Kredyt konsolidacyjny Santander BP – opinie i szczegóły

Nasza ocena
5.0
Ocena użytkowników
4.8
Zobacz opinie użytkowników Złóż wniosek
Prowizja4,87%
RRSO11,30 %
Oprocentowanie7,15 %
Kwota1 000 - 300 000 zł
Okres spłaty3 - 120 miesięcy

Przykład reprezentatywny: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 11,18% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 553,95 zł, całkowita kwota do zapłaty 49 980,12 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,20% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 0,10% i marży banku w wysokości 7,10 p.p.), całkowity koszt kredytu 14 426,17 zł (w tym: prowizja 3 946,05 zł, odsetki 10 480,12 zł), umowa zawarta na okres 81 miesięcy, 80 miesięcznych rat równych w kwocie 617,15 zł, ostatnia rata 608,12 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.09.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Inne produkty Santander Bank Polska

Zastanawiasz się, czy można połączyć kilka różnych zobowiązań, które „spędzają Ci sen z powiek” w jedno? Odpowiedź brzmi: TAK. Najpierw jednak warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy. Santander Bank Polska w swojej ofercie konsolidacyjnej posiada kredyt konsolidacyjny „Lżejsza Rata” do 300 tys. zł. Sprawdźmy warunki, opinie klientów oraz pozostałe szczegóły oferty.

Zamień swoje kredyty na jeden w Santander BP

Nie ulega wątpliwości, że po kredyt konsolidacyjny sięgają osoby, które spłacają więcej niż jedno zadłużenie – i chcą nieco zapanować nad swoimi finansami. Odsetki rosną, a ewentualne opóźnienia w spłacie wpływają na zdolność kredytową…

Santander Bank Polska oferuje spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań i zastąpienie ich kredytem konsolidacyjnym z „Lżejszą Ratą”. Dodatkowo możesz ubiegać się o wyższą kwotę kredytu i część pieniędzy przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Dla zainteresowanych dostępna jest też opcja ubezpieczenia „Spokojny Kredyt”. Nie jest jednak ono wymagane do otrzymania ostatecznej zgody kredytowej.

Sprawdźmy najważniejsze szczegóły oferty – w tym, jaka jest minimalna i maksymalna kwota konsolidacji, na ile lat rozłożone są raty oraz kto może się o nią starać.

kredyt konsolidacyjny Santander
santander.pl

Wśród ekspertów finansowych Santander Bank Polska zbiera znakomite opinie. Ostatnio bank został wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w kategorii „Kredyt gotówkowy” w konkursie serwisu Bankier.pl i „Pulsu Biznesu”. Jury konkursu za najlepsze konto na rynku uznało również Konto Jakie Chcę od SBP.

Ile pieniędzy możesz pożyczyć?

Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego to 1 tys. zł a maksymalna – 300 tys. zł. Natomiast okres kredytowania, na jaki możesz rozłożyć raty, wynosi od 3 do 120 miesięcy (10 lat). Przy czym maksymalny okres spłaty (120 rat) dostępny jest dla kredytu od 5 tys. zł.

Oczywiście sama decyzja kredytowa, maksymalna kwota kredytu oraz maksymalny okres spłaty uzależnione są od wyniku zdolności kredytowej i oceny ryzyka kredytowego, którą dokonają analitycy Santander BP.

Jak podkreśla bank, aby otrzymać kredyt w wysokości 300 tys. zł, Twoje zaangażowanie kredytowe w niezabezpieczonych produktach kredytowych w całym sektorze bankowym i pozabankowym, nie może przekraczać 50-krotności Twojego dochodu netto i kwoty 500 tys. zł.

Warunki kredytu konsolidacyjnego Santander BP

Rozważasz konsolidację kredytów w Santander BP? W takim razie musisz mieć na względzie, że bank będzie wymagał od Ciebie spełnienia identycznych wymogów, co w przypadku każdego innego zobowiązania.

W praktyce oprócz wykazania zdolności kredytowej musisz udowodnić, że stać Cię na uregulowanie konsolidacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o wysokość aktualnie ponoszonych wydatków, w tym miesięcznych dochodów.

Aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w Santander BP musisz również:

 • być pełnoletni i mieć pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych,
 • dysponować stałym i udokumentowanym źródłem dochodu,
 • mieszkać i uzyskiwać dochody w Polsce.

Co bardzo ciekawe, aby wnioskować o dodatkowe finansowanie, które połączy Twoje zaległe zobowiązania, nie musisz posiadać konta w Santander Bank Polska. Wystarczy, że złożysz wniosek w dowolnej placówce banku, zadzwonisz na infolinię: 1 9999 (opłata zgodna z taryfą danego operatora) albo zawnioskujesz online .

Wnioskuj o kredyt konsolidacyjny z lżejszą ratą

Konsolidacja w Santander BP – co jest potrzebne?

Choć Santander Bank Polska stara się ograniczyć wszystkie niezbędne formalności do minimum, poprosi Cię o standardowe informacje, na podstawie których Twój wniosek zostanie zweryfikowany (mogą to być informacje w wersji elektronicznej).

 • Numer PESEL, serię i numer dowodu osobistego oraz adres zamieszkania,
 • Dane aktualnego pracodawcy – nazwa, adres, telefon kontaktowy, NIP i REGON,
 • Datę zawarcia umowy o pracę lub datę przyznania świadczenia emerytalnego/renty,
 • Wysokość średnich dochodów netto z ostatnich 3 miesięcy,
 • Dane o zaciągniętych kredytach i innych zobowiązaniach finansowych.

Opłaty, prowizje i oprocentowanie

Spójrzmy teraz na najważniejszą część oferty – a więc koszty, jakie niesie ze sobą konsolidacja w opisywanej instytucji.

Kredyt konsolidacyjny „Lżejsza Rata”
RRSO11,13%
Oprocentowaniedo 7,15%
Dla umowy zawieranej do 24 miesięcznych rat oprocentowanie jest stałe, pow. 24 miesięcznych rat oprocentowanie jest zmienne (stopa referencyjna NBP + marża banku).
Prowizja za udzielenie kredytu0,00% – 4,87%
Minimalna kwota prowizji wynosi 50,00 zł. Kwota minimalna 50,00 zł nie obowiązuje, gdy stawka prowizji wynosi 0,00%. Prowizja ustalana jest indywidualnie w procesie wnioskowania o kredyt.
Spłata części lub całości kredytu przed teminem0 zł
Zmiana aneksu umowy na wniosek kredytobiorcy30 zł
Zmiana porozumienia ustalającego nowe warunki spłaty wierzytelności0 zł

Przykład reprezentatywny konsolidacji w Santander BP

Kalkulacja przykładu reprezentatywnego kredytu konsolidacyjnego została dokonana przez bank 19.03.2021 r. i przedstawia się następująco:

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 11,13%,
 • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 34 113,79 zł,
 • Całkowita kwota do zapłaty: 48 095,79 zł,
 • Oprocentowanie zmienne w skali roku: 7,20% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 0,10% i marży banku w wysokości 7,10 p.p.),
 • Całkowity koszt kredytu: 13 982,00 zł (w tym: prowizja: 3 786,21 zł, odsetki: 10 195,79 zł),
 • Umowa zawarta na okres 82 miesięcy: 81-miesięcznych rat równych w kwocie 587,11 zł, ostatnia rata 539,88 zł.

Rozglądasz się za konsolidacją zobowiązań? Jeśli oferta Santander Bank Polska nie wpadła Ci w oko, zerknij przy okazji na pozostałe oferty kredytów konsolidacyjnych. Być może któraś z propozycji spełni Twoje oczekiwania.

Jak starać się o kredyt konsolidacyjny?

W większości przypadków banki oferują kilka sposobów na ubieganie się o konsolidację – nie inaczej jest w Santanderze BP. Tutaj masz do wyboru:

 • wizytę w oddziale Santander BP i podpisanie umowy na miejscu,
 • wykonanie telefonu pod numer: 61 885 17 74 i zapytanie doradcę o kredyt. Podczas rozmowy doradca sprawdzi Twoją zdolność kredytową, a także to, czy konsolidacja kredytu w Twoim przypadku jest możliwa,
 • złożenie wniosku online, w którym wypełniasz szybki formularz (podajesz w nim imię i nazwisko, numer telefonu, porę kontaktu oraz kwotę kredytu. Następnie klikasz —> „Zamów kontakt” i czekasz na połączenie z doradcą).
Złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny z lżejszą ratą

Natomiast, gdy jesteś już klientem Santander Bank Polska, wystarczy, że zawnioskujesz o skonsolidowanie zadłużenia poprzez bankowość internetową albo aplikację mobilną – Santander mobile.

Wejdź do zakładki —> „Oferta banku” i złóż wniosek o kredyt. Pieniądze na Twoim koncie mogą pojawić się nawet w kilka minut, tuż po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Czy warto skonsolidować długi w Santander BP?

Na to pytanie nie możemy odpowiedzieć jednoznacznie: tak lub nie – bo wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej i tego, jak poważne masz już zaległości w spłacie. Niemniej jednak zawsze warto pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym zawczasu, gdy faktycznie Twoja sytuacja, zamiast poprawiać, ciągle się pogarsza.

Najważniejsze korzyści kredytu konsolidacyjnego Santander BP:

 • szybka decyzja kredytowa w ten sam dzień,
 • wysoka kwota finansowania do 300 tys. zł,
 • długi okres spłaty do 10 lat,
 • pieniądze nawet w 1. dzień od złożenia wniosku,
 • elastyczny dzień spłaty raty,
 • możliwość negocjowania prowizji i oprocentowania,
 • dowolny cel konsumpcyjny kredytu,
 • oferta dostępna również dla klientów innych banków,
 • możliwość wnioskowania o kredyt online,
 • dostępna opcja wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Z kolei do wad tego rozwiązania możemy zaliczyć:

 • wysokość finansowania i okres spłaty zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej,
 • dodatkowa prowizja banku za udzielenie kredytu (min. 50 zł),
 • czasem może być konieczny poręczyciel.

W naszej opinii oferta kredytu konsolidacyjnego „Lżejsza Rata” udzielana jest na korzystnych warunkach, które pozwolą Ci obniżyć sumę comiesięcznych zobowiązań. Jeśli się z nami zgadzasz bądź nie, zapraszamy do podzielenia się swoją oceną w komentarzach!

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły
NOWOŚĆ
pobierz-pwa

Pobierz aplikacje

czerwona-skarbonka.pl

x