Billecta (dawniej Credstep faktoring) – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Ocena użytkowników
3.1
Zobacz opinie użytkowników

Siedziba firmy

Adres:

Billecta Finance sp. z o.o.

Świętojańska str. 23/10

81-372 Gdynia

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000708198
NIP: PL6793160930
REGON: 368932490
Kwota5 000 - 300 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka5 000 - 300 000 zł
Faktoring odwrotnyTak
Czas wypłaty1 godzina
Limit finansowaniado 1 mln zł
Opłaty i prowizje0,04%
Wiek firmy6 miesięcy
Cichy faktoringNie
Okres spłaty1 miesiąc
Prowizja0,04%
Wartość faktury100 %

Przedsiębiorcy mogą wybierać nie tylko między klasycznymi kredytami, ale i bardziej kompleksowym finansowaniem bieżącej działalności, czyli faktoringiem. Jedną z ciekawszych propozycji z tego grona jest faktoring od gdyńskiego Billecta, który oferuje konkurencyjne metody zachowania wzorowej płynności finansowej w firmie. Czy niedawna zmiana nazwy z Credstep to coś więcej niż tylko rebranding?

Wbrew pozorom, usługi finansowania działalności firmy nie kończą się na dedykowanych kredytach i pożyczkach. Koncentrując się na kwestii płynności finansowej, na ciekawą alternatywę wyrosła usługa finansowania faktur. Dla prawidłowego działania przedsiębiorstwa istotne jest terminowe regulowanie zobowiązań, a także i terminowe otrzymywanie wpływów z faktur. I tutaj pojawia się polska firma Billecta, oferując swoje kompleksowe usługi. Przyglądamy się dzisiaj jej ofercie i sprawdzamy, co ma do zaproponowania przedsiębiorcom.

Billecta faktoring – podstawowe informacje

Billecta to pachnący jeszcze świeżością brand, który pojawił się na polskim rynku usług finansów firmowych niedawno – bo dopiero w 2021 roku. Niech to jednak nie będzie znakiem, że mamy do czynienia z zupełnym rynkowym „świeżakiem”. Przeciwnie, to tylko nowe imię dla doświadczonych partnerów, którzy od lat proponują sprawdzone usługi dla przedsiębiorców.

Billecta, a do niedawna Credstep, to marka polskiej spółki Billecta Poland Sp. z o.o. z Gdyni. Należy ona do szwedzkiej grupy kapitałowej Savelend Credit Group AB, która znając potencjał polskiego rynku, wkroczyła na niego na przełomie 2017 i 2018 roku.

Billecta koncentruje się na świadczeniu kompleksowych usług faktoringowych, oferując polskim przedsiębiorcom możliwość szybkiego przesłania faktury do wyceny online i złożenia wniosku o wsparcie bez konieczności wychodzenia z domu. Jak przeczytać możemy w zakładce „o nas”, wraz ze zmianą nazwy Billecta znacznie poszerzyła swoją grupę docelowych klientów. Firma koncentruje się na przedsiębiorcach już nie tylko działających na kontraktach B2B. Z jej usług skorzystają także:

 • Mikrofirmy.
 • Jednoosobowe działalności gospodarcze.
 • Freelancerzy.

Sprawdź podobne firmy:

Opinie o Billecta

Usługi faktoringowe w ostatnich latach na dobre zagościły w internecie. Wyraża się to dużą popularnością poszukiwania informacji na temat danej oferty. Znaczenie tutaj mają nie tylko informacje na temat jej działalności, ale i choćby odczucia dotychczasowych klientów na temat tego, jakiej jakości usługę otrzymali.

Sprawdzając opinie na temat Billecta, spotkać się można z wyjątkowo pozytywnymi recenzjami. Klienci chwalą tę firmę za stosunkowo prosty i szybki proces składania wniosku o finansowanie, a także niewielką liczbę wymaganych informacji do przesłania. Nie bez znaczenia dla wielu przedsiębiorców będzie zapewne fakt, że po złożeniu wniosku, na otrzymanie środków wprost na konto bankowe firmy można liczyć jeszcze tego samego dnia – do kilku godzin od dopełnienia formalności.

Billecta kalkulator kosztów
billecta.pl/

Faktoring Billecta – na czym polegają te usługi?

Usługi, w jakich specjalizuje się Billecta, to klasyczny przykład faktoringu dla firm. To szczególnie dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw z branż, w których płynność finansowa naszego biznesu bezpośrednio zależy od innych poddostawców.

Faktoring to wygodne rozwiązanie gwarantujące szybką wypłatę środków na konto firmy, które pozwolą załatać ewentualne dziury w firmowych finansach wynikające np. z nieterminowo regulujących zobowiązania kontrahentów. Taka forma finansowania może też pozwolić nam uniknąć widma popadnięcia w zaległości finansowe.

W zależności od oczekiwań, faktoring może przyjąć różne formy – o całej procedurze nasz partner biznesowy może wiedzieć i być stroną transakcji, a wszystko to może odbywać się też bez jego wiedzy. Faktoring to dobry sposób na umocnienie wiarygodności naszego biznesu – kształtujemy swoją markę jako godną zaufania i dopełniającą zobowiązań – niezależnie od tego, czy sprzyjają temu okoliczności.

Jak skorzystać z usług opisywanej firmy faktoringowej?

Proces korzystania z funkcjonalności oferowanych przez Billecta jest wyjątkowo prosty, pozbawiony rozwlekłych formalności, dostępny w pełni online i oparty jest na niżej scharakteryzowanym schemacie.

Skorzystaj z usług Billecta
 1. Wejdź na stronę internetową billecta.pl i wybierz rodzaj faktoringu, z jakiego chcesz skorzystać, tzn.: sprzedażowy lub zakupowy.
 2. Następnie, poświęcając uwagę formularzowi znajdującemu się na stronie głównej, podaj kluczowe parametry faktury do sfinansowania. Należy podać wartość brutto faktury, termin płatności zgodnie z fakturą, a następnie wskazać rodzaj jawności cesji oraz to, czy oczekujemy faktoringu z regresem czy bez niego.
 3. Po wybraniu pomarańczowego przycisku „kontynuuj wycenę” przekazujemy nasz wniosek do weryfikacji, która – jak deklaruje firma – zostanie dokonana najszybciej jak to możliwe.
 4. Otrzymujemy odpowiedź od Billecta, w której firma przedstawia nam propozycję oferty. Warto tutaj dodać, że im bardziej rzetelnie poinformujemy o kontrahencie oraz fakturze, tym większe szanse będziemy mieli na atrakcyjną ofertę finansowania.
 5. Jeżeli klient przystaje na warunki zaoferowane przez Billecta, pozostaje już tylko zawarcie umowy online między faktorem a przedsiębiorcą. Nie są potrzebne do spełnienia żadne inne formalności! Podpis elektroniczny potwierdzany jest przy pomocy bezpiecznej usługi Autenti.
 6. Po zawarciu umowy Billecta zleca przelew ze wsparciem finansowym na nasz firmowy rachunek.
 7. Gotowe!

Jakie bazy weryfikuje Billecta?

Warto pamiętać, że wnioskując o otrzymanie wsparcia finansowego w formie limitu faktoringowego, niezbędnym etapem jest dokonanie weryfikacji sytuacji finansowej i zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Do czynienia mamy w końcu z formą pożyczki, która wiąże się z naturalnym ryzykiem.

W zakładce na stronie głównej, w której Billecta przedstawia informacje na swój temat, sprawdzić możemy pełną listę rejestrów oceniających zdolność, w których dane o naszej firmie zostaną poddane weryfikacji.

 • BIK – Biuro Informacji Kredytowej.
 • BIG InfoMonitor.
 • KBIG – Krajowe Biuro Informacji Kredytowej.
 • KRD – Krajowy Rejestr Długów.
 • CRIF.

Billecta faktoring – limit faktoringowy

Aby zapoznać się z dostępnymi parametrami faktoringu możliwego do uzyskania za pośrednictwem firmy Billecta, wystarczy zajrzeć do zakładki pytania i odpowiedzi, czyli FAQ. Możemy tam sprawdzić, na jakich warunkach Billecta współpracuje ze swoimi klientami i jaki jest model tego pożądanego.

Minimalna kwota na fakturze może wynieść nie mniej niż 1500 złotych brutto. Jeżeli z kolei mowa o maksymalnej dostępnej wartości, to nie może ona przekroczyć pułapu 300 tysięcy złotych brutto.

Warto pamiętać, że Billecta umożliwia też uzyskanie finansowania w walucie euro, a także w dolarach, funtach oraz koronach szwedzkich i czeskich!

To nie wszystko. Wnioskujący o faktoring w Billecta, musi pamiętać o spełnieniu jeszcze kilku warunków dotyczących faktury.

 • Faktura musi być udokumentowana i wolna od wad formalnych.
 • Niezbędne jest odroczenie płatności na okres od 7 do 30 dni.
 • Musi też stwierdzać bezsporną, uznaną przez odbiorcę faktury należność.
 • Żadna faktura nie może być też przeterminowana.

Czy Billecta oferuje faktoring cichy i odwrotny?

 • Faktoring cichy.
  Za pomocą Billecta skorzystać możemy z usług tzw. cichego faktoringu, który umożliwia opłacenie faktury w ramach dyskrecji jedynie przy wiedzy przedsiębiorcy i faktora. Kontrahent terminowo otrzymuje środki, zyskując do nas zaufanie, a środki trafiają błyskawicznie na konto.
 • Faktoring odwrotny.
  Billecta umożliwia też skorzystanie z alternatywnej odmiany faktoringu w postaci tzw. faktoringu bez zobowiązań. W ten sposób przedsiębiorca może otrzymać środki w ciągu 1 dnia roboczego, a kontrahent zostaje zawiadomiony o zmianie wierzyciela. Od tego momentu, przedsiębiorca nie ponosi już odpowiedzialności za spłatę zobowiązań przez kontrahenta – to Billecta staje się stroną w transakcji.

Faktoring w Billecta – przykładowe parametry limitu i opłaty

Aby sprawdzić, ile to kosztuje i jak wyglądają opłaty za korzystanie z usług Billecta, wystarczy zapoznać się z plikiem „tabela opłat i prowizji” dostępnym na stronie głównej faktora.

 • Opłata za przyśpieszony przelew wypłaty środków za nabytą wierzytelność – 5 zł.
 • Opłata za jednokrotną realizację usługi „Sprawdź swojego kontrahenta” – 70 zł.
 • Opłata za przygotowanie pisemnego porozumienia restrukturyzacyjnego – 200-1000 zł.
 • Opłata za pojedynczy monit – 60 zł.

Co w przypadku pozostałych opłat? Tutaj Billecta zaznacza jasno swoją politykę działania, określając ją w jednej z zakładek w sekcji FAQ.

Nasze wynagrodzenie umowne za zrealizowaną usługę faktoringu sprowadza się do prowizji od sfinansowanej faktury. Wysokość prowizji zależy od rodzaju usługi faktoringowej, jaką wybierzesz z opcji dostępnych w aktualnej ofercie Billecta, wartości faktury i terminu jej płatności.

Prowizja ta ma formę dyskonta, o jakie zmniejszona zostanie nominalna wartość Twojej faktury brutto, podlegająca wypłacie na Twoją rzecz. Usługa faktoringowa podlega podatkowi od towarów i usług, więc prowizja z naszego cennika uwzględnia kwotę podatku VAT. Prowizja będzie dla Ciebie kosztem uzyskania przychodu.1

Billecta faktoring – czym się wyróżnia?

Billecta to nowoczesna firma faktoringowa, która dzięki podleganiu dużej i międzynarodowej grupie kapitałowej bez wątpienia wie, jak wyróżnić się na tle wyjątkowo licznej i groźnej konkurencji. Sprawdźmy, pod względem jakich aspektów Billecta szczególnie przykuwa uwagę.

 • Billecta realizuje przelewy w ramach systemu Dotpay, a także przeprowadza weryfikację tożsamości klienta za pomocą szybkiej i bezpiecznej usługi Kontomatik lub Autenti.
 • Korzystając z usług Billecta, klient ma do dyspozycji uzyskanie wsparcia finansowego na faktury nie tylko w polskich złotówkach, ale i euro, funtach, dolarach amerykańskich oraz koronach szwedzkich i czeskich.
 • Billecta należy do takich organizacji, jak Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami, Izba Gospodarki Elektronicznej czy Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza.
 • Billecta oferuje też usługi windykacyjne w ramach stowarzyszonego partnera Euleo, które dostępne są na preferencyjnych warunkach za pomocą kodu rabatowego dostępnego na stronie głównej faktora.
Billecta zalety
billecta.pl/

Billecta – nasza opinia

Przedstawiona dziś firma faktoringowa skonstruowała ciekawą ofertę, przedstawiając konkurencyjne i godne uwagi warunki finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa. Docenić warto nie tylko stosunkowo prostą i czytelną stronę internetową, która pozwala szybko pozyskać wszystkie istotne informacje na temat świadczonych usług, ale i elastyczne warunki.

Billecta przewiduje nie tylko możliwość skorzystania z różnych form faktoringu, ale i umożliwia uzyskanie finansowania w różnych walutach. Biorąc pod uwagę globalne realia dzisiejszych biznesów, możliwość pozyskania środków nie tylko w złotówkach, ale i koronach szwedzkich, dolarach amerykańskich, funtach lub euro to istotne udogodnienie. Wbrew pozorom, wcale nie jest to czymś oczywistym u konkurencji.

Billecta po rebrandingu nie tylko zachowała to, co wzbudzało pozytywne opinie jeszcze w czasach firmy Credstep, ale i urozmaiciła swoje usługi o kolejne wartościowe elementy. Mowa tutaj nie tylko o poszerzeniu swojego docelowego grona klientów o małe firmy i freelancerów, ale i zwiększenie maksymalnej dopuszczalnej kwoty na fakturze oraz zwiększenie portfela obsługiwanych walut.

Dane kontaktowe dla klientów

Telefon:

 • +48 500 300 336

Mail:

 • info@billecta.pl

Informacje na temat spółki

 Billecta Poland Sp. z o.o.

Rodzaj:
Firma faktoringowa
Numer REGON:
368932490
Numer NIP:
6793160930
Numer KRS:
0000708198
Data rejestracji KRS:
 7 grudnia 2017
Godziny pracy:

Poniedziałek-piątek; 8:30-16:30

Adres firmy

ul. Świętojańska 23 / 10, 81-372 Gdynia

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie tej firmy faktoringowej oraz jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie aktualizowania tego tekstu, tzn. 12 lipca 2021 roku.

Źródła:

1. billecta.pl/faq/

Opinie o Billecta Finance sp. z o.o. (2)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • E
  E
  Elzebita
  25.06.2022, 07:54

  To ci sami co id Finance. Uwaga na dane osobowe.

 • W
  W
  Wojtek
  16.03.2021, 11:17

  Dobry kontakt z firmą, szybkie procesowanie zgłoszenia. Mogę polecić.

Podobne artykuły
Sprawdź ofertę!