Santander Consumer Bank – opinie i recenzja

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

3.0/5

Siedziba firmy

Santander Consumer Bank S.A.
ul. Legnicka 48 B
54-202 Wrocław

Dane firmy

KRS: 0000040562
NIP: 527-20-46-102
REGON: 012736938

Wypracowanie silnej pozycji na rynku bankowym daje istotne przywileje. To nie tylko rozpoznawalność, regularny napływ klientów i zaufanie wielu osób długotrwale korzystających z usług, ale i możliwość umacniania się przez tworzenie więcej niż jednej marki. Nie jest w końcu tajemnicą, że niektóre grupy finansowe lubią dzielić swoje usługi w zależności od grupy docelowej. W ten sposób jeżeli szukamy obszernej oferty kredytowej, dobrym rozwiązaniem są usługi Santander Consumer Bank.

Jeden wyraz w nazwie może stanowić istotną różnicę, choć pozory mogą sugerować co innego – sprawdza się to w przypadku Santander Consumer Bank, którego wielu polskich konsumentów zapewne myli z instytucją o podobnej nazwie działającej od września 2018 roku. Ba, wielu pewnie nie ma świadomości, że „zwykły” Santander Bank i Santander Consumer Bank to dwie, niezależnie od siebie działające instytucje prowadzące równolegle działalność. Kierują ją jednak do różnych grup konsumentów, mających inne oczekiwania i potrzeby. I to właśnie ta kwestia wyróżnia Santander Consumer Bank. Dzisiaj przyglądamy się bliżej jego ofercie, obszernie charakteryzując wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Sprawdź najnowsze promocje bankowe

Santander Consumer Bank – historia i podstawowe informacje

Pod nazwą Santander Consumer Bank kryje się marka należąca do spółki akcyjnej o takiej samej nazwie, która została zarejestrowana we Wrocławiu w 2006 roku. To także tam swoją siedzibę posiada ta instytucja po dziś dzień, inaczej niż wiele konkurencyjnych banków, silnie akcentując ten fakt np. w reklamach. Skąd taka troska o to, aby konsumenci zapamiętali miasto, w którym Santander Consumer Bank jest zarejestrowany? Otóż ma to na celu zaznaczyć, że marka ta nie jest tym samym, co Santander Bank Polska. Ta druga marka pojawiła się na polskim rynku znacznie później, bo dopiero we wrześniu 2018 roku, zastępując Bank Zachodni WBK. Koncentruje się ona na uniwersalnych usługach bankowych, obejmując zarówno udzielanie kredytów, jak i sprzedaż lokat, kart kredytowych czy kont osobistych.

Tymczasem Santander Consumer Bank działa nieprzerwanie pod tą nazwą marki od 2006 roku jako odrębna, samodzielna instytucja skupiona przede wszystkim na oferowaniu zróżnicowanych kredytów bankowych dla obszernego grona konsumentów. O pomoc finansową na zróżnicowane potrzeby mogą tutaj występować zarówno konsumenci prywatni, jak i przedsiębiorcy prowadzący małe, średnie i większe firmy. Santander Consumer Bank nie oferuje np. kont osobistych czy kredytów hipotecznych – jego działalność jest zawężona do udzielania pozostałych form wsparcia finansowego, a ponadto także lokat i ubezpieczeń.

Historia opisywanego banku pod obecną marką rozpoczęła się co prawda, jak wspomniano wcześniej, w 2006 we Wrocławiu, jednak jej dzieje są znacznie dłuższe – sięgają 2002 roku. Wtedy to hiszpańska grupa finansowa Santander rozpoczęła proces zakupu Bank of America Polska SA, który sfinalizowała rok później. Siedzibę przeniesiono z Warszawy do Poznania, marka banku została zmieniona na CC-Bank SA, a w początkowych latach bank koncentrował się na obsłudze podmiotów gospodarczych. Zmieniło się to w 2004 roku wraz z wykupieniem Polskiego Towarzystwa Finansowego, kiedy to poszerzono działalność o sprzedaż uniwersalnych kredytów, a nazwę zmieniono na PTF Bank SA. Dwa lata później, hiszpański właściciel zdecydował się dobrać bardziej charakterystyczną nazwę – i tak powstał Santander Consumer Bank. Czym wyróżnia się „bank od kredytów”? Sprawdzamy to w dalszych częściach tekstu.

Santander Consumer Bank opinie

W dobie intensywnego rozwoju internetu, pozyskanie szybkiej i kompleksowej wiedzy na temat świadczonych usług przez instytucje bankowe jest niezwykle proste. Wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do sieci i włączona wyszukiwarka, aby wyszukać informacje o ofercie danego banku, jakie chcemy pozyskać. Niektórych zadowala porównanie ze sobą określonych ofert i pozyskanie informacji o parametrach określonych produktów finansowych. Inni wolą swój wybór oprzeć na napotkanych recenzjach dotychczasowych klientów danych banków, wyszukując frazę – w tym przypadku – brzmiącą jako „Santander Consumer Bank opinie„.

W ten sposób możemy się dowiedzieć, że dotychczasowi klienci tego banku cenią go za obszerną i rozbudowaną ofertę kredytów, które dostosowane są do potrzeb zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Ta druga grupa docenia, że może otrzymać zarówno finansowanie na bieżącą działalność, jak i np. zakup samochodu lub maszyn specjalistycznych. Z drugiej strony można spotkać się z krytycznymi głosami związanymi głównie z funkcjonowaniem bankowej infolinii oraz kontaktem z obsługą w stacjonarnych placówkach.

Z czego składa się oferta tego banku?

Jak wspomnieliśmy już wyżej, Santander Consumer Bank koncentruje się na oferowaniu zróżnicowanych kredytów. Nie jest to jednak wszystko, co ma do zaoferowania swoim potencjalnym klientom ta instytucja. Przyjrzyjmy się pobieżnie produktom finansowym, jakie można uzyskać w przedstawianym banku.

 1. Kredyty gotówkowe.
 2. Limity kredytowe.
 3. Karty kredytowe.
 4. Kredyty samochodowe.
 5. Lokaty.
 6. Kredyty konsolidacyjne.
 7. Oferta ratalna.
 8. Ubezpieczenia medyczne.
 9. Ubezpieczenia kart kredytowych i kredytów.
 10. Kredyty dla dealerów.
Santander Consumer Bank

Przegląd świadczonych usług

Pora bliżej przyjrzeć się wszystkim usługom, jakie świadczone są przez Santander Consumer Bank. Posiłkując się informacjami zawartymi na stronie internetowej banku, przedstawiamy wszystkie produkty finansowe i rozwiązania, jakie można uzyskać, zwracając się do omawianego banku o uzyskanie profesjonalnej i kompleksowej obsługi.

 1. Kredyty gotówkowe.
  – Kredyt bez wychodzenia z domu.
  – Mistrzowski kredyt gotówkowy.
  – Kredyt gotówkowy.
  – Kredyt konsolidacyjny.
 2. Kredyty samochodowe.
  – Na samochód używany.
  – Na nowy samochód.
  – Motocyklowy.
 3. Karty kredytowe.
  – Vista TurboKarta.
  – Karta Visa Comfort.
  – Visa Comfort Plus.
  – Visa Media Markt.
  – Karta Visa Castorama.
  – Karta bez wychodzenia z domu.
 4. Lokaty.
  – Przez internet.
  – Przez telefon.
  – W oddziale.
  – Dla firm.
 5. Zakupy na raty.
  – Raty w sklepie tradycyjnym.
  – Raty w sklepie internetowym.
  – Dla przedsiębiorców.
 6. Ubezpieczenia.
  – Medyczne.
  – Dla seniorów.
  – Na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia.
  – Ubezpieczenie kredytów samochodowych.
  – Ubezpieczenie kart kredytowych.
  – Mój pakiet.
  – Ubezpieczenie kredytów gotówkowych.
  – Ubezpieczenie kredytów ratalnych.
 7. Bankowość elektroniczna.
  – Internetowa.
  – Mobilna.
 8. Internetowy odnawialny limit kredytowy.
  – Limit odnawialny w sklepach grupy Morele.net.

Jak pobrać wyciąg z konta Santander Consumer Bank?

Posiadając konto w Santander Consumer Bank, klient tego banku może szybko pobrać wyciąg z dowolnego okresu rozliczeniowego jego rachunku. Dokonać tego można w 100% online.

Na początku należy skierować się do owalnego, czerwonego przycisku logowania, który umieszczony został w prawym górnym rogu strony głównej banku.

wyciąg santander konsumem bank

Następnie konieczne jest już tylko wprowadzenie numeru identyfikacyjnego klienta oraz hasła użytkownika, co skieruje nas prosto do strony głównej.

wyciąg santander konsumem bank

Znajdując się na pulpicie bankowości elektronicznej, należy wybrać zakładkę „Twoje produkty”, a następnie „Wszystkie produkty”.

wyciąg santander konsumem bank

Ostatnim krokiem będzie rozwinięcie opcji „Więcej”, wybierając następnie „eWyciąg” w celu wybrania interesującego nas okresu rozliczeniowego. Warto pamiętać o konieczności wybrania odpowiedniego formatu pliku.

Santander Consumer Bank w liczbach

 • 520 000 000 – tyle złotych wynosi kapitał zakładowy spółki akcyjnej Santander Consumer Bank.
 • 31 000 000 – ponad tyle kredytów udzielił już w Polsce Santander Consumer Bank.
 • 2006 – od tego roku Santander Consumer Bank działa w Polsce pod tą nazwą.
 • 2004 – w tym roku PTF Bank SA, poprzednik Santander Consumer Bank, rozpoczął oferowanie kredytów także dla konsumentów.
 • 2002 – w tym roku hiszpańska grupa Santander przejęła polski oddział Bank of America, tworząc fundamenty pod opisywaną dziś instytucję.
 • 99,92 – za tyle procent akcji spółka omawianego banku kupiła w czerwcu 2010 roku AIG Bank Polska.
 • 3 – tyle razy opisywany bank należący do grupy Santander zmieniał nazwę od 2002 roku.

Czym wyróżnia się Santander Consumer Bank?

Porównując do innych dużych komercyjnych banków działających na polskim rynku, nie ulega wątpliwości, że Santander Consumer Bank potrafi się wyróżnić pod różnymi względami. Przyjrzyjmy się teraz bliżej pewnym, niekoniecznie szablonowym zagadnieniom, które warto przytoczyć w kontekście opisywanego banku. W wielu przypadkach jest to wiedza nieoczywista – ale warta przyswojenia!

 • Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej grupy Banco Santander – do tej samej, której podlega Santander Bank Polska. Są to jednak autonomiczne instytucje.
 • Od maja 2009 roku Santander Consumer Bank nie udziela kredytów hipotecznych. Taką decyzję motywowano argumentem, że nie jest to wystarczająco opłacalny produkt finansowy.
 • Od marca 2011 roku stacjonarne placówki Santander Consumer Bank pochodzą od przejętego w tym czasie AIG Bank Polska.
 • Santander Consumer Bank działa w Polsce pod tą nazwą aż 12 lat dłużej od bratniego Santander Bank Polska, który wkroczył z tą nazwą na polski rynek we wrześniu 2018 roku.
 • Omawiany bank nigdy nie zajmował się obsługą rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych dla osób fizycznych lub przedsiębiorstw.
 • Od września 2019 roku Santander Consumer Bank reklamuje znany polski mim i komik, Ireneusz Krosny.
Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank – nasza opinia

Analizując obszernie ofertę Santander Consumer Bank, widać dobrze, że mamy do czynienia z instytucją o dużym doświadczeniu na rynku bankowym i dobrym rozeznaniu potrzeb docelowego grona klientów. Choć usługi tego banku zostały stosunkowo w dużym stopniu okrojone, koncentrując się na kredytach, lokatach i ubezpieczeniach, to nie brakuje w Polsce konsumentów, którzy właśnie tego oczekują od banku – i nic więcej im do szczęścia nie potrzeba.

Santander Consumer Bank to nowoczesna instytucja, która oferuje bardzo dobrze zaprojektowaną stronę internetową. W czytelny, przejrzysty i intuicyjny sposób przekazuje ona wszystkie najważniejsze informacje na temat usług świadczonych przez omawiany bank. Co prawda trudno mówić tutaj mówić o wizualnej atrakcyjności – pod tym kątem Santander Consumer Bank prezentuje się dość przeciętnie.

Opisywany bank powinien z powodzeniem spełnić oczekiwania przede wszystkim tych konsumentów, którzy potrzebują elastycznej oferty zróżnicowanych kredytów – niezależnie od tego, czy są osobami prywatnymi, czy też przedsiębiorcami. Zwracając się w celu uzyskania takich usług, nie powinni być rozczarowani. Kto oczekuje na więcej – ten niech zwróci się do siostrzanego Santander Bank Polska!

Dane kontaktowe dla klientów

Infolinia dla klientów indywidualnych:

 • 195 00
 • +48 71 358 9909 (dzwoniący z tel. kom. i spoza Polski)

Zastrzeganie kart:

 • 71 358 22 20
 • 828 828 828

Informacje na temat spółki

Santander Consumer Bank

 

Santander Consumer Bank SA

Rodzaj:
Bank komercyjny
Charakter działalności:
Bank kredytowy
Utworzony:
2006
Numer REGON:
012736938
Numer KRS:
0000040562
Numer NIP:
5272046102
Adres siedziby:
ul. Legnicka 48B, 54-202 Wrocław

 

Zastrzeżenie: Informacje o ofercie banku i jej elementach przedstawiają stan aktualny w momencie powstawania tekstu, tzn. 8 kwietnia 2020 roku.

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
3/5 - (93 votes)
Komentarze (32)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • A
  A

  Andrzej

  08.12.2020, 18:24

  Wyróżniający się komentarz

  3 dni spłaty nie zrobiłem bo weekend był to od razu odsetki śmiechu warte, jeszcze w żadnym banku takiej pazerności na kliencie nie widziałem a mam konta w kilku bankach, najgorszy bank w którym jestem, skonczą się kredytu to już więcej tam nie wroce

 • L
  L

  Lekarz

  14.10.2020, 16:45

  Wyróżniający się komentarz

  Również bardzo odradzam współpracy z tym Bankiem, jeżeli nie zapłacimy w terminie raty od razu nasyłają firmy wyłudzające jak na przykład LEXUS kancelaria prawna z Wrocławia.

 • b
  b

  brzo

  23.06.2021, 08:21

  Wyróżniający się komentarz

  Bardzo przykre doświadczenia we współpracy z Santander CONSUMENT BANKIEM. Każdą poważna sprawa nie jest załatwiona, ponieważ zatrzymuje się na poziomie konsultantów, którzy nic załatwić nie mogą. Kontakt z jakimkolwiek przełożonym jest niemożliwy. Odpowiedzi są automatyczne wysyłane przez roboty. Nie polecam

 • P
  P

  Piotr K

  03.07.2023, 17:49

  Wyróżniający się komentarz

  Ostrzegam . Bank ma oprocentowanie kredytu gotówkowego 79%. Nie dajcie się nabrać . wziąłem 20 tyś PLN do spłaty 39 tyś PLN . Jakaś tragedia.

 • A
  A

  Adrian

  16.02.2023, 12:13

  Wyróżniający się komentarz

  Nie polecam, zdolność maleje … pierw była 70tys (tylko musiałem akceptować umowę)
  Mija pol roku 14tys tylko

 • E
  E

  Eisman

  19.12.2022, 15:40

  Wyróżniający się komentarz

  Zwykli lichwiarze omijajcie ich z daleka mnie oszukali w ubezpieczeniu do kredytu,oszusci

 • P
  P

  Przemek

  08.12.2022, 17:13

  Wyróżniający się komentarz

  Nie możemy już od ponad roku odzyskać pieniędzy po zmarłym tacie. Panie obsługujące niemiłe i niechętne do pomocy. Przy składaniu wniosku wiele problemów i łaska tak jakbyśmy chcieli im coś ukraść. Mimo wielu ponagleń bank nie chce oddać pieniędzy.

 • T
  T

  Tomasz

  01.12.2022, 09:28

  Wyróżniający się komentarz

  Jestem zdegustowany tym co robi od pewnego czasu Bank, W beszczelny sposób wyłudza pieniądze podejmując co miesiąc akcję windykacja i naciągając na koszty. Od pewnego czasu staram się wytłumaczyć tym ludziom że po zmianie pracy zmienił mi się termin wypłaty. Płacę regularnir, rozumiem odsetki ale po 5 dniach opóźniania wpłat co miesiąc koszty windykacji to szczyt beszczelności, nie będe kożystał z usług tego banku pomimo tego że jestem ich wieloletnim klientem. Tomasz Sapko

 • J
  J

  Joanna

  07.10.2022, 16:31

  Wyróżniający się komentarz

  Absolutnie ,jeżeli ktoś nie musi wziąć czegoś na raty radzę omijać z dalekaNie zapłać w terminie (oczywiście rozumiem ,że zgodziłam się na opłaty w terminie podpisując umowę )tu była sytuacja poważna ,życiową zadzwoniłam uprzedziłam ,ustaliłam inny termin możliwy kiedy wpłacę ratę nie mimo tego para bank ,bo to nie jest bank mimo tego przekazał moje dane do firmy Kaczmarski a tu dopiero się zaczęło Zastraszanie,telefonowanie 7dni w tygodniu o różnych porach do 15-20raxy dziennie z różnych numerów składałam reklamacje ,wystosowałem pismo ,że jeżeli natychmiast nie zaprzestanal takich praktyk złoże zawiadomienie w prokuraturze żyć się nie dało!!!!!!!Nigdy więcej wolę nie kupić czegoś albo mozolnie sobie odkładać,ale nigdy więcej przenigdy w takim bałaganie nie wezmę kredytu .Myślałam,że od tego nękania wyląduje u psychiatry to było straszne!!!!!

 • P
  P

  Projektor

  15.07.2022, 11:41

  Wyróżniający się komentarz

  W ostatnim czasie obsługa kredytów (ratalnych) to jakaś porażka i brak rzetelnego podejścia do klienta. Co chwila wymyślali, że czegoś im brakuje i różnymi drogami (zamiast jednej np. tel. czy mailowej). Do tego problemy jakby brał jakieś miliony, a praktycznie nic nie zmieniło się w danych niezbędnych do zawarcia umowy. Nagle wcześniejsza historia kredytowa (wypłacalność, terminowość) u nich przestała mieć znaczenie. Jedyny plus to dość przejrzysta aplikacja obsługująca kredyt. Zdecydowanie nie polecam.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Santander Consumer Bank
Sprawdź ofertę