Kredyt konsolidacyjny Santander BP – Kalkulator i opinie

Pożyczam
od 1000 do 300000
na
od 3 do 120 mies.

Koszty

Szczegóły

Przykład reprezentatywny

Sprawdź ofertę
Koszty
Miesięczna rata
0
Łącznie do spłaty
0
Całkowity koszt pożyczki
0
Odsetki
0
Prowizja
0
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Szczegóły
Kwota
1 000 - 300 000 zł
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Prowizja
0 %
? Prowizja za udzielenie kredytu: 0% od kwoty konsolidowanych kredytów z innych banków Od pozostałej części kredytu od 0 do 11,99% Prowizja ustalana jest indywidualnie w procesie wnioskowania o kredyt.
Oprocentowanie
15,99 %
? zmienne
RRSO
21,64 %
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.
Wszelkie dane i koszty przedstawione w porównywarce mają charakter poglądowy. Całkowity koszt zobowiązania jest uzależniony od zdolności kredytowej klienta oraz indywidualnego wniosku.

Dla oferty kredytu na konsolidację online udzielonego za pośrednictwem usług Santander internet/ aplikacji Santander mobile Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 21,64%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 41 500 zł, całkowita kwota do zapłaty: 76 861,57 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku: 15,99%, całkowity koszt kredytu: 35 361,57 zł (w tym: prowizja 4 605,99 zł, odsetki 30 755,58 zł), umowa zawarta na okres 84 miesięcy, 83 miesięczne raty równe w wysokości 915,50 zł, ostatnia rata w wysokości 875,07 zł. Kalkulacja na dzień 11.01.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie. Decyzję kredytową i warunki kredytu uzależniamy od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego.

Zalety
Wysoka kwota kredytu do 300 000 zł
Brak prowizji od skonsolidowanych zobowiązań z innych banków
Możliwość skonsolidowania kredytów gotówkowych z Santander Bank Polska
Dostępna dodatkowa gotówka na dowolny cel
Wady
Wysokie RRSO
Brak możliwości skonsolidowania zobowiązań pozabankowych, np. chwilówek
Brak na stronie banku kalkulatora konsolidacji

Nasza ocena

5.0/5

Ocena klientów

4.4/5

Siedziba firmy

Santander Bank Polska S.A
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa

Dane kontaktowe

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 1 020 883 050
KRS: 0000008723
NIP: 896-000-56-73
REGON: 930041341

Santander Bank Polska posiada w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, który zaciągniesz nawet na 300 tys. zł. Brak tutaj prowizji od kwoty skonsolidowanych kredytów z innych banków. Analizuję, jak wyglądają szczegółowe warunki i koszty konsolidacji.

kredyt konsolidacyjny santander bank polska recenzja

Kluczowe informacje

 • Santander Bank Polska oferuje kredyt na konsolidację zobowiązań finansowych do kwoty 300 tys. zł i z okresem kredytowania do 120 miesięcy;
 • Głównym atutem oferty jest brak prowizji za skonsolidowanie kredytów z innych banków;
 • W ramach finasowania możesz połączyć kredyty gotówkowe (* również te, które posiadasz w Santander BP), ratalne, karty kredytowe, pożyczki gotówkowe oraz limity w koncie;
 • Bank udostępnia dodatkowo możliwość dobrania gotówki na dowolny cel na kwotę min. 1 tys. zł;
 • Wniosek o kredyt złożysz online, telefonicznie lub w oddziale banku. Klienci Santander Bank Polska cały proces przejdą w aplikacji mobilnej Santander mobile lub bankowości internetowej Santander online;
 • Pomimo zerowej prowizji oferta ma dość wysokie RRSO, co przekłada się na jej ostateczny koszt. Zdecydowanie bardziej atrakcyjne warunki pod tym względem odnajdziesz w Alior Bank, PKO BP, Pekao i Smartney.

Santander kredyt konsolidacyjny: nasza recenzja

Analizując warunki uzyskania kredytu konsolidacyjnego w Santanderze BP, na pierwszy rzut oka rzuca się kwota finansowania. Możemy tutaj skonsolidować zobowiązania aż do 300 tys. zł. Co jest pewnego rodzaju ewenementem na polskim rynku. W porównaniu do Aliora, BNP Paribas czy Pekao jest to przestrzał o ponad 50, a nawet 100 tys. zł więcej.

Na plus oferty działa brak prowizji od kwoty naliczanych kredytów z innych banków. Prócz kredytów gotówkowych, ratalnych, pożyczek, kart kredytowych i limitów w koncie, zaciągniętych w innych instytucjach, skonsolidujesz również te kredyty gotówkowe, które posiadasz w samym Santander Bank Polska. Niestety, nie wchodzą tu w grę produkty pozabankowe, jak np. pożyczki.

Za to samo RRSO nie należy już do najniższych. O wiele lepsze oferty pod tym względem odnajdziemy w PKO BP, Pekao, Raiffeisen Bank, a nawet Smartney. Końcowo więc za konsolidację tutaj, i to pomimo zerowej prowizji, zapłacisz dużo więcej niż u konkurencji. Ale za to masz możliwość rozłożyć swoje zadłużenie na 120 miesięcy i dobrać gotówkę na dowolny cel.

Jeszcze wracając do minusów, zwrócę uwagę na brak kalkulatora kredytowego na stronie oferty, który jest przecież kluczowy przy wyliczeniach, siegających tak wysokich kwot. Za jego pomocą możemy sprawdzić szacunkową miesięczną ratę, jeszcze zanim zechcemy wypełnić wniosek. Taki kalkulator posiadają pozostałe banki, a tutaj niestety jest jego brak.

Oferta kredytu konsolidacyjnego w Santander BP może być ciekawym rozwiązaniem dla osób, które posiadają ROR w tym banku. Mogą one liczyć na spersonalizowane warunki. Natomiast dla pozostałych klientów konsolidacja zobowiązań w Santanderze może okazać się ostatecznie dość droga, pomimo braku naliczania prowizji.

Złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska

Szczegóły oferty konsolidacji w Santander BP

Kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska
Kwota kredytuod 1 000 zł do 300 000 zł
Maksymalny okres kredytowania120 miesięcy (* 12 lat)
Prowizja 0%
(* od kwoty skonsolidowanych kredytów z innych banków);
od 0 do 11,99%, min. 50 zł
(* od pozostałej części kredytu)
Spłata całości lub części kredytu przed terminem0 zł
Czy Santander Bank Polska akceptuje różne źródła dochodu?TAK
Czy wymagane jest założenie konta osobistego w Santander BP?NIE
Czy jest możliwość dobrania dodatkowej gotówki na dowolny cel?TAK
* o ile pozwala na to zdolność kredytowa
Analiza najważniejszych kosztów kredytu konsolidacyjnego w Santanderze BP.

Dla porównania kosztów, polecam jeszcze konkurencyjną ofertę Alior Banku:

Jak wygląda konsolidacja kredytów w Santander BP?

Dokładnie tak samo, jak ma to miejsce w innych instytucjach. Czyli internetowo, osobiście lub telefonicznie, składasz wniosek kredytowy o możliwość połączenia kilku zobowiązań kredytowych w jedną, miesięczną ratę. W przypadku, gdy jesteś już klientem banku, cały proces przejdziesz za pośrednictwem usług Santander internet lub mobile.

Gdy dojdzie do zawarcia umowy kredytowej, bank przeleje pieniądze na numery rachunków, które wskażesz do spłaty kredytów. A gdy zawnioskujesz o dodatkową gotówkę na dowolny cel, to otrzymasz ją na swoje konto osobiste.

Dla usprawnienia całego procesu, przed złożeniem wniosku, przygotuj numery umów produktów kredytowych, które chcesz połączyć w ramach kredytu konsolidacyjnego.

Jakie kredyty można skonsolidować w Santander Bank Polska?

 • Kredyty gotówkowe (* zarówno te, które masz w Santander BP, jak i w innych bankach);
 • Kredyt ratalny;
 • Pożyczki gotówkowe;
 • Karty kredytowe;
 • Limity w kontach.

Tutaj mała wskazówka: w ramach tej konsolidacji nie połączysz chwilówek online ani innego rodzaju pożyczek pozabankowych. Również wykluczone są z tego grona wszystkie produkty zaciągnięte w walucie obcej.

Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny Santander BP?

Proces wnioskowania zależy przede wszystkim od tego, czy jesteś już klientem Santander Bank Polska, czy zamierzasz nim dopiero być.

Gdy nie jesteś klientem Santander BP:

 1. Wejdź na stronę internetową banku: santander.pl i wyszukaj zakładki Kredyty –> Kredyt konsolidacyjny. Albo alternatywnie skorzystaj z linku odsyłającego do oferty;
 2. Wypełnij formularz: zostaw swoje dane osobowe i kontaktowe, zaznacz kwotę, która Cię interesuje i zgodę na kontakt z doradcą drogą telefoniczną.
 3. Wyślij formularz i poczekaj na telefon od doradcy. Wspólnie z nim ustalisz, w jaki sposób chcesz złożyć wniosek kredytowy: osobiście, telefonicznie lub przez internet.
Złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny w Santander Bank Polska

Gdy jesteś już klientem Santander BP:

 1. Zaloguj się do aplikacji Santander mobile lub bankowości internetowej Santander internet;
 2. Wejdź w Menu, znajdź zakładkę Oferta i zobacz, czy bank przygotował dla Ciebie indywidualną ofertę;
 3. Wypełnij wniosek, określ wysokość raty i poczekaj na ocenę zdolności kredytowej;
 4. Zapoznaj się z warunkami umowy. Możesz je online zaakceptować lub odrzucić.

Pamiętaj, że w jednym, jak i drugim przypadku, ostateczna wysokość kredytu, jaką uda Ci się uzyskać, zależy od oceny ryzyka kredytowego. Mają na nią wpływ, m.in. Twoje dochody oraz historia w BIK, w tym w rejestrach dłużniczych, jak KRD i BIG Infomonitor.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny w Santander BP?

 • Pełnoletność;
 • Pełna zdolność do czynności prawnych;
 • Zdolność kredytowa na odpowiednim poziomie;
 • Brak zadłużenia w ratach zobowiązań, które chcesz skonsolidować;

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego w Santander BP

Zobaczmy, jak koszty kredytu przedstawiają się w praktyce, biorąc pod uwagę aktualne warunki oferty. Ze względu na brak kalkulatora kredytu konsolidacyjnego na stronie banku, szacunkowe koszty obliczę na kalkulatorze kredytowym Czerwonej-Skarbonki.

Przykład.

Załóżmy, że chcesz starać się o konsolidację na kwotę 50 tys. zł z okresem spłaty sięgającym 60 miesięcy (5 lat). Do tego postanowiłeś dobrać dodatkową sumę na dowolny cel w wysokości 8 tys. zł. Oprocentowanie kredytu utrzymuje się na poziomie 15,99 proc. Wybrałeś również miesięczne raty równe.

Przy takim scenariuszu prognozowana miesięczna rata wyniesie Cię ok. 1410 zł. Całkowity koszt kredytu: ponad 84 tys. zł.

kalkulator konsolidacji santander bp
Prognozowane koszty za kredyt konsolidacyjny w Santander BP, analiza własna

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Nie ma na to pytanie prostej odpowiedzi, bo wszystko zależy od tego, jak wygląda Twoja bieżąca sytuacja finansowa, czyli np. jakie są Twoje obecne dochody, jak duże masz zadłużenie i jak prezentuje się Twoja ogólna zdolność kredytowa. Na pierwszy ogień skieruj się do banku, w którym prowadzisz konto osobiste. Ma on wgląd do Twoich transakcji, wie jakim klientem jesteś, w związku z czym, nie będzie potrzebował od Ciebie udokumentowania dochodów. I w taki oto sposób najszybciej dostaniesz kredyt.

Jest tylko pewne ale. Weź pod uwagę fakt, że bycie stałym klientem instytucji nie oznacza jeszcze tego, że ma ona przygotowaną dla Ciebie atrakcyjną ofertę konsolidacji. Porównaj tę otrzymaną w swoim banku z kilkoma innymi propozycjami na rynku. I oczywiście zwróć uwagę na to, co możesz skonsolidować. Nie każdy bank zgadza się na łączenie, chociażby chwilówek. Tutaj wyjątkiem jest, np. Alior Bank oraz Smartney, które dopuszczają taką możliwość.

Poniżej w rankingu odnajdziesz bankowe kredyty konsolidacyjne. Korzystając z przycisku: Dodaj do porównania, możesz zestawić je ze sobą i ocenić, który z nich jest najtańszy.

Okres spłaty
6 - 96 miesięcy
Oprocentowanie
15,75 %
? zmienne
Kwota
1 000 - 60 000 zł
RRSO
21,94 %

5202 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
12 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
11,80 %
? zmienne
Kwota
1 000 - 250 000 zł
RRSO
10,60 %
? Oferta dla pożyczek z okresem kredytowania od 96 miesięcy. Oferta ważna do 31.05.2024 r.

237 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
3 - 120 miesięcy
Oprocentowanie
11,90 %
? stałe
Kwota
500 - 200 000 zł
? Dla kwoty kredytu powyżej 100 000 zł brutto wymagane jest zabezpieczenie w formie cesji z umowy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od utraty pracy.
RRSO
12,57 %

139 osób

wybrało ofertę
Sprawdź
Okres spłaty
6 - 120 miesięcy
? Kredyt konsolidacyjny dostępny jest na okres od 6 do 120 miesięcy, przy czym na okres od 85 miesięcy dla kwot od 10 000 zł
Oprocentowanie
11,99 %
? stałe
Kwota
1 000 - 230 000 zł
RRSO
12,65 %

147 osób

wybrało ofertę
Sprawdź

Zalety i wady kredytu konsolidacyjnego Santander BP

Zalety:

 • Wysoka kwota finansowania do 300 tys. zł;
 • Brak dodatkowej prowizji za kredyty z innych banków konsolidowane w ramach oferty;
 • Konsolidacja kredytu skierowana do nowych i obecnych klientów banku;
 • Długi okres kredytowania do 120 miesięcy;
 • Opcja połączenia różnego rodzaju zadłużeń bankowych: od kredytów i pożyczek, przez karty kredytowe i limity w koncie;
 • Brak prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu;
 • Możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Wady:

 • Wysokie RRSO (* Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania);
 • Brak możliwości skonsolidowania produktów pozabankowych, np. pożyczek online;
 • Ostatecznie wyższe koszty kredytowania niż u konkurencji;
 • Brak na stronie banku kalkulatora konsolidacji, pozwalającego obliczyć szacunkowe koszty finansowania.

Najczęściej zadawane pytania

Czy można skonsolidować kredyty w tym samym banku?

Tak, możesz skonsolidować kredyty, które masz zaciągnięte w Santander Bank Polska. Tyczy się to natomiast tylko kredytów gotówkowych.

Czy łatwo jest otrzymać kredyt konsolidacyjny w Santanderze BP?

To zależy. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową i brak opóźnień w spłacaniu zobowiązań, to kredyt powinieneś otrzymać bez problemu. Z kolei, jeśli decydujesz się na konsolidację w momencie posiadania zadłużenia, to bank może odmówić Ci pomocy. W takim przypadku warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Ile można mieć kredytów konsolidacyjnych?

Przepisy prawne w żaden sposób nie ograniczają liczby kredytów konsolidacyjnych, jaką może posiadać jeden klient. Jednakże każda kolejna konsolidacja to bardzo duże obciążenie zarówno dla domowego budżetu, jak i zdolności kredytowej. W efekcie czego kolejne banki mogą odmówić Ci skonsolidowania zobowiązań finansowych.

Polecamy:

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wartościowych i wiarygodnych treści, które pomogą im podejmować świadome decyzje finansowe. Wszystkie artykuły publikowane na naszym portalu opierają się na sprawdzonych źródłach i są redagowane przez specjalistów z dziedziny finansów.
Jak podobała Ci się treść?
5 - ciekawa, 1 - nieciekawa
4.4/5 - (18 votes)
Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:

Komentarz zostanie opublikowany pod tą nazwą

Adres e-mail nie zostanie nigdzie opublikowany

Treści, które udostępniasz w serwisie są weryfikowane

 • N
  N

  Nick

  28.03.2024, 12:28

  Wyróżniający się komentarz

  Dosyć droga oferta konsolidacji kredytów od Santander BP. Na duży plus jednak wysoka akceptowalność klientów, dostałem wcześniej odmowę w PKO BP a tutaj zaakceptowali mój wniosek o konsolidację.

  • R
   R

   Redakcja Czerwona-Skarbonka

   29.03.2024, 12:03

   Wyróżniający się komentarz

   To prawda, kredyt w ostatecznym rozrachunku wychodzi dość drogo. Dlatego warto jeszcze ponegocjować warunki z doradcą albo zastanowić się nad konkurencyjnymi konsolidacjami, porównać je między sobą i wtedy podjąć ostateczną decyzję co do wyboru konkretnej oferty.

Polecane artykuły

Zobacz wszystkie
Zobacz wszystkie
Kredyt Konsolidacyjny Santander Bank Polska
Sprawdź ofertę
Porównywarka ofert
Porównaj ()