiele firm próbuje wpłynąć na swoich kontrahentów, by Ci jeszcze bardziej wydłużyli termin zapłaty za towar lub usługę.
W obawie przed utratą kontrahentów wielu przedsiębiorców decyduje się na stawiane przez nich warunki. Co jednak zrobić, gdy w związku z tym Twojej firmie brakuje środków na uregulowanie bieżących zobowiązań?
Jednym ze sposobów na szybkie zdobycie firmowej gotówki jest finansowanie faktur w PragmaGO. To usługa skierowana przede wszystkim do firm z sektora MŚP, które współpracują z różnymi klientami albo z innych względów nie mają potrzeby korzystania ze stałego finansowania. Limit, o jaki możesz się ubiegać, to nawet 250 tys. zł.

faktoring w pragmago
pragmago.pl

Proces finansowania faktur w PragmaGO® przebiega całkowicie online. Udzielony limit nie wymaga podpisania umowy papierowej. Wystarczy, że zaproponowane przez faktora warunki zaakceptujesz SMS-em lub podpisem kwalifikowanym od firmy Autenti.

Czym jest finansowanie faktur w PragmaGO®?

Spółka PragmaGO® to pozabankowa instytucja finansowa, która oferuje swój kapitał mniejszym przedsiębiorcom niezależnie od branży i tego, jak długo działają na rynku. Dlatego, jeśli np. wystawiasz jednorazowe faktury i nie masz stałych umów ze swoimi odbiorcami, możesz skorzystać z opcji, jaką jest jednorazowe finansowanie faktur.

To usługa polegająca na sprzedaży nieprzeterminowanej faktury (minimum 8 dni przed upływem terminu jej płatności). Wystarczy zgłosić taką fakturę do finansowania, by niemal natychmiast po potwierdzeniu zasadności faktury przez odbiorcę, otrzymać środki na firmowe konto bankowe. Odbiorca spłaca zobowiązanie bezpośrednio do firmy faktoringowej, w tym przypadku PragmaGO®. Dzięki finansowaniu faktur możesz cieszyć się „zastrzykiem gotówki” znacznie wcześniej i przeznaczyć go na rozwój biznesu albo pokrycie bieżących zobowiązań.

W tym przypadku finansowanie faktury przybiera formę faktoringu jawnego. Odbiorca Twoich faktur informowany jest o cesji drogą mailową i musi wyrazić na nią zgodę.

Jak sfinansować fakturę w PragmaGO® i zyskać środki nawet w 2 godziny?

Jeśli jesteś nowym klientem PragmaGO® i chcesz zgłosić fakturę do finansowania, wystarczy, że wypełnisz wniosek online dostępny na stronie faktora ⇩.

Sfinansuj fakturę online w PragmaGO®

Proces ten nie powinien zając Ci więcej niż kilka minut.

 • We wniosku musisz koniecznie załączyć fakturę, którą chcesz sfinansować, a także podać dane swojej firmy i odbiorcy. Zgłaszana faktura musi być minimum 8 dni przed upływem terminu płatności!
 • Dla usprawnienia całego procesu część informacji we wniosku wypełnia się automatycznie z załączonego przez Ciebie pliku.
 • Ostatnim etapem wnioskowania jest potwierdzenie tożsamości. Masz do wyboru dwie możliwości – Kontomatik i zwrotny przelew bankowy za pośrednictwem Blue Media na kwotę 1 zł. Wybierając Kontomatik, przyspieszasz proces rozpatrywania wniosku oraz zyskujesz korzystniejsze warunki. Niezależnie od tego, na którą z metod weryfikacji się zdecydujesz, masz gwarancję 100% bezpieczeństwa.
 • Decyzję o akceptacji wniosku wraz ze szczegółowymi kosztami otrzymasz drogą mailową.
 • Aby zatwierdzić warunki, zaloguj się do Strefy Klienta i wpisz otrzymany SMS-em kod.
 • Teraz poczekaj na potwierdzenie faktury przez odbiorcę oraz szybki przelew środków na Twój rachunek bankowy.

Gdy jesteś już klientem PragmaGO®, kolejne faktury do finansowania możesz zgłaszać jeszcze wygodniej – bo za pośrednictwem Strefy Klienta 😊.

korzyści faktoringu
pragmago.pl

Jaki jest koszt finansowania takiej faktury?

Wszystko zależy od kwoty, jaka widnieje na fakturze, okresu finansowania, a także oceny firmy. Szacunkowe koszty sprawdzisz na udostępnionym na stronie kalkulatorze. Każda faktura wyceniana jest indywidualnie, a ostateczną jej wycenę poznasz jeszcze przed akceptacją warunków.

Korzyści przemawiające za finansowaniem faktur w PragmaGO®

Ofertę PragmaGO® wyróżnia przede wszystkim wysoki limit finansowania sięgający nawet 250 tys. zł. W zależności od swoich potrzeb zarówno mikro, mali, jak i średni przedsiębiorcy mogą również liczyć na wypłatę 100% faktury (pomniejszoną o prowizję faktoringową).

Inne korzyści to:

 • pieniądze lądują na Twoim koncie w ciągu 2 godzin od momentu potwierdzenia faktury przez odbiorcę,
 • proces finansowania faktury odbywa się w 100% online, a same warunki akceptujesz jedynie SMS-em,
 • weryfikacja i realizacja zgłoszenia następuje w trybie ekspresowym; w tym samym czasie dostaniesz e-maila z informacją o wysokości przyznanego limitu i warunkach finansowania,
 • zgłaszając do finansowania pierwszą fakturę, zyskujesz limit, w ramach którego możesz zgłaszać dowolną liczbę faktur.
 • łatwość i wygoda zawierania umów, dzięki wprowadzonym w 2022 roku podpisom kwalifikowanym od firmy Autenti.

Przejrzyste warunki, brak ukrytych kosztów oraz znacznie krótszy czas oczekiwania na decyzję niż u konkurencji to niewątpliwie największe zalety PragmaGO®. Ten faktor jest więc świetnym wyborem dla przedsiębiorców z każdej branży, niezależnie od skali i okresu ich działania na rynku.

Źródło:

1. pragmago.pl

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4/5 - (4 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • R
  R

  Roman

  27.03.2024, 15:34

  Wyróżniający się komentarz

  Korzystałem raz z faktoringu w PragmaGo i nie mogę złego słowa powiedzieć, porządna firma faktoringowa z dobrą obsługą klienta. Mimo że to faktoring pozabankowy to dostałem fajną ofertę.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie