Bank BPS – opinie i recenzja

Nasza ocena

4.0/5

Ocena klientów

3.6/5

Siedziba firmy

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
ul. Grzybowska 81
00-844 Warszawa

Dane firmy

KRS: 0000069229
NIP: 8960001959
REGON: 930603359

Świat bankowości może z pozoru sprawiać wrażenie, że oparty jest na stosunkowo prostych założeniach i instytucjach, które nie różnią między sobą. Nie brakuje jednak banków, które działają w zupełnie inny sposób niż najpopularniejsi i najwięksi giganci. Jednym z nich jest Bank BPS, będący spółdzielczą instytucją zrzeszającą kilkaset placówek. Przyglądamy się dzisiaj bliżej jego ofercie.

Największe i najbardziej medialne instytucje bankowe działające w Polsce, choć mogą przyjmować różne sposoby kształtowania oferty, to zazwyczaj banki komercyjne i zarazem banki uniwersalne. Oznacza to, że ich działalność obejmuje różne usługi kierowane do elastycznego grona odbiorców. Nie brakuje jednak i takich banków, które w swojej regularnej działalności przyjmują inny model – zrzeszeniowy i spółdzielczy, stawiając na ogólnopolską współpracę regionalnych placówek. Warto przyjrzeć się temu, co ma do zaoferowania najpopularniejsza instytucja ze wspomnianego grona, czyli Bank BPS.

Historia i podstawowe informacje o Banku BPS

Pod nazwą Bank BPS kryje się polska instytucja bankowa o charakterze banku komercyjnego i zarazem – banku zrzeszeniowego. Oznacza to, że BPS jest grupą finansową łączącą wiele banków samorządowych o lokalnym zakresie działalności, które działają w ramach jednej marki i stosują jednolitą symbolikę oraz kolorystykę w placówkach oddziałowych. To właśnie regionalne banki spółdzielcze zbudowały fundamenty tej instytucji – powstała ona w marcu 2002 roku jako inicjatywa sześciu przedsiębiorstw finansowych z różnych regionów Polski. Regionalne banki z Podkarpacia, Warmii i Mazur, Małopolski i Lubelszczyzny, a także Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni i Bank Unii Gospodarczej stworzyły razem spółdzielczą instytucję, która z powodzeniem znalazła swoją niszę w rynku finansowym i działa po dziś dzień z niemal 20-letnim doświadczeniem.

Rozwinięcie skrótu w nazwie omawianej instytucji zawarte jest choćby w jego nazwie, pod którą jest oficjalnie zarejestrowany jako spółka akcyjna. Bank Polskiej Spółdzielczości swoją siedzibę posiada w Warszawie, współtworząc Grupę PBS. Obecnie w jej skład wchodzi aż 326 regionalnych banków spółdzielczych z całej Polski. Posiadają one łącznie 80% akcji banku, a pozostałe należą jeszcze do trzech innych podmiotów. Pierwszym z nich jest rzeszowskie przedsiębiorstwo informatyczne Asseco Poland, a kolejne dwa to niemiecki DZ Bank AG oraz francuski Credit Mutuel.

Grupa BPS, którą współtworzy Bank BPS, charakteryzuje się bardzo silną pozycją w swojej branży. Zrzeszone w jej ramach kilkaset placówek stanowi nawet 60% wszystkich banków spółdzielczych działających na obszarze Polski. Z ponad 4 tysiącami terenowych placówek, jest to gracz o ugruntowanej i silnej pozycji, kierując swoje usługi zarówno do klientów prywatnych, jak i drobnych przedsiębiorców, właścicieli firm czy rolników. Sprawdźmy teraz, w jaki sposób Bank BPS chce zwrócić uwagę swoich potencjalnych klientów i co warto wiedzieć o jego gamie usług.

Bank BPS opinie

Intensywny rozwój bankowości internetowej spowodował to, że sieć jest dziś skarbnicą wiedzy na temat różnych produktów finansowych. Wiele wartościowych informacji mogą znaleźć także i klienci, którzy rozglądają się za usługami banków spółdzielczych. W internecie można skorzystać z tego typu usług, a także pozyskać niezbędne informacje o kredytach, lokatach czy innych programach pod spersonalizowane oczekiwania klientów. To jednak nie wszystko – duże znaczenie w podjęciu ostatecznej decyzji mają też odczucia dotychczasowych klientów, które chcemy poznać. W tym przypadku pomocne okazuje się hasło „Bank BPS opinie„.

W ten sposób możemy się dowiedzieć, że konsumenci cenią tę instytucję za rozbudowane usługi z myślą o przedsiębiorcach, a także tzw. mikrofirmach. Spersonalizowane i kompleksowe usługi Banku BPS cenią też rolnicy, posiadający dedykowany pakiet usług. Nie bez znaczenia dla klientów jest też bardzo obszerna sieć stacjonarnych placówek, które działają również w mniejszych polskich miejscowościach. Z drugiej strony, z głosami krytycznymi spotyka się niekiedy przebieg współpracy z konsultantami, a także niezbyt przyjazny charakter strony internetowej – która prezentuje się stosunkowo archaicznie i mało atrakcyjnie.

Z czego składa się oferta tego banku?

Bank BPS to instytucja o szerokim zakresie usług, kierująca swoją ofertę do zróżnicowanego grona odbiorców. Wielu zainteresowanych zastanawia się pewnie, co tak naprawdę mają do zaoferowania banki spółdzielcze i czego można spodziewać się, przeglądając listę dostępnych rozwiązań. Przedstawiamy pobieżnie wszystkie produkty, dostępne w Banku BPS.

 1. Konta osobiste.
 2. Kredyty gotówkowe.
 3. Oszczędności i inwestycje.
 4. Kredyty hipoteczne.
 5. Płatności.
 6. Bankowość internetowa.
 7. Ubezpieczenia.
 8. Opłacanie rachunków.
 9. Karty debetowe, przedpłacone i kredytowe.
 10. Platforma wymiany walut.
 11. Finansowanie inwestycji.
 12. Obsługa funduszy unijnych.
 13. Zarządzanie ryzykiem.
 14. Lokowanie nadwyżek.
 15. Finansowanie handlu.
 16. Usługi leasingowe.
Bank BPS strona główna

Przegląd świadczonych usług

Po pobieżnym scharakteryzowaniu fundamentów oferty, jaką swoim klientom prezentuje Bank BPS, pora teraz obszernie opisać wszystkie usługi, jakie można w nim uzyskać. Aby dane na ten temat były jak najobszerniejsze, posiłkujemy się wiedzą ze strony internetowej tego banku. W przeciwieństwie do konkurencji Bank BPS sortuje usługi nie pod względem rodzaju, np. kredyty czy pożyczki, lecz w zależności od docelowego grona odbiorów. Przyjmy się zatem bliżej, na co mogą liczyć poszczególne grupy klientów.

 1. Klienci indywidualni.
  – Konta (osobiste, inne rachunki, Konta Plus).
  – Kredyty (gotówkowe, hipoteczne, pozostałe).
  – Oszczędności i inwestycje (rachunki oszczędnościowe, Agent Firmy Inwestycyjnej, fundusze inwestycyjne, papiery wartościowe).
  – Karty (debetowe, kredytowe, przepłacone, Dinners Club, Planet Plus).
  – Ubezpieczenia (na życie, na dom, assistance, na kredyt, komunikacyjne).
  – Bankowość internetowa (usługi e25 i IVR, infolinia).
  – Płatności (Płatności krajowe, Express Elixir, Sorbnet, Split Payment).
  – Rachunki (Podstawowy Rachunek Płatniczy, iKonto, Wygodne Konto, talentKonto, inne rachunki).
 2. Mikrofirmy.
  – Finansowanie bieżącej działalności.
  – Finansowanie inwestycji.
  – Rachunki.
  – Gwarancje bankowe.
  – Fundusze unijne.
  – Lokowanie nadwyżek.
  – Fundusze gwarancyjne.
  – Karty.
  – Wymiana walut.
  – Ubezpieczenia.
 3. Małe i średnie przedsiębiorstwa.
  – Finansowanie bieżącej działalności.
  – Terminal płatniczy.
  – Finansowanie inwestycji.
  – Rachunki.
  – Karty.
  – Fundusze unijne.
  – Wymiana walut.
  – Fundusze gwarancyjne.
  – Zarządzanie ryzykiem walutowym.
  – Lokowanie nadwyżek.
  – Ubezpieczenia.
 4. Rolnicy.
  – Finansowanie bieżącej działalności.
  Kredyty preferencyjne.
  – Terminal płatniczy.
  – Finansowanie inwestycji.
  – Rachunki.
  – Karty.
  – Fundusze unijne.
  – Wymiana walut.
  – Fundusze gwarancyjne.
  – Lokowanie nadwyżek.
  – Ubezpieczenia rolnicze.

Bank BPS – reprezentatywny przykład kredytu

Pora obszernie zanalizować jeden z najpopularniejszych produktów finansowych, jakie można uzyskać w Banku BPS. Jest to oczywiście kredyt gotówkowy kierowany do klientów prywatnych, tutaj występujący jako „Kredyt Bezpieczna Gotówka”. Jego parametry, które przedstawiamy poniżej, mają na celu obszernie i szczegółowo scharakteryzować przykładowe wartości takich wskaźników, jak oprocentowanie czy wysokość raty. Ich wymiar jest aktualny w momencie tworzenia tekstu i ma cel informacyjny.

 • Produkt bankowy: Bezpieczna gotówka.
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 12,77%.
 • Oprocentowanie stałe: 8,99%.
 • Całkowita kwota kredytu: 30 000 zł.
 • Prowizja: 2097 zł.
 • Odsetki: 7 485,48 zł.
 • Całkowity koszt kredytu: 9 582,48 zł.
 • Całkowita kwota do zapłaty: 39 582,48 zł.
 • Liczba rat: 61.
 • Wysokość raty: 614,52 zł.

Porównaj ofertę kredytową BPS z innymi bankami korzystając z naszego rankingu kredytów gotówkowych.

Jak pobrać wyciąg z konta Bank BPS?

Klient w Banku BPS może bez konieczności wychodzenia z domu w szybki i wygodny sposób pozyskać historię transakcji na swoim koncie bankowym.

Pierwszym krokiem jest tradycyjnie skierowanie się do okna logowania z poziomu strony głównej, wybierając jasnozielony przycisk w górnym prawym rogu.

wyciąg Bank BPS

Następnie należy zalogować się do bankowości elektronicznej E25, w pierwszej kolejności podając nazwę użytkownika, a następnie swoje hasło.

Bank BPS logowanie

Po wczytaniu się panelu użytkownika, należy pozostać na stronie głównej wyświetlającej bieżący stan rachunku i wybrać zakładkę „Historia”.

stan konta Bank BPS

W tym miejscu należy wybrać pulpit „wyciągi”, a następnie doprecyzować z jakiego okresu go potrzebujemy. Teraz wystarczy tylko kliknąć „pobierz”.

Bank BPS w liczbach

 • 72 000 000 000 – tyle wynosiła suma depozytów zgromadzonych w Banku BPS na koniec listopada 2019 roku.
 • 437 026 518 – tyle wynosi kapitał własny spółki Bank Polskiej Spółdzielczości.
 • 4000 – około tyle placówek spółdzielczych działających w ramach marki Bank BPS znajduje się na terenie całej Polski.
 • 2002 – od tego roku Bank BPS funkcjonuje na polskim rynku finansowym.
 • 326 – tyle banków spółdzielczych z całego kraju wchodzi w skład Grupy BPS.
 • 80% – około tyle procent udziałów posiadają w spółce akcyjnej Bank BPS podlegające mu banki spółdzielcze.
 • 60% – taki udział w rynku banków spółdzielczych posiada Grupa BPS.
 • 15 – na tym miejscu pod względem wielkości zgromadzonych aktywów finansowych plasuje się Bank BPS.
 • 15 – tyle innych banków spółdzielczych regularnie współpracuje z Bankiem BPS.

Czym wyróżnia się Bank BPS

Pod wieloma względami Bank BPS to instytucja nieszablonowa i wyróżniająca się na tle rynkowej konkurencji. Widać to jednak nie tylko w jego strukturze jako spółki, czy też specyficznych produktach finansowych kierowanych do zróżnicowanego grona odbiorców, ale i pod względem parametrów, które mogą wcale nie wydawać się oczywiste. Przyjrzyjmy się nietypowym informacjom, pod których względem Bank BPS się wyróżnia.

 • Bank BPS posiada także sieć 35 specjalnych placówek, które zajmują się oferowaniem usług z zakresu obsługi m.in. rolnictwa, rzemiosła, handlu, przemysłu rolno-spożywczego, samorządów czy turystyki.
 • Zdecydowana większość spośród przeszło 4000 placówek Banku BPS na terenie kraju znajduje się w regionie Polski Południowej, Polski Południowo-Wschodniej oraz Polski Wschodniej.
 • Bank BPS należy do Związku Banków Polskich.
 • Razem z wszystkimi bankami spółdzielczymi działającymi w ramach Grupy BPS, Bank BPS jest największym bankiem zrzeszającym w Polsce.
 • Bank BPS prowadzi także Fundację Rozwoju Bankowości Spółdzielczej.
 • Komisja Nadzoru Finansowego wdrożyła w grudniu 2015 roku system mający monitorować zarówno bieżącą sytuację finansową Banku BPS, jak i wszystkich spółdzielczych banków mu podlegających.
 • W Banku BPS można też otrzymać preferencyjne kredyty dla służb mundurowych. Osoby pracujące w policji albo wojsku mogą uzyskać lepszą ofertę niż w standardową.
Bank BPS aktualności

Nasza opinia o Banku BPS

Bank BPS to bez wątpienia instytucja bankowa zasługująca na uwagę bardzo szerokiego grona konsumentów. Wyróżnia się ona już samym profilem działalności jako bank spółdzielczy, a nie bez znaczenia jest także świadczony zakres usług. Profesjonalne produkty mogą znaleźć tutaj nie tylko mali i średni przedsiębiorcy, ale także rolnicy. Ta grupa zawodowa jest dla BPS szczególnie ważna, gdyż posiada ona własną, dedykowaną zakładkę i kompleksowo rozplanowany pakiet zróżnicowanych usług. Dodając do tego fakt, że Bank BPS ma niezwykle rozbudowaną sieć placówek usługowych w różnych regionach Polski – i to głównie na obszarze małych miejscowości – kształtuje to godną uwagi propozycję.

Nie da się ukryć, że na pierwszy rzut oka strona internetowa prezentuje się niezbyt spektakularnie i mało nowocześnie. Z drugiej jednak strony, bliżej analizując szczegółową ofertę Banku BPS widać, że jego siłą jest oferta kierowana do osób ufających usługom o lokalnym zakresie działalności. Gdy dodać, że Bank BPS wykazuje się ugruntowaną pozycją rynkową i dużym doświadczeniem, można stwierdzić, że to instytucja konkurencyjna dla bardzo szerokiego grona konsumentów.

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • 801 321 456
 • (+48) 86 215 50 00
 •  (+48) 86 215 50 01

Zastrzeganie kart płatniczych:

 • 801 321 456
 • (+48) 86 215 50 50
 • (+48) 828 828 828
 • (+48) 86 215 50 51

Informacje na temat spółki

BPS Bank logo

Bank Polskiej

Spółdzielczości SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank zrzeszający
Utworzony:
2002
Numer REGON:
930603359
Numer KRS:
0000069229
Numer NIP:
8960001959
Adres siedziby:
ul. Grzybowska 81, 00-844 Warszawa

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 1 kwietnia 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3.6/5 - (10 votes)
Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • m
  m

  marcin

  15.04.2022, 17:09

  Wyróżniający się komentarz

  gdyby nie system bankowosci e25 to bylby zdeycdowanie najlepszy bank. Natomiast e25 to porazka…. co miesia walcze zeby udalo sie zrobic przelewy.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie