Transcash faktoring – opinie klientów i recenzja

Transcash

Prowadząc przedsiębiorstwo usługowe, faktury to jeden z nieodłącznych elementów związanych z jego funkcjonowaniem. Wiedzą o tym, szczególnie osoby posiadające firmy transportowe, dla których pojawiło się sprofilowane, godne uwagi rozwiązanie. Transcash oferuje elastyczny faktoring, pozwalający zachować płynność finansową we wzorowej kondycji w każdej sytuacji.

Codzienność firm sektora transportowego to dziesiątki spraw do wypełnienia, które wymagają doskonałej koordynacji, organizacji i sumienności. To codzienność dobrze rozwijającego się przedsiębiorstwa. Jednak nawet prężnie działająca firma może przechodzić zawirowania związane z płynnością finansową, które warto niwelować dzięki takim usługom, jak Transcash faktoring.

Transcash faktoring – podstawowe informacje

Transcash to kolejny reprezentant rozwijającej się w Polsce branży faktoringowej, która nabrała wiatru w żagle wraz z popularyzacją nowoczesnych usług wsparcia finansowego w 100% online. Podobnie jak liczni konkurenci z lokalnego podwórka, Transcash pojawiło się na rynku w ostatniej dekadzie i koncentruje się na oferowaniu faktoringu. Firma została założona w połowie 2016 roku, jako spółka akcyjna o nazwie Transcash.eu. Firma posiada swoją siedzibę w miejscowości Wysoka pod Wrocławiem.

Co warto zaznaczyć, wyróżnia się na tle pozostałych faktorów na polskim rynku ścisłym uprofilowaniem swoich usług. Koncentrują się one na oferowaniu faktoringu dla firm transportowych, optymalizując działania pod to specyficzne grono odbiorców (sugeruje to zresztą swoją nazwą). Poza możliwością skorzystania z finansowania faktur, Transcash uwzględniło w swojej ofercie dla firm transportowych także usługi windykacyjne.

Młody wiek opisywanej dziś firmy faktoringowej ma swoje zalety. Choćby strona internetowa już po kilku sekundach wywiera na odbiorcy bardzo pozytywne wrażenie, koncentrując w czytelny i estetyczny sposób najważniejsze informacje na temat oferty. Zasługą jest dobrze dostosowany do dzisiejszych realiów i wymagań projekt strony, ułatwiający szybką nawigację.

Transcash faktoring opinie

Szukając najlepszej oferty faktoringu dla przedsiębiorców, znaczenie przy podejmowaniu ostatecznej decyzji ma wiele czynników. Podstawowymi aspektami są dostępne parametry limitu faktoringowego, jak i wysokość całkowitych kosztów oraz szybkość wypłaty przyznanych środków. Co więcej, w dobie internetu niebagatelną popularnością cieszą się też recenzje dotychczasowych klientów danej firmy.

W ten sposób pomocna okazuje się fraza „Transcash faktoring opinie„. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę firmę za obszerny zakres kwot na fakturze, które mogą zostać pokryte wsparciem. Pozytywne recenzje zbiera też sam czas wypłaty przyznanych środków, a także krótki i przejrzysty wniosek, weryfikacja oraz jego rozpatrzenie przez konsultantów faktora.

Transcash opinie

Transcash faktoring – na czym polegają te usługi?

Przyglądając się taryfie faktoringu, która jest jednym z dwóch filarów oferty firmy Transcash, można stwierdzić, że przyjmuje ona klasyczną formę realizacji tych usług. Co za tym idzie, przedsiębiorca, który występuje o uzyskanie środków, otrzymuje szybko dostępne finansowanie wszystkich wskazanych przez niego faktur, które wystawił uprzednio swoim kontrahentom. Pozyskane środki zapewniają płynność finansową firmy transportowej, pozwalając na zachowanie tak ważnej – szczególnie w ostatnim czasie – równowagi w budżecie. Dzięki czemu, przedsiębiorstwo unika widma niepożądanego popadnięcia w zaległości finansowe.

Faktoring to usługa, która wprawdzie nie cieszy się jeszcze w Polsce tak dużą popularnością, jak choćby w krajach Europy Zachodniej, jednak systematycznie zyskuje ona na znaczeniu wśród tutejszych przedsiębiorców. Poza łatwo dostępnym finansowaniem bieżącej działalności online, pozwala ona także w istotny sposób zwiększyć atrakcyjność pozycji firmy jako wiarygodnego partnera do interesów. Kontrahent zyskuje bowiem bezpieczną gwarancję wydłużenia terminu spłaty faktury, na czym nie tylko nie cierpi firma transportowa – a jeszcze procentuje!

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Aby skorzystać z usług Transcash i z powodzeniem złożyć wniosek o uzyskanie limitu faktoringowego, który będzie miał wysokie szanse na pozytywną weryfikację, warto najpierw zapoznać się z zakresem podstawowych wymagań. Posiłkując się informacjami zaczerpniętymi wprost ze strony internetowej przedsiębiorstwa, wskazujemy niezbędne informacje zawarte w zakładce „pytania i odpowiedzi” (FAQ).

 • Należy być co najmniej osobą pełnoletnią.
 • Do wniosku konieczne będzie podanie numeru telefonu, adresu poczty e-mail i numeru konta bankowego.
 • Konieczne jest też prowadzenie przedsiębiorstwa, które działa wyłącznie w branży transportowej.
 • Firma musi być zarejestrowana w Polsce.
 • Długość funkcjonowania firmy upoważnionej do wsparcia to co najmniej 6 miesięcy (pół roku).

Po określeniu zakresu warunków, jakie należy spełnić przy wnioskowaniu o limit faktoringowy w Transcash, pora teraz przedstawić sam etap składania wniosku i zakładając spełnienie wymagań firmy – wypłatę przyznanego limitu środków na faktury.

 1. Otwierając stronę główną, należy skierować się na lewą jej stronę w białym kolorze poświęconą faktoringowi i wybrać żółty przycisk „sfinansuj fakturę”.
 2. Przekierowani zostaniemy do strony, w której należy wskazać czy jesteśmy osobą posiadającą już konto, czy dopiero je rejestrującą. W przypadku przynależności do tego drugiego grona, wybieramy żółty box z napisem „chcę zostać klientem” i przechodzimy do kontaktu za pośrednictwem krótkiego formularza.
 3. W formularzu kontaktowym należy podać nazwę firmy, numer NIP, numer telefonu oraz adres poczty e-mail. Po zaznaczeniu stosownej zgody, należy go wysłać.
 4. Wkrótce skontaktuje się z nami konsultant Transcash, który poprosi nas o wskazanie oczekiwanej kwoty limitu i czasu obowiązywania umowy, a także liczby faktur do sfinansowania i formy faktoringu jaka nas interesuje.
 5. Po dokonaniu weryfikacji kontrahenta, firma wydaje informuje o warunkach umowy czy kosztach.
 6. Przyznane w ramach limitu środki zostają przekazane w ciągu 24 godzin na firmowe konto bankowe. Co warto dodać, Transcash przekazuje pieniądze 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jakie bazy weryfikuje Transcash faktoring?

Jeżeli mowa o weryfikacji sytuacji finansowej, do czynienia mamy z firmą specjalizującą się w faktoringu finansującym zobowiązania zewnętrznych kontrahentów wobec firmy. Co za tym idzie, nacisk stawia się na sytuację finansową tzw. trzeciej strony transakcji, czyli naszego wierzyciela, który w momencie uruchomienia limitu faktoringowego staje się wierzycielem Transcash. Z tego względu, w dokumencie przedstawiającym politykę prywatności, na próżno szukać informacji o weryfikacji naszego przedsiębiorstwa w rejestrach finansowych.

Transcash faktoring – limit faktoringowy

Transcash tworzy chwalebne grono firm faktoringowych, które pozwalają zapoznać się z orientacyjnym zakresem parametrów, jakie może przyjąć limit faktoringowy. Co za tym idzie, posiłkując się informacjami z wygodnego i przejrzystego kalkulatora, możemy wyciągnąć niżej wskazane wnioski.

 • Kwota brutto na fakturze.
  Minimalna wartość określona została na 100 zł. Kolejne wartości rosną również co 100 zł, z kolei maksymalną sumę kwoty brutto na fakturze określono na nie więcej niż 50 000 zł.
 • Okres spłaty zobowiązania.
  W przypadku zakresu terminu spłaty faktury, minimalna wartość to 1 dzień, z kolei kolejne wartości można powiększać również co 1 dzień aż do maksymalnej przewidzianej wartości – 70 dni

Czy Transcash faktoring oferuje faktoring cichy i odwrotny?

Usługi faktoringu w ostatnich latach wykształciły różne formy realizacji, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb wskazanych przez przedsiębiorcę. Co za tym idzie, wyróżnić można liczne sposoby na finansowanie zobowiązań zawartych między firmą a określonym kontrahentem. Sprawdźmy, jakie odmiany faktoringu oferuje Transcash.

 • Faktoring cichy.
  Niestety, wnioskując o limit faktoringowy w Transcash, zawsze w transakcji bierze udział także i „trzecia strona”, czyli nasz kontrahent. Co za tym idzie, nie jest możliwe uzyskanie wsparcia bez wiedzy naszego dłużnika.
 • Faktoring odwrotny.
  Transcash przewiduje tylko taki faktoring, w którym to faktor opłaca zobowiązania, które ktoś musi nam opłacić. Nie działa to w drugą stronę – firma nie oferuje faktoringu odwróconego.

Dla uporządkowania – przedstawiona firma faktoringowa oferuje usługę mikrofaktoringu lub faktoringu pełnego. Ten pierwszy przewiduje finansowanie jednej faktury krajowej i ma ustalony możliwy do podwyższenia wstępny limit 50 000 zł. Z kolei pełen faktoring to finansowanie wielu faktur, także tych zagranicznych, a także limit ustalany w pełni indywidualnie.

Faktoring w Transcash – przykładowe parametry limitu i opłaty

Omawiając przykładowe parametry oferty, z jakiej można skorzystać w Transcash, przyjrzyjmy się przykładowym kosztom reprezentatywnego limitu faktoringowego skierowanego do klientów korzystających z taryfy mikrofaktoring.

 • Kwota limitu: 40 000 zł.
 • Czas trwania limitu: 60 dni.
 • Koszt prowizji: 1596 zł.
 • Kwota, jaką otrzymamy na konto: 40 000.

Transcash faktoring – czym się wyróżnia?

Recenzowana dziś firma faktoringowa to bez wątpienia jeden z ciekawszych graczy w branży, który znalazł szereg ciekawych sposobów na wyróżnienie się wśród stale pomnażającej się konkurencji w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Sprawdźmy najciekawsze aspekty związane z Transcash.

 • W przeciwieństwie do wielu konkurentów, Transcash koncentruje się na oferowaniu środków specjalnie dla firm transportowych.
 • Transcash przewiduje możliwość skrócenia terminu płatności faktury nawet do 48 minut.
 • Poza faktoringiem, opisywana firma przewiduje także możliwość skorzystania z usług windykacyjnych.
 • Transcash to polska firma z Dolnego Śląska, która działa w branży od 2016 roku.
Transcash strona

Transcash faktoring – nasza opinia

Przyszedł czas na podsumowanie przedstawionej dzisiaj oferty faktoringu dla przedsiębiorstw. Choć została ona zawężona do firm transportowych, to trudno uznać tę grupę za niewielką – dlatego bez wątpienia finansowaniem faktur w Transcash powinno się zainteresować wielu. Doceniamy jej usługi nie tylko za doskonale opracowaną stronę internetową i przejrzyście rozplanowaną ofertę, ale i niebanalny, prosty w użyciu kalkulator poznający sprawdzić wszystkie potrzebne informacje na temat oferty i kosztów. Firma ta stawia na transparentność i szybkość – co w branży transportowej ma przecież niebagatelne znaczenie.

Dane kontaktowe dla klientów

Dla nowych klientów:

Dla obecnych klientów:

Dla kontrahentów:

Informacje na temat spółki

Transcash logo

Transcash.eu

S.A.

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
020277393
Numer NIP:
8971714717
Numer KRS:
0000626049
Data rejestracji KRS:
 1 lipca 2016
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:00-16:00

Adres firmy

ul. Chabrowa 4, 52-200 Wysoka

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 9 czerwca 2020 roku.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły