Kredyt konsolidacyjny Santander BP – opinie i szczegóły

Pożyczam
od 1000 do 300000
na
od 3 do 120 mies.

Koszty

Szczegóły

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Koszty
Miesięczna rata
0
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Szczegóły
Prowizja
0 %
RRSO
21,69 %
Oprocentowanie
15,99 %
? zmienne
Kwota
1 000 - 300 000 zł
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Dla oferty kredytu konsolidacyjnego udzielonego za pośrednictwem usług Santander internet/aplikacji Santander mobile Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,69%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 35 700,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 65 799,40 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 15,99%, całkowity koszt kredytu: 30 099,40 zł (w tym: prowizja 3 962,26 zł, odsetki 26 137,14 zł), umowa zawarta na okres 83 miesięcy, 82 miesięczne raty równe w wysokości 793,11 zł, ostatnia rata w wysokości 764,38 zł. Kalkulacja na dzień 1.04.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Siedziba firmy

Santander Bank Polska S.A
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 020 883 050
KRS: 0000008723
NIP: 896-000-56-73
REGON: 930041341

Zastanawiasz się, czy można połączyć kilka różnych zobowiązań, które spędzają Ci sen z powiek w jedno? Odpowiedź brzmi: TAK. Najpierw jednak warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy. Santander Bank Polska w swojej ofercie konsolidacyjnej posiada kredyt konsolidacyjny Lżejsza Rata do 300 tys. zł. Sprawdźmy warunki, opinie klientów oraz pozostałe szczegóły oferty.

Zamień swoje kredyty na jeden w Santander BP

Nie ulega wątpliwości, że po kredyt konsolidacyjny sięgają osoby, które spłacają więcej niż jedno zadłużenie – i chcą nieco zapanować nad swoimi finansami. Odsetki rosną, a ewentualne opóźnienia w spłacie wpływają na zdolność kredytową…

Santander Bank Polska oferuje spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań i zastąpienie ich kredytem konsolidacyjnym z Lżejszą Ratą. Dodatkowo możesz ubiegać się o wyższą kwotę kredytu i część pieniędzy przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Dla zainteresowanych dostępna jest też opcja ubezpieczenia „Spokojny Kredyt”. Nie jest jednak ono wymagane do otrzymania ostatecznej zgody kredytowej.

Sprawdźmy najważniejsze szczegóły oferty – w tym, jaka jest minimalna i maksymalna kwota konsolidacji, na ile lat rozłożone są raty oraz kto może się o nią starać.

kredyt konsolidacyjny Santander
santander.pl

Wśród ekspertów finansowych Santander Bank Polska zbiera znakomite opinie. Ostatnio bank został wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w kategorii „Kredyt gotówkowy” w konkursie serwisu Bankier.pl i „Pulsu Biznesu”. Jury konkursu za najlepsze konto na rynku uznało również Konto Jakie Chcę od SBP.

Ile pieniędzy możesz pożyczyć?

Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego to 1 tys. zł a maksymalna – 300 tys. zł. Natomiast okres kredytowania, na jaki możesz rozłożyć raty, wynosi od 3 do 120 miesięcy (10 lat). Przy czym maksymalny okres spłaty (120 rat) dostępny jest dla kredytu od 5 tys. zł.

Oczywiście sama decyzja kredytowa, maksymalna kwota kredytu oraz maksymalny okres spłaty uzależnione są od wyniku zdolności kredytowej i oceny ryzyka kredytowego, którą dokonają analitycy Santander BP.

Jak podkreśla bank, aby otrzymać kredyt w wysokości 300 tys. zł, Twoje zaangażowanie kredytowe w niezabezpieczonych produktach kredytowych w całym sektorze bankowym i pozabankowym, nie może przekraczać 50-krotności Twojego dochodu netto i kwoty 500 tys. zł.

Warunki kredytu konsolidacyjnego Santander BP

Rozważasz konsolidację kredytów w Santander BP? W takim razie musisz mieć na względzie, że bank będzie wymagał od Ciebie spełnienia identycznych wymogów, co w przypadku każdego innego zobowiązania.

W praktyce oprócz wykazania zdolności kredytowej musisz udowodnić, że stać Cię na uregulowanie konsolidacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o wysokość aktualnie ponoszonych wydatków, w tym miesięcznych dochodów.

Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w Santander BP musisz również:

 • być pełnoletni i mieć pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych,
 • dysponować stałym i udokumentowanym źródłem dochodu,
 • mieszkać i uzyskiwać dochody w Polsce.

Co bardzo ciekawe, aby wnioskować o dodatkowe finansowanie, które połączy Twoje zaległe zobowiązania, nie musisz posiadać konta w Santander Bank Polska. Wystarczy, że złożysz wniosek w dowolnej placówce banku, zadzwonisz na infolinię: 1 9999 (opłata zgodna z taryfą danego operatora) albo zawnioskujesz online .

Wnioskuj o kredyt konsolidacyjny z lżejszą ratą

Konsolidacja w Santander BP – co jest potrzebne?

Choć Santander Bank Polska stara się ograniczyć wszystkie niezbędne formalności do minimum, poprosi Cię o standardowe informacje, na podstawie których Twój wniosek zostanie zweryfikowany (mogą to być informacje w wersji elektronicznej).

 • Numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz adres zamieszkania,
 • Dane aktualnego pracodawcy – nazwa, adres, telefon kontaktowy, NIP i REGON,
 • Datę zawarcia umowy o pracę lub datę przyznania świadczenia emerytalnego/renty,
 • Wysokość średnich dochodów netto z ostatnich 3 miesięcy,
 • Dane o zaciągniętych kredytach i innych zobowiązaniach finansowych.

Opłaty, prowizje i oprocentowanie

Spójrzmy teraz na najważniejszą część oferty – a więc koszty, jakie niesie ze sobą konsolidacja w opisywanej instytucji.

Kredyt konsolidacyjny „Lżejsza Rata”
RRSO11,13%
Oprocentowaniedo 7,15%
Dla umowy zawieranej do 24 miesięcznych rat oprocentowanie jest stałe, pow. 24 miesięcznych rat oprocentowanie jest zmienne (stopa referencyjna NBP + marża banku).
Prowizja za udzielenie kredytu0,00% – 4,87%
Minimalna kwota prowizji wynosi 50,00 zł. Kwota minimalna 50,00 zł nie obowiązuje, gdy stawka prowizji wynosi 0,00%. Prowizja ustalana jest indywidualnie w procesie wnioskowania o kredyt.
Spłata części lub całości kredytu przed teminem0 zł
Zmiana aneksu umowy na wniosek kredytobiorcy30 zł
Zmiana porozumienia ustalającego nowe warunki spłaty wierzytelności0 zł

Przykład reprezentatywny konsolidacji w Santander BP

Kalkulacja przykładu reprezentatywnego kredytu konsolidacyjnego została dokonana przez bank 14.01.2022 r. i przedstawia się następująco:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 16,03%,
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 43 294,81 zł,
 • Całkowita kwota do zapłaty: 70 784,83 zł,
 • Oprocentowanie zmienne w skali roku: 11,49% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 2,25% i marży banku w wysokości 9,24 p.p.),
 • Całkowity koszt kredytu: 27 490,02 zł (w tym: prowizja: 4 805,19 zł, odsetki: 22 684,83 zł),
 • Umowa zawarta na okres 86 miesięcy: 85-miesięcznych rat równych w kwocie 823,36 zł, ostatnia rata 799,23 zł.

Rozglądasz się za konsolidacją zobowiązań? Jeśli oferta Santander Bank Polska nie wpadła Ci w oko, zerknij przy okazji na pozostałe oferty kredytów konsolidacyjnych. Być może któraś z propozycji spełni Twoje oczekiwania.

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny?

W większości przypadków banki oferują kilka sposobów na ubieganie się o konsolidację – nie inaczej jest w Santanderze BP. Tutaj masz do wyboru:

 • wizytę w oddziale Santander BP i podpisanie umowy na miejscu,
 • wykonanie telefonu pod numer: 61 885 17 74 i zapytanie doradcę o kredyt. Podczas rozmowy doradca sprawdzi Twoją zdolność kredytową, a także to, czy konsolidacja kredytu w Twoim przypadku jest możliwa,
 • złożenie wniosku online, w którym wypełniasz szybki formularz (podajesz w nim imię i nazwisko, numer telefonu, porę kontaktu oraz kwotę kredytu. Następnie klikasz —> „Zamów kontakt” i czekasz na połączenie z doradcą).
Złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny z lżejszą ratą

Natomiast, gdy jesteś już klientem Santander Bank Polska, wystarczy, że zawnioskujesz o skonsolidowanie zadłużenia poprzez bankowość internetową albo aplikację mobilną – Santander mobile.

Wejdź do zakładki —> „Oferta banku” i złóż wniosek o kredyt. Pieniądze na Twoim koncie mogą pojawić się nawet w kilka minut, tuż po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Czy warto skonsolidować długi w Santander BP?

Na to pytanie nie możemy odpowiedzieć jednoznacznie: tak lub nie – bo wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej i tego, jak poważne masz już zaległości w spłacie. Niemniej jednak zawsze warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym zawczasu, gdy faktycznie Twoja sytuacja, zamiast poprawiać, ciągle się pogarsza.

Najważniejsze korzyści kredytu konsolidacyjnego Santander BP:

 • szybka decyzja kredytowa w ten sam dzień,
 • wysoka kwota finansowania do 300 tys. zł,
 • długi okres spłaty do 10 lat,
 • pieniądze nawet w 1. dzień od złożenia wniosku,
 • elastyczny dzień spłaty raty,
 • możliwość negocjowania prowizji i oprocentowania,
 • dowolny cel konsumpcyjny kredytu,
 • oferta dostępna również dla klientów innych banków,
 • możliwość wnioskowania o kredyt online,
 • dostępna opcja wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Z kolei do wad tego rozwiązania możemy zaliczyć:

 • wysokość finansowania i okres spłaty zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej,
 • dodatkowa prowizja banku za udzielenie kredytu (min. 50 zł),
 • czasem może być konieczny poręczyciel.

W naszej opinii oferta kredytu konsolidacyjnego „Lżejsza Rata” udzielana jest na korzystnych warunkach, które pozwolą Ci obniżyć sumę comiesięcznych zobowiązań. Jeśli się z nami zgadzasz bądź nie, zapraszamy do podzielenia się swoją oceną w komentarzach!

Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.3/5 - (14 votes)
Komentarze (0)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Kredyt Konsolidacyjny Santander Bank Polska
Sprawdź ofertę