FlexIdea faktoring – opinie [Recenzja]

Faktoring to popularne rozwiązanie dla wielu firm, które szukają efektywnych metod zarządzania płynnością finansową. FlexIdea to kolejny podmiot na rynku oferujący usługi, które pomagają przedsiębiorstwom w poprawie przepływów pieniężnych, optymalizacji zarządzania należnościami, a także w zabezpieczeniu przed ryzykiem niewypłacalności kontrahentów. Czy jednak warto skorzystać z usług tej firmy? Sprawdziłam, jakie opinie na temat FleixIdea mają jej klienci. Zapraszam do lektury!

Flexidea.- opinie i recenzje

Kluczowe informacje

 • Firma Flexidea oferuje usługi faktoringowe, które pomagają przedsiębiorstwom w poprawie przepływów pieniężnych, optymalizacji zarządzania należnościami oraz w zabezpieczeniu przed ryzykiem niewypłacalności kontrahentów.
 • Flexidea korzysta z modelu faktoringu, który skupia się na ocenie przedmiotu finansowania faktury, a nie na kondycji finansowej klienta. To daje przedsiębiorcom większe szanse na pozyskanie finansowania niż w modelu tradycyjnego faktoringu. Proces wnioskowania i finansowania jest dostępny online i nie zajmuje więcej niż 5 minut.
 • Pomimo wielu zalet usług Flexidea, jednym z potencjalnych problemów jest brak opinii na temat usług firmy.

Faktoring jako narzędzie finansowe, zyskuje na popularności wśród różnego rodzaju przedsiębiorstw. Usługa ta polega na finansowaniu działalności firmy poprzez sprzedaż należności, najczęściej faktur, firmie faktoringowej, takiej jak np. FlexIdea. To rozwiązanie umożliwia przedsiębiorstwom poprawę płynności finansowej poprzez szybkie przekształcenie zobowiązań na gotówkę a do tego – ułatwia wzajemne relacje. Przedsiębiorca nie musi bowiem dopytywać klienta kiedy opłaci rachunek i przesyłać mu ponagleń, które nigdy nie należą do najprzyjemniejszych czynności.

Która firma jest pierwsza w rankingu faktoringu? Sprawdź

FlexIdea w Polsce – czy naprawdę mamy do czynienia z nowym obliczem faktoringu? Opinie

Firma faktoringowa Flexidea została zarejestrowana w 2017 roku jako kolejna firma faktoringowa działająca na rynku. To, co jednak wyróżnia ją na tle konkurencji to całkowicie zdalny proces wnioskowania i możliwość otrzymania ekspresowej decyzji.

FlexIdea oferuje wysoki limit finansowania (aż do 1 000 000 zł) i co ciekawe – podejmuje się finansowania wszystkich faktur dla kontrahentów zarejestrowanych w Unii Europejskiej.

Firma działa w ramach grupy FlexIdea i jest obecna na rynkach: 

 • łotewskim,
 • litewskim,
 • estońskim,
 • polskim.

Aktualnie, prezesem Zarządu FlexIdea Polska Sp. z o. o. jest Damian Sapielak, który w taki sposób wypowiada się na temat działania firmy: 

Naszym celem jest bycie partnerem dla klienta na dobre i na złe. Staramy się zrozumieć potrzeby i dopasowujemy limit i oczekiwania wraz z rozwojem klienta, bo – jak sama nazwa wskazuje – jesteśmy Flex. Flexidea Polska oferuje faktoring, który śmiało można nazwać prawdziwym faktoringiem. Oznacza to, że przy analizie transakcji skupiamy się na ocenie przedmiotu finansowania faktury, a nie na kondycji finansowej klienta. W rezultacie, we FlexIdea klient ma większe szanse na pozyskanie finansowania niż w modelu tradycyjnego faktoringu. Dodatkowo należy podkreślić, iż cały proces End to End oferujemy online. Dzięki temu, wnioskowanie i samo finansowanie nie zajmuje klientowi więcej niż 5 minut. 1

Damian Sapielak w wywiadzie dla SerwisFaktoringowy.pl

Żeby jednak nie było tak różowo – sprawdziłam jak wyglądają aktualne opinie o firmie FlexIdea. Klient, który podpisał się jako Rafał, chwalił faktora za prostą procedurę oraz świetny kontakt. Opinię tę można znaleźć na Google w zakładce firmy. Zastanawiać może jedynie niewielka liczba ocen. 2 opinie na tak długi czas działalności to jednak dość mało. 

opinia google na temat firmy flexidea
Zrzut opinii [26.07.2023]

Głodna innych recenzji, zajrzałam więc na profil społecznościowy Flexidea Polska. Niestety tu również pusto. Firma regularnie prowadzi swoje social media, publikując ciekawe wpisy, jednak brakuje jakichkolwiek komentarzy realnych klientów. Z jednej strony może to być dobry znak – FlexIdea nie zdążyła jeszcze nikomu zajść za skórę, jednak z drugiej – kompletny brak opinii może niepokoić nowych klientów. 

Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca, aby zostać klientem FlexIdea?

Sprawdźmy więc, jak wyglądają wymagania stawiane przyszłym klientom. Aby zacząć korzystać z usług FlexIdea wystarczy podać dane firmy.

Jeśli jednak zależy nam na otrzymaniu najlepszej możliwej oferty, konieczne będzie przesłanie dokumentów finansowych, a zwłaszcza – wyciągów bankowych za ostatnie 6 miesięcy działalności.

Przychody za ten okres powinny wynosić co najmniej 120 tys. złotych, a nasza firma nie może mieć żadnych toczących się spraw sądowych, czy zaległości podatkowych.

Przyszłym klientem FlexIdea mogą zostać przedstawiciele: 

 • indywidualnej działalności gospodarczej,
 • spółek cywilnych,
 • spółek osobowych, 
 • spółek z o.o.,
 • spółek akcyjnych. 

Co ciekawe, faktoring Flexidea obejmuje również klientów zagranicznych, pod warunkiem że firma została zarejestrowana w dowolnym kraju Unii Europejskiej.

Jak skorzystać z faktoringu bez BIK? Sprawdź

Finansowanie faktur FlexIdea – koszty

Zanim podejmiemy współpracę z jakimkolwiek podmiotem, warto sprawdzić, ile ta relacja będzie nas kosztowała. Rejestracja nowego klienta jest całkowicie bezpłatna, a firma nie pobiera również innych dodatkowych opłat, w tym rocznej czy za zmianę warunków umowy. Koszty dotyczą jedynie samej usługi, która polega na sfinansowaniu faktury. Prowizja ta zaczyna się od 1% miesięcznie i nie może być niższa niż 100 zł.

Jak to wygląda w praktyce? Na szczęście jeszcze przed podpisaniem umowy możemy samodzielnie sprawdzić orientacyjną kwotę, którą otrzymamy na konto. Wystarczy skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie Flexidea. Określmy wartość faktury i termin płatności, a narzędzie samo obliczy wysokość prowizji, która zostanie pobrana przez faktora oraz wysokość kwoty, którą otrzymamy na swój rachunek bankowy. 

kalkulator prowizji flexidea
Kwota faktury1 000 zł4 000 zł9 000 zł17 000 zł20 000 zł50 000 zł
Termin płatności30 dni30 dni30 dni30 dni30 dni30 dni
Prowizja FlexIdea18 zł72 zł172 zł306 zł360 zł900 zł
Otrzymasz na konto882 zł3 928 zł8 828 zł16 694 zł19 640 zł44 100 zł
Przykładowa wysokość prowizji FlexIdea

Sfinansowanie faktury FlexIdea – jak to zrobić?

Dużą zaletą FlexIdea jest fakt, że można skorzystać z usług firmy bez konieczności dostarczania zbędnej papierowej dokumentacji. Wystarczy, że zarejestrujemy się na portalu FLEXIDEA i podpiszemy umowę, która będzie trwała aż do momentu gdy zdecydujemy się ją wypowiedzieć.

Następnie możemy wystawić fakturę kontrahentowi z odroczonym terminem płatności, który jeszcze nie upłynął i wysłać ją do FlexIdea. Firma w ciągu 24 godzin oceni naszego kontrahenta oraz nas samych, a następnie wyśle mu powiadomienie o zmianach wymagań faktury oraz poprosi o potwierdzenie, czy dany towar został faktycznie dostarczony lub też, że usługa została wykonana.

Po otrzymaniu potwierdzenia, wysłana faktura zostanie w sfinansowana (pieniądze trafią na nasze konto, które musi znajdować się na białej liście podatników VAT), a kontrahent będzie musiał zapłacić za nią bezpośrednio na konto faktora.

Zależy Ci na sfinansowaniu faktur? Porównaj ofertę FlexIdea z innymi faktorami na rynku:

Opinie:
3,6/5
Opłaty i prowizje
od 0,040%
? za 1 dzień finansowania
Wartość faktury
100 %
? do 100%
Limit finansowania
15 mln zł
Czas wypłaty
15 minut

257 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opinie:
3,5/5
Opłaty i prowizje
0,04
? za 1 dzień finansowania
Wartość faktury
100 %
? wartość faktury netto
Limit finansowania
300 - 2000000
Czas wypłaty
5 minut
? od 5 minut do 24h

75 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Opłaty i prowizje
od 0,086%
? za każdy dzień finansowania
Wartość faktury
100 %
? 100% wartości brutto!
Limit finansowania
300 tys zł
Czas wypłaty
15 minut

217 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Aplikacja online FlexIdea

Do zarządzania płatnościami oraz przesyłania faktur należy używać aplikacji FlexIdea, która jest w pełni darmowa. Gdzie można ją znaleźć? Wystarczy założyć konto na stronie internetowej faktoranta. Aplikacja dostępna jest tylko w formie webowej, to oznacza, że nie znajdziemy jej ani w App Store, ani w Google Play. 

rejestracja w flexidea

Zalety i wady finansowania faktur z FlexIdea

Czy warto skorzystać z usług FlexIdea? Jak w każdym przypadku warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Pomocne w podjęciu właściwej decyzji mogą okazać się rozpisane wady i zalety wspomnianej usługi.

Zalety:

 • wysoki limit finansowania faktur (wyższy niż w przypadku banków);
 • usługa przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw;
 • brak opłaty za podpisanie umowy (płacisz tylko za sfinansowane faktury);
 • brak dodatkowych opłat, m.in. za: podwyższenie limitu, zmianę stawki, rozpatrzenie limitu kupującego itd.;
 • możliwość zmiany: listy nabywców i odroczonego terminu płatności bez uprzedniej zgody banku;
 • finansowanie kontrahentów zza granicy;
 • przyjazny proces (jak można przeczytać na stronie Flexidea: „nie wymagamy dokumentów finansowych od Klienta. Cały proces odbywa się online, bez zbędnej papierowej dokumentacji i wymiany korespondencji.”;
 • możliwość zachowania konkurencji na rynku poprzez dłuższy termin płatności. 

Wady:

 • brak opinii na temat usług faktora;
 • finansowanie z obowiązkiem wykupu klienta (odpowiedzialność kontrahenta);
 • wysokość przyznanego limitu zależy od zdolności finansowej danego przedsiębiorstwa.

Dane kontaktowe FlexIdea

 • Adres e-mail: kontakt@flexidea.eu
 • Numer telefonu: 22 221 01 20
 • Adres: ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa,
 • NIP: 5273000970
Faktoring odwrotny – co to jest? Zobacz

FlexIdea faktoring – FAQ

Czy mogę liczyć na zwrot części prowizji, jeśli kontrahent opłaci fakturę przed terminem?

Niestety nie. Prowizja za finansowanie faktury jest pobierana z góry za okres od zawarcia umowy wierzytelności do terminu płatności i nie podlega ani przeliczeniu, ani zwrotowi.

Co się stanie jeśli kontrahent nie zapłaci mi całości faktury?

FlexIdea oferuje finansowanie z obowiązkiem wykupu klienta. To oznacza, że to Ty ponosisz pełną odpowiedzialność za opłacenie faktury przez dłużnika i godzisz się na pokrycie kwoty faktury, jeśli dłużnik tego nie zrobi.

Czy FlexIdea kontaktuje się z klientami zanim podpisze umowę z kontrahentem?

Nie, FlexIdea nie kontaktuje się z klientami.

Czy można sfinansować faktury wystawione na osoby prywatne?

Niestety nie. FlexIdea finansuje tylko faktury wystawione firmom i sektorowi publicznemu.
Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.

1 Serwis Faktoringowy

https://serwisfaktoringowy.pl/faktoring-w-polsce/wywiad-z-damianem-sapielakiem/

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
5/5 - (1 vote)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Porównywarka ofert
Porównaj ()