Karta Revolut opinie – jak działa?

Karta Revolut opinie – jak działa?

Revolut to aplikacja, która m.in. umożliwia wymianę walut i kryptowalut w kilka sekund, bezprowizyjne płatności w trakcie podróży oraz pełne bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych. Nic dziwnego, że szybko zaskarbiła sobie przychylność polskich użytkowników. Od początku istnienia firmy w Polsce – czyli od marca 2018 roku, Revolut przyciągnął ponad 340 tys. polskich konsumentów! Jak działa karta Revolut? Jakie są opinie na jej temat? Jak z jej pomocą dokonać wypłaty z bankomatu i ile kosztuje? Przybliżamy zalety i wady tego rewolucyjnego narzędzia.

Karta Revolut – co to jest?

Wyrafinowana aplikacja, która została stworzona w oparciu o niesamowitą technologię – tak brytyjski fintech Revolut kierowany przez Nikolaja Storonskiego skomentowała CNBC – największa na świecie sieć telewizyjnych kanałów informacyjnych o tematyce finansowej. To nie jedyna pochlebna opinia na jego temat. Jeden z największych dzienników brytyjskich, “The Times”, uważa, że karta aplikacji Revolut regularnie pozwala uzyskiwać najlepsze kursy wymiany walut, najniższe opłaty, bez żadnego naliczania odsetek1. Nie ma w tym krzty przesady, bo pomimo że firma funkcjonuje od 2015 roku to jej szczyt kariery rozpoczął się dwa lata później i trwa po dziś dzień.

W czym tkwi sekret Revolut? Może w tym, że oferuje wszystko to, co przeciętny użytkownik może oczekiwać od banku. Co dokładnie?

Czytaj także: Karta prepaid – jak działa karta przedpłacona? Czym jest i gdzie ją kupić?

Revolut – rewolucyjne przedsięwzięcie w praktyce

Aplikacja, jak i sama karta Revolut proponuje wiele możliwości, m.in.:

 • otwieranie konta w banku online,
 • ustalanie miesięcznego budżetu na wydatki,
 • oszczędzanie – zaokrąglanie wydanej sumy do pełnej kwoty, z czego różnica odkładana jest na inne cele,
 • bieżące powiadomienia o wydatkach, jeszcze przed zakończeniem drukowania paragonu,
 • płatności bezgotówkowe na całym świecie, w ponad 150 walutach po międzybankowym kursie wymiany,
 • darmową wypłatę pieniędzy z bankomatu w trakcie podróży do 800 zł miesięcznie. Transakcje powyżej 800 zł obarczone są 2 proc. prowizją,
 • możliwość kupna ubezpieczenia – np. zagranicznego ubezpieczenia medycznego czy ubezpieczenia telefonu komórkowego,
 • przelewy międzynarodowe w 29 walutach po międzybankowym kurcie wymiany,
 • opcja płatności cyklicznych – niezależnie, czy płacisz za czynsz, prąd, internet czy gaz możesz skonfigurować stałe płatności miesięczne,
 • przelewy przychodzące i wychodzące w kilka sekund – równie dobrze można dołączyć do nich notatki, GIF-y oraz obrazki, przez co wiadomości wydają się bardziej interesujące,
 • szybką wymianę kryptowalut na Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP oraz Ethereum,
 • śledzenie kursów oraz aktualnych stawek kryptowalut.

Oprócz tego, fintech zadbał o maksymalne bezpieczeństwo osób posługujących się kartą Revolut na co dzień.

 • jeśli zgubisz kartę lub zostanie ona skradziona, możesz zablokować/odblokować ją w aplikacji
 • zdalne zarządzanie kartą – możesz włączać/wyłączać płatności zbliżeniowe, płatności online, z pomocą paska magnetycznego czy wypłaty z bankomatu,
 • zabezpieczenie karty na podstawie geolokalizacji – jeśli karta używana jest w innym miejscu niż obecnie znajduje się jej właściciel, to Revolut automatycznie blokuje wszelkie płatności.

                                                                                              Źródło: Revolut.pl

Ja działa karta Revolut?

Karta Revolut funkcjonuje na takich samych zasadach jak inne karty płatnicze. Płacisz nią zbliżeniowo, ale też możesz włożyć do terminala. Żeby ją wyrobić, na początku konieczne jest założenie konta na platformie oraz pobranie aplikacji, która dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami:

 • Android – z wyświetlaczem o minimalnej przekątnej 3,5 cala,
 • iOS (iPhone’ach i iPadach),
 • WatchOS (czyli Apple Watch).

Obecnie tablety z systemem Android nie są obsługiwane.

Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Z kolei, aby założyć konto użytkownik musi mieć ukończone przynajmniej 18 lat. Musi także mieć prawo do stałego pobytu w kraju, w którym dostępna jest usługa Revolut. Są to wszystkie państwa należące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a także Szwajcaria i Australia.

Założenie konta wiąże się z pobraniem aplikacji, w której użytkownik podaje swoje dane osobowe, dodając też kartę debetową lub kredytową. Za pierwszym razem konieczne jest przesłanie przelewu, w wysokości 20 zł. Kwota ta, po prawidłowej weryfikacji, będzie widoczna na koncie użytkownika. Na samym końcu trzeba wejść w zakładkę: “Karty” wybrać opcję: “Podłącz istniejącą kartę Revolut”. Następnie wpisać 16-cyfrowy numer karty bądź zeskanuować go przy pomocy funkcji “Aparat”.

Karta fizyczna a wirtualna – co wybrać?

Revolut oferuje swoim użytkownikom klasyczną, plastikową, kartę płatniczą. Opłata za nią w dużej mierze zależy od wyboru sposobu dostawy. Szacunkowy czas oczekiwania na dostawę wynosi do 9 dni roboczych. Z kolei ekspresowa dostawa do Kanady, Australii czy Wielkiej Brytanii zajmuje nawet 3 dni robocze – a do pozostałych krajów, 4 dni robocze.

Czy mogę wybrać typ karty – Visa lub Mastercard?

Niestety nie. Typ karty zostaje przypisany użytkownikowi automatycznie na podstawie lokalizacji. Jednak zarówno Visa, jak i Mastercard używane są w płatnościach praktycznie w każdym kraju na świecie.

Karty płatnicze Revoluta z polskimi numerami BIN dostępne są już w usłudze Apple Pay. Źródło: Revolutapp/Twitter

Oprócz typowej karty płatniczej, Revolut oferuje też kartę wirtualnej, która służy do jednorazowych transakcji internetowych. Opcja dostępna jest jedynie dla posiadaczy konta Revolut Premium, którzy mogą ją zamówić w taki sam sposób, jak klasyczną kartę plastikową.

Jak aktywować kartę Revolut?

W tym celu niezbędna jest weryfikacja tożsamości. W pierwszej kolejności Revolut poprosi nowego użytkownika o udostępnienie dokumentu ze zdjęciem tożsamości i zrobienie selfie. Czasem też może wymagać dowodu zamieszkania.

Karta wirtualna do transakcji online jest aktywna od razu po pozytywnej weryfikacji tożsamości. Z kolei karta fizyczna – dla lepszego bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych, aktywowana jest dopiero po dokonaniu pierwszej transakcji z pomocą chipa i PIN-u w sklepie. Ustawienia te możesz włączyć też ręcznie, korzystając z sekcji: “Bezpieczeństwo” w zakładce “Karty”.

Jak doładować konto Revolut za pomocą karty?

W tym celu wejdź w zakładkę: “Zasilenie”, wpisz dane karty (jej 16-cyfrowy numer, datę ważności, kod bezpieczeństwa – CVV/CVC) i kod pocztowy. Jeśli ten ostatni jest błędny to zasilenie nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa i zwrot pieniędzy na konto bankowe nastąpi w ciągu 5 dni roboczych. Gdy zasilenie przeszło weryfikację – środki natychmiast pojawią się na koncie!

Doładowanie pieniędzy z pomocą karty debetowej wydanej w Twoim kraju jest darmowe. Z kolei, gdy uzupełnisz środki kartą kredytową lub debetową wydaną w innym kraju to Revolut może obciążyć użytkownika niewielką opłatą.

Czy rodzina i przyjaciele mogą dokonywać przelewów na konto Revolut?

Jak najbardziej. Możesz otrzymywać przelewy międzybankowe nie tylko od najbliższych osób, ale i od pracodawcy – w dowolnej walucie obsługiwanej przez Revolut. Są to: PLN, GBP, USD, EUR, CHF, DKK, N TRY, ILS, AUD, HUF, CAD, JPY, NZD, HKD, SGD.

Jakie karty i waluty obsługuje Revolut?

Zasada jest prosta. Doładowanie konta dodatkowymi środkami można dokonać z karty w: PLN, GBP, USD, EUR, RON, SEK, ZAR, AUD, CAD, CZK, CHF, DKK, JPY, NOK, HKD. Z tą uwagą, że pieniądze należy dodać tylko w takiej walucie, w jakiej prowadzone jest konto bankowe!

                                                                                                                          Źródło: Revolut.pl

Przykład.

Jeśli posiadasz konto w Niemczech upewnij się, że dodajesz gotówkę w EUR. Jeśli tego nie zrobisz to bank może przeliczyć pieniądze i pobrać prowizję za wymianę. Bardzo często wpłaty dokonywane kartami kredytowymi uznawane są również za zwykłe transakcje kartowe, a nie zaliczki gotówkowe.

Obecnie – Revolut obsługuje karty Mastercard, Visa oraz Maestro.

Automatyczne dodawanie pieniędzy – na zagraniczny wyjazd

Ciekawym rozwiązaniem w aplikacji Revolut jest aktywacja automatycznego zasilania środkami – co jest pomocne w przypadku częstych podróży zagranicznych. Aby uruchomić opcję, wybierz kartę: “Ustaw automatyczne zasilanie”. Co istotne – dla każdej waluty obowiązuje dzienny limit automatycznego zasilania. Ponadto z funkcji można korzystać dopiero po rutynowej kontroli profilu ryzyka. Dlatego początkowo nie jest ona dostępna dla nowych użytkowników.

Problemy z kartą Revolut – co robić?

Jak wiadomo, w finansach często dochodzi do wielu niespodziewanych sytuacji. I pomimo tego, że Revolut błyskawicznie dokonuje wszelkich płatności, przeliczeń i transakcji wielowalutowych – to czasem może dojść do drobnych usterek. Oto najczęstsze z nich:

Odrzucona płatność

Może wystąpić z wielu powodów: gdy masz niewystarczająco dużo środków na koncie, wpisałeś nieprawidłowo CVV/CVC, karta straciła ważność karty, wyłączyłeś określone funkcje bezpieczeństwa lub przekroczyłeś miesięczny limit wydatków.

Podwójna płatność za transakcję

Jeśli zostałeś obciążony za tę samą transakcję więcej niż jeden raz, powinieneś zwrócić się do sprzedawcy o zwrot nadwyżki płatności. Niektóre restauracje czy kawiarnie na wstępie autoryzują płatność, a dopiero później pobierają środki, przez co może dojść do podwójnego przeliczenia. W takim przypadku zwrot środków może potrwać do 15 dni.

Dodatkowe koszty za płatność kartą

Płatności zbliżeniowe i online są całkowicie bezpłatne w aplikacji Revolut. Jednak w przypadku niektórych usług stosuje się tzw. limit właściwego użytkowania. Co oznacza, że transakcja wymiany waluty jest darmowa, ale do 20 tys. zł miesięcznie. Dlatego kolejne płatności obarczone są prowizją, w wysokości 0,5 proc.

Limit bezpłatnych transakcji możesz sprawdzić w sekcji “Profil”.

Brak aktualizacji salda po wykonaniu przelewu

Samo wykonanie przelewu na konto Revolut nie spowoduje aktualizacji konta, póki płatność faktycznie nie dotrze na rachunek. Dlatego, jeśli doładowanie nastąpiło w PLN, GBP lub EUR z banku mającego siedzibę w Wielkiej Brytanii, na terenie obszaru płatności euro (SEPA) bądź w Polsce – to przelew powinien dotrzeć w ciągu 3 godzin, ewentualnie do 2 dni roboczych. W innych przypadkach przelewy realizowane są do 5 dni roboczych.

Nieprawidłowy kurs wymiany płatności kartą

Revolut zapewnia międzybankowy kurs wymiany. W trakcie weekendów, w zależności od wysokości konkretnej waluty może zastosować marżę, od 0,5 proc. do 2 proc, która doliczana jest do wymienianej kwoty.

Ponadto aplikacja pobiera stałą marżę – 1,5 proc. w przypadku każdej płatności kartą finansowanej z rachunku kryptowalut. Jest to niezależne od dnia tygodnia.

Wypłaty z bankomatów – na co zwrócić uwagę?

Karta Revolut pozwala nie tylko na płatności bezgotówkowe i zbliżeniowe. Można nią też bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie – nawet do 200 EUR i 200 GBP. Faktycznie nie jest to zbyt zawrotna suma szczególnie, gdy spędzamy urlop za granicą. Jednak przy niewielkich wydatkach bardzo często okazuje się zbawienna. Zwłaszcza, że konto aplikacji można doładowywać z pomocą karty płatniczej całkowicie bezpłatnie.

                                                                                                                          Źródło: Revolut.pl

Przy wypłatach powyżej wspomnianej kwoty, Revolut pobiera 2 proc. opłatę. Warto przy tym pamiętać, że niektórzy operatorzy bankomatów nakładają własne koszty. Podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu, klienci często proszeni są o wybranie konta: “kredytowego”, “rozliczeniowego” bądź “oszczędnościowego”. UWAGA: zawsze wybieraj konto “rozliczeniowe” lub “oszczędnościowe”!

Dokonując transakcji terminalem lub bankomatem zawsze decyduj się na funkcję “bez przeliczenia” i opcję obciążenia w walucie lokalnej kraju, w którym się znajdujesz!

W przeciwnym razie – właściciele bankomatów po “przeliczeniu” gotówki mogą zastosować własny kurs wymiany, znacznie droższy niż kurs międzybankowy.

Karty Revolut niedługo dla najmłodszych!

Nowoczesne płatności i przelewy oferowane przez Revolut skierowane są już nie tylko na potrzeby dorosłych konsumentów. Brytyjski fintech zapowiada, że w najbliższym czasie pojawi się produkt finansowy skierowany wyłącznie do dzieci. Na czym polegać będzie nowe rozwiązanie? Otóż dla najmłodszych zostaną stworzone dziecięce konta podpięte pod konta rodziców korzystających z Revoluta.

Zalety i wady karty Revolut

Poniżej wybraliśmy najważniejsze – naszym zdaniem zalety i wady korzystania z karty Revolut.

Karta Revolut to zdecydowania nowa jakość i powiew świeżości na rynku finansowym. Tak więc jest zdecydowanie opłacalnym rozwiązaniem dla osób często wybierających się za granicę czy robiących zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Niemniej jednak – limity wartości transakcji płatniczych oraz daleko idące względy bezpieczeństwa sprawiają, że również należy się liczyć z dodatkowymi kosztami. Jak na razie, z karty można korzystać w krajach EOG oraz na niektórych terytoriach zależnych. Zatem osoby, które przebywają w USA czy nawet w Rosji nie mogą, póki co, korzystać z jej zalet.

1. https://www.revolut.com/pl-PL/o-revolut

Komentarze (2)
Sortuj wg
Dodaj komentarz

 • Komentarz od Ola
  Ola
  29.02.2020, 08:52

  Prosze sie nie kompromitowac, Revolut prowadzi przestepcza dzialalnosc, jest kwestia miesiecy, a moze tygodni kiedy to cos padnie, na Wegrzech nie dziala, ciekawe dlaczego?

  • Komentarz od Dawid
   Dawid
   02.04.2020, 17:45

   No ciekawe bardzo. Revolut ma europejską licencję bankową i podlega takiej samej weryfikacji przez nadzory jak normalny bank.

Podobne artykuły
Vindix
03.04.2020
Vindix wzywa do zapłaty długu? Zobacz, jak się bronić!
Vindix – co to jest? Vindix jako firma windykacyjna skupia się przede wszystkim na zakupach portfeli wierzytelności na własny rachunek. Dlatego też, jak możemy przeczytać na stronie firmowej Vindix, spółka oferuje kompleksowe usługi windykacyjne na każdym etapie prowadzenia postępowania. Do usług znajdujących się w portfolio Vindix zalicza się także budowa strategii windykacyjnej, wycena wierzytelności oraz […]
02.04.2020
BEST – czym się zajmuje i jak traktuje dłużników?
BEST – co to za firma? BEST S.A. to jeden z największych podmiotów windykacyjnych, działających na polskim rynku. Firma założona została w 1994 roku i początkowo funkcjonowała pod nazwą BEST Przedsiębiorstwo Handlowe S.A. Zajmowała się wówczas sprzedażą ratalną i doradztwem w zakresie pośrednictwa kredytowego. W 2002 roku firma BEST przeszła zmiany reorganizacyjne, których pokłosiem było […]
Ranking chwilówek
02.04.2020
Ranking chwilówek – kwiecień 2020. Najlepsze pożyczki online
Pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów jako wygodne i szybko dostępne źródło wsparcia finansowego. Poszukując najlepszej oferty, warto skorzystać z zestawień gromadzących tylko te, które zasługują na zaufanie konsumenta. Przedstawiamy nasz najnowszy ranking chwilówek, który pozwoli szybko znaleźć bezpieczne pożyczki. Ranking chwilówek – kwiecień 2020 Chwilówki online cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów na przestrzeni […]
02.04.2020
Arvato do mnie wydzwania. Co robić?
Arvato – co to za firma? Arvato Financial Solutions to międzynarodowa firma windykacyjna świadcząca m.in. takie usługi jak monitoring płatności, windykacja należności, skup wierzytelności czy globalna platforma windykacyjna. Polski oddział firmy mieści się w Poznaniu. Arvato Polska obsługuje m.in. klientów z sektora finansowego, w tym tak znanych pożyczkodawców jak Hapipożyczki, MoneyMan czy Vivus. Podmiot ten […]
Ranking pożyczek ratalnych: luty 2020. Najlepsze pożyczki na raty
02.04.2020
Ranking pożyczek ratalnych: kwiecień 2020. Najlepsze pożyczki na raty
Legitymując się dowodem osobistym i spełniając niewygórowane kryteria, można otrzymać pozabankowe pożyczki na raty. Są to pożyczki długoterminowe, gdyż suma do spłaty zostaje rozłożona na dłuższy czas. To atrakcyjna alternatywa dla kredytów bankowych. Brak wystarczającej gotówki na większe wydatki to nie koniec świata. Jak widać, pozabankowe pożyczki ratalne na kwiecień nie kosztują tak wiele, jak przed […]
pozyczki prywatne
01.04.2020
Pożyczki prywatne – czy pożyczka prywatna jest bezpieczna? Opinie
Poza kredytami udzielanymi przez banki oraz pożyczkami, w których specjalizują się profesjonalne firmy pozabankowe, leży mroczne królestwo pożyczek prywatnych. Czym charakteryzuje się ten typ finansowania? I najważniejsze – czy pożyczki prywatne są bezpieczne? Przemierzając miasto, możemy natknąć się na karteczki z napisem „prywatne pożyczki od ręki” na tablicach ogłoszeń. Otwierając lokalną gazetę, często ujrzymy dużą […]