ByCard – opinie klientów i recenzja

Złóż wniosek

Szczegóły pożyczki

Przykład reprezentatywny

Złóż wniosek
Szczegóły pożyczki
Kwota
100 - 10 000 zł
Okres spłaty
1 - 30 dni
RRSO
191,48 %
Oprocentowanie
0 %
Maks. kolejna pożyczka
100-10000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
100 - 10 000 zł
Prowizja
16%
Pierwsza pożyczka gratis
Tak
Operator-karty
Master Card
Czas wypłaty
15 minut
Metoda wypłaty
Dostępny e-portfel (dostępny G-Pay i Apple Pay)
Promocja
Tak
? pierwsze 30 dni bezpłatnie
Okres obowiązywania
360 dni
? Umowa na 360 dni
Koszt karty
0 zł
? 0 zł za wydanie i obsługę karty. 0 zł za wcześniejsze zakończenie umowy. 0 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu. 0 zł za płatności internetowe (Google Pay, Apple Pay) i przelewy Darmowe płatności zbliżeniowe.
Treść promocji
pierwsze 30 dni bezpłatnie
? Niezależnie od wysokości przyznanego limitu, nowy klient ma darmowy pierwszy okres rozliczeniowy
Bezpłatna karta
Tak
? Pierwsze 30 dni za 0zł
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Reprezentatywny przykład dla limitu kredytowego w karcie kredytowej oferowanego przez pożyczkodawcę, na rzecz którego Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej kwoty limitu kredytowego 1.000,00 zł: RRSO wynosi 191,48% (obliczone na dzień 14.09.2023); całkowita kwota limitu: 1.000,00 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 0%; całkowity koszt: 1.012,58 zł, w tym: Prowizja 1.012,58 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 360 dni; całkowita kwota do spłaty: 2.012,58 zł

Nasza ocena:

4.0/5

Ocena klientów:

3.6/5

Siedziba firmy

Fincard Sp. z o.o.
Grzybowska 87
00-844 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

KRS: 0000803716
NIP: 5272905634
REGON: 384357760

Karty kredytowe nie muszą być oferowane wyłącznie przez tradycyjne banki. Klienci mają do dyspozycji także szeroki wybór ofert pozabankowych, które przyciągają do siebie bardzo konkurencyjnymi warunkami. Przykładem jest karta kredytowa ByCard, którą warto poznać bliżej. Jakie opinie ma ten produkt, czy warto skorzystać z oferty ByCard? Odpowiedzi poniżej.

Czym jest karta ByCard?

Wirtualna karta kredytowa ByCard to nowatorskie rozwiązanie, za którym stoi polskie przedsiębiorstwo pozabankowe Fincard Sp. z o.o. z Warszawy oraz firma pożyczkowa NetCredit. Łączy ona cechy tradycyjnej karty kredytowej, którą znamy z ofert banków, z produktem, spełniającym potrzeby współczesnego konsumenta. Ten niekiedy musi uzupełnić swój budżetu dodatkowymi środkami, ale nie potrzebuje do tego posiadania fizycznego plastiku.

Wielu klientów, wnioskując w przeszłości o limit kredytowy, spotkało się z też z opłatami naliczanymi niezależnie od wykorzystania go w danym miesiącu. Także i tu ByCard ma alternatywną odpowiedź – prowizja pobierana jest tylko wtedy, gdy korzystamy ze środków. Dostęp do wirtualnej karty można łatwo połączyć ze smartfonem, co jest nawet wygodniejsze od trzymania „plastiku” w portfelu.

Co oferuje ByCard?

ByCard to nazwa wirtualnej karty kredytowej, która skierowana jest do osób prywatnych poszukujących łatwo dostępnego finansowania konsumpcyjnych wydatków. Wprowadzona do wirtualnego portfela za pomocą systemów Apple Pay lub Google Pay w naszym smartfonie, pozostaje zawsze pod ręką, ale tylko wtedy, kiedy tego potrzebujemy.

Składając wniosek i otrzymując pozytywną odpowiedź, ByCard doprowadza do uruchomienia limitu kredytowego, a następnie zapewnia wydanie i obsługę karty. Jako że nie otrzymujemy fizycznego plastiku, nie trzeba czekać na otrzymanie listu, przejrzenie instrukcji, aktywację i pozostałe czynności znane z usług bankowych. Wirtualna karta pozostaje do dyspozycji praktycznie od ręki!

Najważniejsze funkcjonalności karty kredytowej ByCard:

 • Płatności mobilne za pomocą karty dodanej do wirtualnego portfela w swoim smartfonie, a także płatności wirtualne w internecie poprzez wprowadzenie danych do karty przy transakcji.
 • Zdecydować można się też na wypłatę pieniędzy z bankomatu, korzystając z przyznanego limitu w formie gotówki.

bycard zalety
https://www.bycard.pl/

Ile kosztuje karta ByCard?

Przeglądając informacje zawarte na stronie internetowej ByCard, najpierw łatwo znajdziemy i poznamy listę wszystkich usług, które są w pełni darmowe. Jest to m.in.: wydanie i obsługa karty, wcześniejsze zakończenie umowy, wypłata pieniędzy z bankomatu, płatności internetowe oraz płatności zbliżeniowe podczas zakupów. Co więcej, za limit kredytowy nie płacimy wtedy, kiedy z niego nie korzystamy, co zapewnia większy komfort posiadania wirtualnej karty kredytowej.

Darmowych usług ByCard jest sporo, jednak podczas wnioskowania o kartę nie należy zapominać o opłatach. To, ile kosztuje karta kredytowa ByCard, zwiastuje już znajdujący się na stronie głównej usługi wskaźnik RRSO. Aby dokładnie poznać orientacyjne koszty za wykorzystanie limitu, należy zajrzeć do formularza informacyjnego, który przedstawia przykładową kalkulację opłat.

 • Kwota limitu kredytowego: 3000 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 4418,51 zł.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 341,91 %.
 • Całkowita kwota do spłaty: 7418,51 zł.

Uwaga! Dla nowych klientów, pierwsze 30 dni jest bezpłatne!

Jak spłacić pożyczkę od ByCard?

Podobnie jak w przypadku informacji o opłatach, także i wskazania dotyczące spłaty karty kredytowej ByCard dostępne są formularzu informacyjnym. Korzystający z kart kredytowych w bankach mogą wiedzieć, że spłata polega na uregulowaniu wykorzystanego limitu powiększonego o naliczone odsetki za dany okres.

Karty kredytowe pozabankowe działają w gruncie rzeczy bardzo podobnie, czego przykładem jest ByCard. Klient, który w danym miesiącu wykorzysta dowolną kwotę z przyznanego limitu, dokonuje spłaty w jego wysokości, doliczając do tego naliczone odsetki. Ich wysokość zawsze określana jest automatycznie i proporcjonalnie do kwoty. W tabeli opłat ByCard wskazuje łączną wysokość prowizji za uzyskany limit, ale w praktyce klient uiszcza ją w rozłożonym na miesiące terminie spłaty.

Warto pamiętać, że posiadanie karty kredytowej ByCard nie jest tożsame z posiadaniem np. pozabankowej pożyczki ratalnej. Nie posiadamy zobowiązania, którego harmonogram spłaty jest sztywny i zobowiązuje do regularnej, comiesięcznej spłaty. To klient decyduje, ile limitu chce wykorzystać oraz kiedy dokładnie potrzebne są mu środki. Dopiero po upływie okresu rozliczeniowego dokonywana jest spłata wraz z doliczonymi opłatami.

Warunki uzyskania karty ByCard

ByCard posiada dedykowaną stronę internetową pozwalającą poznać najważniejsze informacje na temat usługi wirtualnej karty kredytowej. Co ciekawe, aby sprawdzić warunki skorzystania z usługi, zostajemy przekierowani na zewnętrzną stronę partnera – do witryny NetCredit.

 • Kartę kredytową mogą otrzymać osoby, które mają polskie obywatelstwo, a także są w wieku od 20 do 70 lat.
 • Ponadto konieczne jest posiadanie konta w polskim banku, numeru telefonu komórkowego oraz aktywnego adres poczty e-mail.
 • Na wypłatę środków mogą liczyć te osoby, które otrzymują stałe miesięczne dochody oraz posiadają zdolność kredytową.

ByCard opinie klientów

W przypadku kart kredytowych w firmach pozabankowych, rozwiązania takie wciąż cieszą się relatywnie mniejszą popularnością niż klasyczne pożyczki. Pomimo tego, w internecie natrafimy na liczne opinie ze strony dotychczasowych klientów takich usług. Korzystający z karty ByCard zwracają przede wszystkim uwagę na czas, w jakim trafia ona do ich dyspozycji. Zamiast oczekiwania na list z fizyczną kartą i jej aktywację, limit zaczyna działać błyskawicznie. Posiadając kartę kredytową ByCard, pokrywać można zarówno regularne wydatki przekraczające budżet, jak i okazjonalne, niespodziewane koszty.

Internauci w swoich opiniach o ByCard często zwracają też uwagę na możliwość dodania karty do wirtualnego portfela w swoim smartfonie. Rozwiązanie to szybko upowszechniło się wśród Polaków i jest dziś standardem, z którego chętnie korzystają także posiadacze kart kredytowych.

Co do wad – niektórzy wskazują na wysokie koszty korzystania z ByCard.

Plusy i minusy pożyczki w ByCard

Pozabankowa karta kredytowa to rozwiązanie, które niesie ze sobą liczne korzyści, ale i może mieć swoje słabsze strony. Zbierzmy argumenty za i przeciw, które pozwolą zarysować pełen obraz jakości karty kredytowej ByCard.

Zalety karty kredytowej ByCard.

 • Limit kredytowy dostępny jest od ręki.
 • Karta umożliwia zarówno płatności za pomocą smartfona podczas zakupów w stacjonarnych sklepach, jak i zakupów wirtualnych w platformach typu e-commerce.
 • Szereg usług jest całkowicie darmowy, jak np. aktywacja karty czy płatności internetowe.
 • Operator karty umożliwił darmowe wypłaty gotówki w bankomatach,
 • Korzystający z karty kredytowej nie ponosi opłat za okresy, w których nie korzysta z limitu.

Wady karty kredytowej ByCard.

 • Brak fizycznego plastiku może być utrudnieniem dla osób, które nie posiadają smartfona obsługującego wirtualne karty.
 • Koszty posiadania karty kredytowej w dłuższej perspektywie zawsze okazują się dodatkowym obciążeniem dla budżetu.

Co warto wiedzieć o karcie ByCard

Karty kredytowe od instytucji pozabankowych to rozwiązanie, z którym spotykamy się coraz częściej. Niektóre osoby nie są jednak pewne, czego spodziewać się po takich usługach i jak one działają. Zebraliśmy w jednym miejscu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, tak aby poznać lepiej kartę kredytową ByCard.

Czym jest wirtualna karta kredytowa?
Korzystając z takiej odmiany karty kredytowej, klient nie posiada fizycznego plastiku. Zamiast tego, otrzymuje niezbędne dane do dodania karty do np. wirtualnego portfela lub informacje niezbędne do dokonania transakcji podczas internetowych zakupów.

Ile czeka się na kartę ByCard?
Wnioskując o wirtualną kartę kredytową, klient nie musi uzbrajać się w cierpliwość. Jako że nie otrzymujemy „fizycznego plastiku”, karta trafia do dyspozycji błyskawicznie po przyznaniu limitu. Środki uruchamiane są po sfinalizowaniu transakcji i podpisaniu umowy, co pozwala korzystać z nich już kilka minut później.

Jak wypłacić pieniądze z wirtualnej karty?
Pozabankowe karty kredytowe coraz częściej umożliwiają swoim klientom korzystanie z bankomatów. Nie inaczej jest z ByCard, który taką usługę zwalnia z dodatkowych opłat i nie obarcza limitami kwotowymi. Aby dokonać wypłaty gotówki w ramach przyznanego limitu, konieczne jest skorzystanie z bankomatu obsługującego transakcje bez karty. Podążając za instrukcjami na ekranie, wypłacić można środki nawet w 100% wartości przyznanego limitu.

Czy karta wirtualna jest bezpieczna?
Korzystający z pozabankowej karty kredytowej liczyć mogą na dochowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Zarówno sama karta, jak i środki, objęte są szyfrowaniem oraz rozbudowanymi zabezpieczeniami. Co więcej, do konta klienta logujemy się na ustalone przez siebie unikalne dane, do których dostęp ma tylko posiadacz.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (9 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie